Akce

Vrbaak zve na vernisáž projektu LO.VE!

Vernisáž: Vrbaak // LO.VE!
10. 10. 2019 18:00
Black Box Cafe, Brno

Přijměte pozvání na vernisáž k výstavě fotografií k nové tanečně/pohybové inscenaci LO.VE!, která vzniká ve spolupráci producentské platformy pro tanec a pohyb Motion Hub a divadla BuranTeatr.

Autorem fotografií je brněnský fotograf Vrbaak, který s Motion Hubem spolupracuje již několik let. „Vrbaak pro nás vytváří vizuální zpodobnění našich emocí, představ, snů, citů i celkové identity našich projektů,“ dodává producent platformy Petr Novák. Fotograf pro kterého je jeho práce koníčkem a nikdy nesmí být ničím víc, jak sám občas s ironií říkává. Ve své dosavadní tvorbě fotografoval převážně hudební koncerty a festivaly pro Full Moon Magazine. S Petrem Novákem a Kateřinou Lukáčovou se poté vrhl na fotografování divadla potažmo tance či scénického umění obecně. Rovněž spolupracoval na kampaních pro brněnský oděvní brand THEÓ. „Vrbaak je pro nás autor, kolega i kamarád, bez kterého bychom nemohli jasně dotvářet pocit i náladu našich projektů,“ komentuje dramaturgyně Kateřina Lukáčová. Posledním společným počinem jsou pak fotografie k inscenaci LO.VE!

LO.VE! je souborné dílo, kde se dramatická akce vytváří souhrou působení tance, filmu, hudby a kostýmu. Film je scénografickým prvkem, který dokresluje atmosféru, spoluutváří prostředí a rámuje choreografii a fyzickou akci. Složky nejsou nadřazené, ale vzájemně se podporují, tvoří organický celek, systém, organismus. LO.VE! mapuje jednotlivé etapy vztahu dvou lidí v časové chronologii. Čtyři fáze vztahu jako východisko pro otázky soužití dvou lidí. Setkání, okouzlení, všednodennost, odcházení. Z chaosu světa do intimity vztahu dvou a potom dál - na věčnost.

A právě při natáčení videí do inscenace LO.VE! vznikl soubor osobitých fotografií, které jsou nedílnou součástí celého projektu. Soubor je pak rozdělen do čtyřech částí dle lokací, ve kterých videa vznikala. Areál bývalých Baťových závodů ve Zlíně/piazzetta 14|15 Baťova institutu - Památník Tomáše Bati ve Zlíně - Baťova vila/Vavrečkova vila - Soláň. Jedinečné propojení funkcionalistické architektury, příběhu města, lidí a přírody Beskyd. To vše v uceleném příběhu či kauzality lásky v každém z nás.

Info

Vernisáž: Vrbaak // LO.VE!
10. 10. 2019 18:00
Black Box Cafe, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Výstava Black'n'White v Prostoru 39

redakce 23.10.2019

Projekt fotografky Wendy Drahotušské spatří světlo světa v pražském Prostoru 39. Otevře jej vernisáž o dvanácti dílech.

Pozoruhodné muzikantské duo Guts Pie Earshot

redakce 23.10.2019

Fanoušci určitě náležitě ocení kromě hudebního také fyzický výkon členů skupiny.

Icon For Hire zamíří do Futura

redakce 23.10.2019

Americké duo Icon for Hire se naposledy v České republice ukázalo v pražském klubu Café V lese, který také dle očekávání vyprodali. Letos už ve Futuru.

Dingo opouští bezpečný úkryt

redakce 22.10.2019

Nepravděpodobná směsice artfolku, americany, country a jemného freakovství. Východní western z pražské buše.

Dubioza Kolektiv v Praze

redakce 22.10.2019

Pódiovou show kluci brousí jako diamant a svými rytmy dokáží strhnout celé davy. Dubioza slibuje zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

KlipyTipy: Papyllon - What About Tonight

redakce 21.10.2019

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre.

Na festivale Mobilis vystúpi hudobný producent Murcof

redakce 21.10.2019

Domáci a zahraniční umelci a umelkyne predstavia radikálne umelecké imaginácie, praxe a texty, ktoré sú kritické voči súčasnosti.

Studenti chystají velkou oslavu svobody na Národní třídě

redakce 21.10.2019

Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla) bude patřit dvacítce neziskových organizací, které zde budou prezentovat interaktivní formou svou činnost.

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.