Zprávy / Nové desky

Vnorovo domácí studio vydává debut

Vnorovo domácí studio vydává debut

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.11.2020

Vítězslav Novák ve svém životě organizoval koncerty, vedl jazzový klub a také porevoluční festival Muzika pro nezaujaté uši.

Dnes, již v důchodu, experimentuje se zvuky, z čehož vychází projekt Vnor, který nyní vydává debutové album, vyjadřující osobní cestu, která trvá již mnoho let. K pozadí vzniku alba dodává: „Můj bratr Luděk, mimochodem také výtvarník píše občas poezii. Když jsem četl jeho první básně, hned mě zaujaly natolik, že jsem přemýšlel jak je spojit s mým experimentováním v domácím studiu. Nakonec vznikl výběr, který slyšela jen hrstka přátel a nebyl původně vůbec úmysl to vydat jako album. Nakonec došlo po mnoha letech k rozhodnutí album vydat a poslat ho do světa. I když bude pro mnohé asi nezvykle jiné než běžná současná produkce, považuji to za alternativní způsob komunikace a duševní očistu.“

Využití terénních záznamů zvuku spolu se syntezátory, bicími automaty a poezií Luďka Nováka spojuje zájem o opravdovou posedlost a tíhu v hledání a zkoumání zvuků a překonávání hranice mezi krásným a ošklivým, minimálním a maximálním, světlým a temným. Asi před deseti lety Vnor zjistil, že práce se zvukem je duševní očistou a způsobem, jak komunikovat, jak cítit a pochopit. Album je procházka krajinou kolem domu, stromu nebo kříže, kde labutě bílé letí a lidská slova šustí a kde je vzduch beze slova. Rituály jsou kompletní, ať jsou zvuky a texty takové jaké jsou.

Info

Vnor
web projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Soundtrack jednoho života: Grotesq

redakce 27.01.2021

Grotesq je organická, místy znepokojivá story plná motivů z autorova života. Reference na dětství, dospívání v industriálním městě, obsesi Tumblrem, lásku k postpunku.

Small Town Life vydávajú dlho pripravovaný album

redakce 26.01.2021

Koncom minulého roka skupina ako avízo dokončenia albumu vydala druhý singel Sarcasm, ktorý sa krátko po release dostal aj do oficiálnych playlistov Spotify.

Ai fen vydává remixové EP Post Postforever

redakce 25.01.2021

Již původní název si hrál s časem a jeho významy. Remix EP Post Postforever jde ještě o krok dále.

Silent Letter prekračuje hranice techna

redakce 25.01.2021

Nie je žiaden nováčik, s českou klubovou scénou je pevne spätý už od konca 90. rokov pod pseudonymom Paul Hawk.

Concept Art Orchestra vydávají nahrávku

redakce 24.01.2021

Skladba je výjimečná svým rozměrem, žánrovým zasazením na pomezí jazzu a vážné hudby, programním zaměřením, jakož i tím, že se na ní postupně podílelo více skladatelů.

Vychází retrospektiva tvorby písničkáře Karla Vepřeka

redakce 22.01.2021

Komplet rozdělený do dvou boxů po čtyřech CD obsahuje demosnímky, koncertní záznamy i rozhlasové nahrávky více než sto padesáti dosud nevydaných písní.

Tomahawk s novou deskou po sedmi letech

redakce 21.01.2021

Tomahawk se vracejí s novou hudbou po dlouhých sedmi letech a dvacet let od vydání debutového alba.

CI3 vydávají album Hodně řeky

redakce 20.01.2021

Trio vzniklo postupnou evolucí z kapely Café Industrial. CI3 se hudebně pohybuje mezi žánry, někde na rozhraní alternativního rocku, popu, folku.

FOM a Aroma vydávajú spoločný lo-fi beat tape

redakce 19.01.2021

S myjavským producentom Aromom sa FOM zoznámil na hudobnej akcii Ajlavmjuzik najt, prvú spoluprácu si vyskúšali v októbri minulého roka.

Lisa Gerrard a Jules Maxwell z Dead Can Dance chystají desku

redakce 18.01.2021

Členové jedné z nejpozoruhodnějších formací podepsali smlouvu s londýnským labelem Atlantic Curve.