Články / Reporty

Všechna zelenina se vozí z Kalifornie (Ok Vancouver Ok)

Všechna zelenina se vozí z Kalifornie (Ok Vancouver Ok)

Broněx | Články / Reporty | 04.09.2013

To, že je Boro nejlepší klub(ovna) v Brně, je prostě jasné, v programu sklepa na Křenové člověk málokdy šlápne vedle. Princip dramaturgie zdejších koncertů bývá průzračně jasný a jednoduchý – zahraniční kapela, o které jste možná nikdy neslyšeli a která jede evropské turné plus minus za cesťák, a k tomu nějaký domácí support. A pak už ani tolik nezáleží na tom, jestli ten konkrétní koncert pořádá Keftes party, ABBA, Brokolis, AVA, You Have Not Enough Minerals nebo někdo úplně jiný. Čiré a viditelné nadšení spojuje hardcore i elektroniku.

Letos opět probíhala přes léto v Boru rekonstrukce, a zatímco loni se úplně přestavěl bar a omlátila omítka, tentokrát jsou proměny drobnější. Nejnápadnější zásah je nakonec ultimátně pozlacené schodiště a celá vstupní chodba. Příchod do Bora teď připomíná svého druhu iniciační rituál nebo něco podobně zásadního. Možná trochu přeháním. Každopádně letošní sezóna v Boru začala 2. září koncertem pod hlavičkou promotérů ABBA. Kanadská dvojice Ok Vancouver Ok a jako support Andrea Rottin.

Andrea Rottin je italský divnofolkař usazený v Praze. Jeho písně jsou plné zvláštního kvílení, brumlání, chrčení, mňoukání, vytí, broukání, hekání, křiku, jekotu a dalších zvuků, o kterých pochybujete, že je vůbec vyluzuje lidská bytost. Když ještě Andrea uvádí jednotlivé písně tichým hlasem a češtinou se silným italských akcentem, působí jako vtipný oukropeček. Když se ale člověk zaměří na technicky skvělou, nápaditou a dynamickou kytaru, jakýkoli náznak pousmání je pryč.

Ok Vancouver Ok představují osvědčený model „týpek s kytarou a jeho holka za bicíma“. Kapely tohohle typu jsou vždycky tak trochu jako lekce z pozorování partnerského života, pohled do rodinného obýváku, přirozená sehranost a vyměňování vzájemných pohledů – a vůbec to nemusí znít jako Jack a Meg. OK Vancouver OK hráli příjemné a v dobrém slova smyslu nenáročné písně s enviromentálními přesahy v textech... jako třeba píseň o tom, že do Kanady se všechna zelenina vozí z Kalifornie. A jako přídavek: „OK, we’ll play one another. This song is dedicated to my mom.“

A potom už jenom DJ set Warrena Milka z ABBA, ale hlavně konverzace na baru, pomalu se propadající do mlžného oparu poličského piva... a ve sklepním vzduchu Bora bylo čím dál víc cítit, že nová sezóna bude opět velkolepá.

Info

Ok Vancouver Ok (ca), Andrea Rottin (ita)
2. 9. 2013, Boro, Brno

foto © Bára Přidalová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kytarové náhody Kyšperského s Kittchenem

Adam El Chaar 20.09.2020

Zprvu mě bezkonfliktní plyšák Kyšperský bavil víc, ale časem jsem si začal užívat i zakukleného podivína Kittchena.

Mezi Smetanou a music clubem (Bez ambicí)

Michaela Šedinová 09.09.2020

Ve skvělém prostředí – venkovní Smeták stage stála u Smetanova domu a vnitřní v industriálním klubu Kotelna.

Setkání v sadu: Sedmá pečeť, rok nejtemnější (Pelhřimovy 2020)

Václav 04.09.2020

Posledních několik let jsem měl pochybnosti o přínosnosti celé akce. Proč dělat něco, čeho je v Čechách nyní dosti. Hluboce jsem se mýlil.

Něco nadčasového (Tata Bojs & Filharmonie Brno & „mladí Mozarti“)

Adéla Polka 04.09.2020

Funguje to. Nenásilně a vkusně.

Darkshire v jeskyni skrývá budoucnost

Vadim Petrov 01.09.2020

Nová vlna dnb. Tady nejde o formality v rámci jednoho žánru, ale o estetiku nastupující generace.

„Tam, odkud jsme, krásně zpívají ptáci, a vzduch je naplněný hudbou.“ (Vivat vila)

Michal Pařízek 30.08.2020

Malé akce jako festival Vivat vila jsou strašně potřebné a důležité, tady i díky komunitnímu přesahu, nejde jen o hudbu.

Když se rozestoupilo nebe (Jednota Kalvárie)

Jakub Šíma 25.08.2020

Cestou z Úštěku do Blíževedel nespouštím oči z kalvárie, kterou na obzoru nejde přehlédnout. Majestátně se vypíná mezi okolními kopci a i ze vzdálenosti několika kilometrů.

Dobršská brána 2020: Pánubohu pod okny

Jan Starý 19.08.2020

Ondřej Bezr označil „brněnský Trutnov“ za „jednu z mála akcí, které se letos konají“. To je hodně daleko od pravdy.

Vybraná slova po B: Hviezdne noci Bytča

David Čajčík 19.08.2020

„Vedeli ste, že Bytča je podľa jedného sociológa najtypičtejšim malomestom na Slovensku?“ Ne tak úplně. Smack my Bytča!

Filmová nakládačka (Letní filmová škola)

Aneta Kohoutová 15.08.2020

„Pojď, je to takovej temnej ruskej film, co má asi sto padesát tři minut, prej je to hodně intenzivní a drsný.“ Čil a dril.