Zprávy / Pozvánky

Vladivojna La Chia & Terezie Kovalová spolu hrají patnáct let

Vladivojna La Chia & Terezie Kovalová spolu hrají patnáct let

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.11.2022

Letos je to patnáct let od prvního setkání hudebnice Vladivojny La Chia s cellistkou Terezií Kovalovou, které oslaví speciálními výročními koncerty s repertoárem ohlížejícím se za jejich bohatou a plodnou spoluprací. První z nich proběhne už 14. listopadu 2022 v Paláci Akropolis.

Živé provedení autorských písní Vladivojny (akustická kytara, zpěv) doprovázené violoncellistkou Terezií Kovalovou jsou výjimečné svou interpretační hravostí, intimitou a neobvyklým hudebním napojením obou muzikantek. A to už patnáct let. Terezie Vladivojnu doprovází již od roku 2007 a je to na jejich pódiovém souznění znát. „Terezii přivedl můj tehdejší manažer a producent Aleš Bajger jako hosta na akustické turné se skupinou Banana. Od té doby jsme se začaly u mě scházet a společně zkoušely, improvizovaly a koukaly na Twin Peaks,“ vzpomíná Vladivojna La Chia. Terezie Kovalová k tomu dodává: „Obávám se, že se nedá úplně dobře popsat, jaké jsem měla pocity při prvním setkání, ale asi nejlépe by to popsala věta: měla jsem oči navrch hlavy. Bylo mi šestnáct a v životě jsem se nepotkala s někým, kdo žil tak absolutně nespoutaně a tvořivě.“


Setkání Vladivojny a Terezie zahájilo mnohaletou a bohatou spolupráci. Terezie se na albech Vladivojny objevuje ze všech hudebníků nejčastěji, jejich společná vystoupení mají dodnes obrovský úspěch, jak dokládá každoroční poptávka po koncertech tohoto unikátního dua. Koncert v Paláci Akropolis v rámci projektu Na Dotek je prvním ze série komorních koncertů plánovaných na rok 2023.

Info

Vladivojna La Chia & Terezie Kovalová
14. 11. 2022 21:00
Palác Akropolis, Praha
Fb událost

foto © P. Saudková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Blue Stones a drag queen Alyssa Edwards v Praze

redakce 07.12.2022

Americká drag queen, tanečnice a osobnost televizní zábavy Alyssa Edwards přijede poprvé do Prahy. Její život je jeden velký spektákl.

Shortparis, Fléda, antiválečný hudební rituál

redakce 06.12.2022

Tvorba Shortparis aktualizuje tradici sociopolitické kritiky postpunku o soudobé postupy experimentálního popu.

Synapse Knowledge uzavře online masterclass se Sylvií Simmons

redakce 06.12.2022

Sylvie je redaktorkou prestižního hudebního titulu Mojo a na svém kontě má také řadu biografií.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace