Zprávy / Nové desky

Virval vydává nové album

Virval vydává nové album

redakce | Zprávy / Nové desky | 30.11.2021

Muzikant Šimon Kukač vydává po třech letech nové album pod svým pseudonymem Virval. Po ryze kytarovém EP přichází album s názvem Delivery Monsters, na kterém v sedmi písních zachycuje pocity spojené s hledáním nového domova v neznámém městě.

Album vznikalo během lockdownu v Amsterdamu, kam se přestěhoval měsíc před vypuknutím pandemie, a atmosféra desky nastiňuje pocity spjaté s opouštěním jistot rodného města a hledáním nových v cizí zemi. Název desky pak vychází z textu jedné z písní, jejímž tématem je popis jedné z běžných prací přistěhovalců ‒ rozvážení jídla. Texty jsou psané v anglickém jazyce a na skladbách se podepsal i nový producentský přístup během jejich vzniku. Hudebně je dán větší prostor klávesovým nástrojům a zvukovým experimentům s hlasem. Zvukově autor přichází s novým pojetím projektu Virval a na albu definuje jeho nynější podobu. Zbavuje se nálepky kytarové kapely a pouští se do vod elektronického zvuku a hutných basových linek. Album bylo nahráno a zprodukováno v amsterdamském bytě a na některých písních spolupracovali hudebníci Jozef Popelka, Marie Tučková, Richard Sysel a Daniel Flek aka LawD.

S deskou vychází i videoklip, který je kompilací pěti písní celého alba a pěti různých scén, které na sebe volně navazují. Klip vznikal v Nizozemsku, video na kameru zaznamenala umělkyně Marie Tučková, finální grading a technické rady zajistil Kryštof Melka a grafiku navrhl Kryštof Josefus.

Info

Virval – Delivery Monsters (Teargarten / Geertruida, 2021)
Spotify

foto © Marie Tučková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Debutové EP vydává projekt Blue Uandi

redakce 19.01.2022

Čtyři tracky EP vykreslují aktuální témata jako je přenos vědomí do digitální sféry, motivace lidského bytí, změny stavu vědomí, protichůdností pocitů.

Češi remixují Trad.Attack!

redakce 18.01.2022

Z Česka se Trad.Attack rozhodli oslovit s nabídkou spolupráce hned tři jména napříč elektronickou scénou. Bratři, DJ Kewu a další.

Duo Meowlau x Val oznamuje EP

redakce 17.01.2022

Titulna skladba Nevermind sa da zaradit do liquid drum and bass zanru s vokalami.

Thistle vydávají první studiovou nahrávku

redakce 12.01.2022

Album obsahuje materiál představující minimalistické ambientní improvizace i pečlivě vystavěné skladby a ukazuje tak relativní tvárnost dvojice.

Insania ohlašuje nové album

redakce 10.01.2022

Koncepce nahrávky si hraje s groteskností dějinných událostí, vizuál je pojatý jako gangsta verze grotesek 20. let 20. století a název alba je kombinací...

V0nt vydávají debutové album

redakce 06.01.2022

Jak je u V0nt zvykem, deska vznikala okolo stolu plného samplerů, synťáků a bzučících efektů.

Andrea Šulcová: Nobody Knows

redakce 04.01.2022

Album obsahuje šest písní s autorskými texty i hudbou. Autorka si zároveň sama natočila kytary, zpěvy a příčnou a irskou flétnu.

Nový release Weltschmerzen :: Pain Palace

redakce 02.01.2022

Trinástym releasom vydavateľstva Weltschmerzen je dlhohrajúci album staro-nového projektu Pain Palace.

Munroe vydávají nové album Divoké kvítí

redakce 31.12.2021

Pilotní klip Vlčí menuet vás ponoří do nálady hororů z 50 let.

Stroon vydáva novú nahrávku

redakce 30.12.2021

Ake by to bolo, ak by sa dalo vylučovanie hormónov ovládať vôľou? Ako by sme to vedeli používať a čo by to urobilo s naším sebaobrazom?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace