Zprávy / Pozvánky

VR/Nobody pokřtí nový multikulturní prostor Heart Space

VR/Nobody pokřtí nový multikulturní prostor Heart Space

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.06.2015

V srdci pražských Holešovic vznikl nový multikulturní prostor Heart Space. Otevírá jej malířka a tatérka Julia Chochola a jako první v něm představí svoje obrazy, které vytvořila v posledním roce. Vernisáž a zároveň opening Heart Space, během kterého zahrají mladé hvězdy současné české elektroniky VR/NOBODY, se koná ve středu 10. června od 20:00. Skvělé občerstvení připraví retro cukrárna Alchymista.

"V Heart Space se dají čekat čtyři druhy zážitků: umění, jídlo, víno a hudba. Chci propojovat klasickou vernisáž s hudbou a gastronomií. Každá akce tak bude pop-up, ve kterém se potkají umělci z různých oborů a návštěvníkovi tak zprostředkují naprosto specifický zážitek," popisuje Julia Chochola. "V plánu jsou dále různé degustace nebo release party hudebních klipů," dodává. Během první akce malířka představí nový set velkých pláten z roku 2015, která doplní pár menších maleb na dřevěném masivu. Už několik let se Chochola věnuje hlavně abstraktní malbě větších formátů: "Snažím se zachytit úplně nejhlubší základní emoce. Jakékoliv. Je mi jedno, jestli pozitivní nebo negativní. Chci, aby se lidi podívali na můj obraz a něco se v nich pohnulo. Pokud se mi to podaří, jsem spokojená. Zároveň je to možná trochu nedosažitelný cíl, takový můj Mount Everest, dostat se jednou až úplně "na kost"," Malba umělkyni dovedla k tetování, na kterém si podle vlastních slov chtěla vyzkoušet, jak její tvorba vypadá v pohybu.


Přímo mezi expresivními obrazy, které se zaryjí pod kůži, zažijí návštěvníci openingu koncert jednoho z největších hudebních objevů letošního roku: dvojice VR/NOBODY, která v květnu 2015 vydala očekávané debutové album YET. Tvoří ji producent DJ Jakub Strach vystupující jako NobodyListen a zpěvák Václav Rouček. "Formaci VR/NOBODY jsem poprvé slyšela v zimě. Hned jsem věděla, že je chci někdy mít na své vernisáži, protože jejich hudba k mým obrazům naprosto dokonale sedí. A to, že mají v logu srdce, už mě ani nepřekvapuje, prostě k sobě patříme," říká se smíchem Chochola. Večer zakončí speciálním setem DJ NobodyListen.

Multikulturní prostor Heart Space se nachází v pražské čtvrti Holešovice, v jejíž nenapodobitelných industriálních kulisách se v poslední době skvěle daří novým nápadům, podnikům, kultuře a sousedským akcím. Chochola zde proto plánuje hostit i další umělce. "Chci, aby v Heart Space byli vidět lidé, kteří sedí do konceptu celého prostoru. To znamená, že dělají věci srdcem, upřímně, bez okras a strategií," uzavírá.

Info

HEART SPACE GRAND OPENING
Julia Chochola (artshow) + VR/NOBODY (music)
10. 6. 2015 20:00
Heart Space, Praha

www.facebook.com/events/623929654409702
www.facebook.com/heartspaceprague

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.