Zprávy / Nové desky

Virval vydává nové album

Virval vydává nové album

redakce | Zprávy / Nové desky | 30.11.2021

Muzikant Šimon Kukač vydává po třech letech nové album pod svým pseudonymem Virval. Po ryze kytarovém EP přichází album s názvem Delivery Monsters, na kterém v sedmi písních zachycuje pocity spojené s hledáním nového domova v neznámém městě.

Album vznikalo během lockdownu v Amsterdamu, kam se přestěhoval měsíc před vypuknutím pandemie, a atmosféra desky nastiňuje pocity spjaté s opouštěním jistot rodného města a hledáním nových v cizí zemi. Název desky pak vychází z textu jedné z písní, jejímž tématem je popis jedné z běžných prací přistěhovalců ‒ rozvážení jídla. Texty jsou psané v anglickém jazyce a na skladbách se podepsal i nový producentský přístup během jejich vzniku. Hudebně je dán větší prostor klávesovým nástrojům a zvukovým experimentům s hlasem. Zvukově autor přichází s novým pojetím projektu Virval a na albu definuje jeho nynější podobu. Zbavuje se nálepky kytarové kapely a pouští se do vod elektronického zvuku a hutných basových linek. Album bylo nahráno a zprodukováno v amsterdamském bytě a na některých písních spolupracovali hudebníci Jozef Popelka, Marie Tučková, Richard Sysel a Daniel Flek aka LawD.

S deskou vychází i videoklip, který je kompilací pěti písní celého alba a pěti různých scén, které na sebe volně navazují. Klip vznikal v Nizozemsku, video na kameru zaznamenala umělkyně Marie Tučková, finální grading a technické rady zajistil Kryštof Melka a grafiku navrhl Kryštof Josefus.

Info

Virval – Delivery Monsters (Teargarten / Geertruida, 2021)
Spotify

foto © Marie Tučková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fvck_Kvlt vydává u Kabinet Records vinylové EP

redakce 14.08.2022

Úvodní skladba odkazuje na požár legendárního domu ve skotském Boleskine, ve kterém žil neméně legendární spisovatel, okultista a horolezec Aleister Crowley.

Singl Prago Union ohlašuje desku

redakce 14.08.2022

Příduhned… je touto dobou již v lisu a čas působení Prago zvuku na sluchové aparáty zde připomíná rovných dvacet nových písní.

Debut skupiny Tamara vyjde co nevidět

redakce 01.08.2022

Album Anderson zachycuje nadšení i zklamání z přátelství a rodinných vztahů, neopětovaných i vyčpělých lásek.

A Sense of Destiny: David Kollar + Arve Henriksen

redakce 26.07.2022

Základy k dvanástim skladbám albumu vznikli za krátkych desať dní, nasledovala však viac ako šesťmesačná komunikácia na linke medzi Prešovom a švédskym mestečkom Mölnlycke.

Novým releasem Wetlschmerzen je Ondrej Zajac

redakce 25.07.2022

Zajac neustále mení svoj zvuk aj prístup, nestačí mu ľahko ohúriť či zveličovať: práve v úprimnosti, krehkosti a integrite jeho tvorby počujeme Zajaca v najväčšej sile.

Kakktus na Na hrbatým koni

redakce 22.07.2022

Hrací automaty blikají a laciný pivo teče proudem, zatímco za nonstopem jako každou sobotu cvakaj zuby o patník.

Ladislav Zensor jako Oblaka

redakce 21.07.2022

Ladislav Zensor čerpá vlivy ze součásné hybrid-klubové scény, experimentuje s různými hudebními směry, aby vytvořil nadžánrový zvuk.

Barbora Hora debutuje

redakce 12.07.2022

Barbora Hora na EP představuje minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky s autentickým vokálním projevem.

Irreality, nová deska Island Mint

redakce 12.07.2022

Poznávacím znamením Island Mint je slunečná nálada a propojení psychedelie šedesátých let s indie rockem.

Trio Dorůžka – Wyleżoł – Ballard vydává album

redakce 11.07.2022

Zvuk kapely se opírá především o analogové elektronické nástroje, jednoduché melodie a složité groovy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace