Zprávy / Nové desky

Virtuální zpěvačka Nivva vydává debutové EP

Virtuální zpěvačka Nivva vydává debutové EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.02.2020

Nivva je virtuální hudebnice, digitální bytost. Její autorka ji vytvořila po zkušenostech z práce na projektu, kde měly počítačové avatary pomoci při léčbě duševních onemocnění, specificky parafílie. „Zaujalo mě, jak ostrá slova volí v laboratoři lidé při tvorbě těchto avatarů. O modelové dívce, kterou jim ukazuji, klidně řeknou, že je ošklivá, má hnusný nos, moc tlustá stehna, strašidelný úsměv... Kdyby mluvili o někom skutečném, podobné charakteristiky nepoužijí,“ říká tvůrkyně Nivvy, 3D grafička, zpěvačka a skladatelka.

Čtyřmi minimalistickými elektronickými písněmi proto dala jednomu ze svých avatarů hlas, aby mohl sám promluvit o svých prožitcích. V pilotním singlu Easy Nivva nabývá vědomí, ve videoklipu k písni se vyrovnává se svým tolikrát zdokonaleným tělem. Celé stejnojmenné EP, které vychází na labelu Bad Names 20. února, je pak citlivým zamyšlením nad lidskou krutostí, intimitou a zraněních, která nás nutí zraňovat dál.

Info

Nivva
fb interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stroon vydáva hudbu so svojským rukopisom

redakce 23.02.2020

Sám svoj prístup k hudbe označuje slovami ako zasnenosť, kontemplácia, snaha o beztiažovosť, či konceptualita.

Písničkář Homes debutuje deskou Lufu

redakce 21.02.2020

Mladý písničkář a producent Homes debutuje s melancholickou, osmiskladbovou nahrávkou Lufu, kterou si sám mixoval.

Vykuchán, vykostěn, zamrazen: katsa.theo

redakce 21.02.2020

Čtyřtrackovým EP Frost, které právě vychází na značce Ressonus Records, se hlásí o pozornost český producent katsa.theo.

Hrtl, nová deska, nové světy: Hotspot

redakce 20.02.2020

Hotspot je název třetí řadové desky od zkušeného elektronického hudebníka Hrtl, který má na kontě cenu Anděl z roku 2015.

Dmitrievna vydává nový singl Ferrari

redakce 13.02.2020

Track stylisticky navazuje na její předchozí tvorbu, s výraznější industriální atmosférou a ostrým feministickým podtextem.

David Pomahač vypráví příběhy o cestách ze tmy do světla

redakce 13.02.2020

Ve srovnání s Pomahačovým předchozím projektem, urban folkovým duem Kieslowski, značí novinka Do tmy je daleko posun v jeho tvorbě.

Nina Kohoutová debutuje singlem Blue Sunray

redakce 12.02.2020

Tématem její autorské hudební prvotiny je vztah se starší sestrou, která se neočakávaně osamostatnila a následně stala matkou.

Coals představují nový singl Pearls

redakce 11.02.2020

Kasia Kowalczyk a Łukasz Rozmysłowsky aka Coals chystají na březen zbrusu novou desku docusoap, kterou uvádí první singl.

Bare Escape debutují u Kabinet Records

redakce 29.01.2020

Brno i celá česká alternativní hudební scéna dostala do žil transfuzi divoké krve. Nová kapela neznamená nutně nové tváře.

Mighty Oaks představují nový singl a videoklip

redakce 27.01.2020

Indiefolkové trio usazené v Berlíně aktuálně představuje nový singl Tell Me What You’re Thinking. Zároveň ohlašují novinkové album.