Zprávy / Nové desky

Vnorovo domácí studio vydává debut

Vnorovo domácí studio vydává debut

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.11.2020

Vítězslav Novák ve svém životě organizoval koncerty, vedl jazzový klub a také porevoluční festival Muzika pro nezaujaté uši.

Dnes, již v důchodu, experimentuje se zvuky, z čehož vychází projekt Vnor, který nyní vydává debutové album, vyjadřující osobní cestu, která trvá již mnoho let. K pozadí vzniku alba dodává: „Můj bratr Luděk, mimochodem také výtvarník píše občas poezii. Když jsem četl jeho první básně, hned mě zaujaly natolik, že jsem přemýšlel jak je spojit s mým experimentováním v domácím studiu. Nakonec vznikl výběr, který slyšela jen hrstka přátel a nebyl původně vůbec úmysl to vydat jako album. Nakonec došlo po mnoha letech k rozhodnutí album vydat a poslat ho do světa. I když bude pro mnohé asi nezvykle jiné než běžná současná produkce, považuji to za alternativní způsob komunikace a duševní očistu.“

Využití terénních záznamů zvuku spolu se syntezátory, bicími automaty a poezií Luďka Nováka spojuje zájem o opravdovou posedlost a tíhu v hledání a zkoumání zvuků a překonávání hranice mezi krásným a ošklivým, minimálním a maximálním, světlým a temným. Asi před deseti lety Vnor zjistil, že práce se zvukem je duševní očistou a způsobem, jak komunikovat, jak cítit a pochopit. Album je procházka krajinou kolem domu, stromu nebo kříže, kde labutě bílé letí a lidská slova šustí a kde je vzduch beze slova. Rituály jsou kompletní, ať jsou zvuky a texty takové jaké jsou.

Info

Vnor
web projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Písničkářka Marjari debutuje

redakce 22.10.2021

Pět anglicky zpívaných skladeb vzniklo pod taktovkou producenta Daniela Šubrta v Megahit Lair Studiu pod vydavatelstvím Dayspeed Music.

Tohle není prdel, Vole

redakce 20.10.2021

Novinka Tohle Není Prdel navazuje na hypnotickou rockovou atmosféru předchozího alba, kompas ale ukazuje víc k punkrocku a japonskému kamikaze disbeatu.

Alapastel vydáva album na americkom labeli

redakce 15.10.2021

Kedy ste mali naposledy čas sami pre seba, pýta sa Alapastel v albume, ktorý inšpirovali domorodé liečivé obrady, dokument od Pavla Barabáša aj vizionárska utopická kniha.

Zapomělsem vydává nové EP

redakce 13.10.2021

Zapomělsem je stesk jesenických Sudet. Písničkářství kombinující folkové kořeny a výrazné poetické texty s experimentálními přístupy.

Kyber-elektronika od Urbanfailure

redakce 10.10.2021

Tvorba Urbanfailure je otvorenou Pandorinou skrinkou miešajúcich sa vplyvov. Techno, punk, metal, noise.

Dorota Barová vydává videoklip

redakce 05.10.2021

Album Dotyk je o setkáních a momentech, krátkých a zdánlivě nepatrných, které ale v konečném důsledku umí vyvolat bouři a velké změny v životě.

Vydanie EP Veneer

redakce 04.10.2021

Od svojho predchodcu sa EP výrazne líši zvukovo, ubudlo gitarových plôch a objavilo sa viac syntetizátorových prvkov, skladby majú viac elektronickejší habit.

Nichi Mlebom vydává debutové album

redakce 03.10.2021

Album přináší uvolněný vibe podobný hudbě Khruangbin nebo NewDad, Julian však zůstává věrný svému vlastnímu rukopisu a autenticitě.

Dorota Nvotová vydáva a zahrá

redakce 03.10.2021

Hudba občas dostáva až filmovú atmosféru a necháva priestor na predstavivosť. Pomáha jej tiež neopakovateľnosť analógového záznamu.

Michal Mihok představuje elektronické album

redakce 01.10.2021

Jedna z variant, jak lze Mirroring vnímat, je hras čísly, kde se témata ve skladbách odráží různými směry navzájem, aby dala dohromady vyšší celek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace