Zprávy / Nové desky

Vnorovo domácí studio vydává debut

Vnorovo domácí studio vydává debut

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.11.2020

Vítězslav Novák ve svém životě organizoval koncerty, vedl jazzový klub a také porevoluční festival Muzika pro nezaujaté uši.

Dnes, již v důchodu, experimentuje se zvuky, z čehož vychází projekt Vnor, který nyní vydává debutové album, vyjadřující osobní cestu, která trvá již mnoho let. K pozadí vzniku alba dodává: „Můj bratr Luděk, mimochodem také výtvarník píše občas poezii. Když jsem četl jeho první básně, hned mě zaujaly natolik, že jsem přemýšlel jak je spojit s mým experimentováním v domácím studiu. Nakonec vznikl výběr, který slyšela jen hrstka přátel a nebyl původně vůbec úmysl to vydat jako album. Nakonec došlo po mnoha letech k rozhodnutí album vydat a poslat ho do světa. I když bude pro mnohé asi nezvykle jiné než běžná současná produkce, považuji to za alternativní způsob komunikace a duševní očistu.“

Využití terénních záznamů zvuku spolu se syntezátory, bicími automaty a poezií Luďka Nováka spojuje zájem o opravdovou posedlost a tíhu v hledání a zkoumání zvuků a překonávání hranice mezi krásným a ošklivým, minimálním a maximálním, světlým a temným. Asi před deseti lety Vnor zjistil, že práce se zvukem je duševní očistou a způsobem, jak komunikovat, jak cítit a pochopit. Album je procházka krajinou kolem domu, stromu nebo kříže, kde labutě bílé letí a lidská slova šustí a kde je vzduch beze slova. Rituály jsou kompletní, ať jsou zvuky a texty takové jaké jsou.

Info

Vnor
web projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Malé lesní ukolébavky Tomáše Háčka

redakce 09.05.2021

Ambientní struktury plné pestrých atmosférických nálad, melodických střípků a hudebních nápadů, které bez přestání tepou na bránu vaší fantazie.

Marián Slávka vydáva odtlačok svojej duše s číslom dva

redakce 09.05.2021

Líniu intímnej klavírnej tvorby kombinovanej s elektronikou rozvíja Marián Slávka v ôsmich nových skladbách na albume Vláska 2.

Ticho před pandemickou bouří podle Plusminusnula

redakce 07.05.2021

Čtveřice Plusminusnula přichází po čtyřech letech s novým albem. Jmenuje se Nový zprávy žádný a zachycuje atmosféru společnosti konce desátých let.

Banausoi vydávají debutové album Imagines

redakce 06.05.2021

Kolekce zvukových příběhů je utkána tkanivem radikální improvizace a mytologie antického Řecka.

I Am Planet vydává Záznamy ticha

redakce 04.05.2021

Jak naznačuje název alba, na nahrávce se ve větší míře využívá ticho jako plnohodnotná součást kompozice.

Eilien vydávají debut u Genot Centre

redakce 03.05.2021

Po úspěšném releasu QOW přichází Genot Centre s další novinkou.

David Pomahač vydává živák

redakce 03.05.2021

Jen pár hodin před prvním lockdownem České republiky pokřtil písničkář svou první sólovou desku Do tmy je daleko.

P/\ST vydává hybridní rozhlasové EP

redakce 01.05.2021

EP obohatili o rozhlasové vstupy, kterými doplnili celý antický příběh poloboha, vracejícího se po dvanácti strastiplných letech domů.

Ivana Mer vydala konceptuální album Earth

redakce 30.04.2021

Óda na prírodu a miesto, na ktorom žijeme, ale aj volanie po empatii, zmene v správaní a uvedomelejšom prístupe k našej planéte.

Držte si srdce Zuby nehty

redakce 27.04.2021

Zuby nehty produkují písničky, které mají základy v postpunkrockových letech z počátků období legendárního Dybbuku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace