Zprávy / Nové desky

Voodooyoudo se hlásí s novou deskou

Voodooyoudo se hlásí s novou deskou

redakce | Zprávy / Nové desky | 23.11.2021

Po značné odmlce se jiskřivá čtveřice Voodooyoudo, nyní VDYD, probouzí k životu s novou deskou Carousel, která vyjde 29. listopadu. Kapela, která na scéně působí už více než patnáct let, se po trpělivém uvážení rozhodla vzít produkci do vlastních rukou. Nahrávání proběhlo z části v Kopřivnici u Tomáše Neuwertha, o mastering se postaral Tomáš Karásek z Gargle & Expel.

V letech 2008, po ustálení sestavy ve tříčlenném jádru Ibe - Tomáš - David až po současnost s Milošem jsou VDYD neodmyslitelným hlasem scény. Uklidňující melodie a dravost úderu je zachycena na EP z roku 2013 Forever Fading Fame. Na debut se vyplatilo si počkat, protože kapela objevila novou hloubku a rozměr svého zvuku a deska Carousel je ohlédnutím za skvělou etapou i strastmi života, a zároveň upřeným pohledem do budoucnosti. Síla nostalgie i chladný vánek rozvibrovaných kytar volá léta, která jsou dávno pryč. Nerozlučná basa a bicí ženou dopředu jako dusot nezkrotných koní.

Info

VDYD
Bandcamp kapely

foto © se svolením VDYD

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Monochrome, nové EP Marka Dadoka

redakce 24.05.2022

Grafik a producent z nejprogresivnějšího tuzemského dnb labelu Sinful Maze Recordings nechal po pandemii neurofunkových vykrucovadel a ostrých 2stepů.

Jaromír 99. Letní kapela je Mimosezóna

redakce 22.05.2022

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody.

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Holy Fanda & The Reverends vydávají album

redakce 15.05.2022

Dopisy v lahvi v produkci Martina Tvrdého je nabité silnými písněmi, originálním zvukem a výpovědí, která překypuje emocemi.

Lucie Redlová dozrála k lidovkám

redakce 13.05.2022

Valašská písničkářka posílená Jiřím Hradilem i horňáckými hudci vzdala hold svým kořenům, Jitce Šuranské i Davidu Stypkovi.

Duhan prichádza s projektom Wave Rider

redakce 11.05.2022

Tanečnosť, melodickosť a moderný nádych naberá oproti jeho predchádzajúcej tvorbe tvrdší a miestami cinematický charakter.

Nové album Filipa Míška u Weltschmerzen

redakce 09.05.2022

Podmanivé nálady, ASMR šuchoty, dronovo-ladené basové tóny, ostrý zvuk aj prekvapivé výbuchy zvukovej farebnosti.

Insania: Vejška života ví, že Země je placatá

redakce 05.05.2022

Insania si v novém klipu střílí z absolventů vysoké školy života a konečně vydává nové album GRRRotesky i digitálně.

Raritka Michael’s Uncle vyšla u Papagájova Hlasatele

redakce 04.05.2022

Na koncertě zazněla i zcela unikátní skladba Světlo, při jejímž provedení se k Michael´s Uncle připojila improvizovaná dechová sekce složená ze členů kapel Už Jsme Doma a Extempore.

Zbytečný luxus vydávají debutové album

redakce 29.04.2022

Album obsahuje jedenáct Petrových autorských písní – existenciálních zpovědí stárnoucího muže, tak trochu ztraceného v životě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace