redakce | Články / Rozhovory | 10.03.2019
Zkuste je nazvat „rockovou“ kapelou a přetáhnou vás převodovkou z Tatrovky. Posledně to udělal boskovický festival a nedivili bychom se, kdyby to mělo soudní dohru. Co tedy ve skutečnosti hrají Panenské plameny, pohybující se na moravsko-slezské ose Kopřivnice – Třinec? Trojice, která za sebou (čti pod sebou v údolí) nechala kapely jako Milano, Murky Ajar nebo Planety, shlíží na devadesátky a bere si tu ze syrového indie, tu pokroucené alternativy, tam ze psychedelie. První album Poníčky si našlo příznivce po celé republice, chystané EP Beskydy má ještě větší ambice. Naživo je můžete vidět po všech světových stranách, do Prahy se chystají mimo jiné na Žižkovskou noc. Pár životopisných dat? Vítejte v tichém kroužku hlučných podivínů.
Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Myškin: Neschopnost naučit se základní akordy.
Vlad: Všechno, co mne obklopuje.
Maňa: Myškin a Vlad. A pak určitě kapely, které poslouchám.
Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Myškin: Bavím se vzácnými okamžiky, kdy mě hudba baví. Živím se zeleninou, ovocem, masem, čokoládou. Záleží na chuti.
Vlad: Vykořisťováním zaměstnanců.
Maňa: Hudbou, horama…
Co je nejhoršího na hraní v kapele/hraní bez kapely?
Myškin: Když se posere aparát.
Vlad: Nevím, nevím.
Maňa: Turné.
Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Myškin: Ženská ruka na mém koleně.
Vlad: Mužská ruka na mém koleni.
Maňa: Kočka na kuchyňské lince.
Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Myškin: Bez alkoholu, cigaret a tyčinek se žlutým obalem od firmy Havlík.
Vlad: Jemně sycená minerální voda.
Maňa: Pivo.
Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
Myškin: Po dlouhé době mám všechny věci, které k hraní potřebuju, takže můžu utrácet za alkohol, cigarety a tyčinky se žlutým obalem od firmy Havlík.
Vlad: Za hudbu černého lidu.
Maňa: Poslech.
Jak bys charakterizoval současný svět ve třech větách?
Myškin: Mám svůj svět jinak vymyšlenej. Lajny tvý dávno už neplatí. Mám svůj svět jinak roztočenej. Cestu kolem mýho světa sám si zaplatím.
Vlad: Populismus, fašismus, alibismus.
Maňa: Moc lidí, moc odpadu, moc hudby.
Panenská plameny
bandcamp kapely
Živě:
Žižkovská Noc 2019
21. – 24. 3. 2019
Praha
fb událost
foto © Kuba Dobrovolný
su 22.02.2021
Dobří lidé z festivalu Žižkovská noc začali po přesunutí a následném zrušení festivalu v v loňském roce pracovat na podcastu Vysílač.
prof. Neutrino 15.02.2021
Rozhovor s výtvarnicí a absolventkou AVU, zabývající se historickými událostmi v dobách Třetí říše či za studené války, je o smyslu hrdinství i opravdovosti umění.
Anna Mašátová 03.02.2021
Olaf Olafsonn z kapel Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip, The A-Bomb a dalších, rozezněl novým projektem rotundu sv. Petra a Pavla na Budči. Popovídali jsme si s ním.
Ondra Helar 29.01.2021
Rudi Rus, dvoumetrový obr se sametovým, hlubokým hlasem, napsali s Pištou Vandalem z Čad knihu, která se otáčí kolem patnácti let metalu ve Slovenském rozhlase. Rozhovor.
Jarmo Diehl 26.01.2021
Organizace na pomoc závislým vydala benefiční kompilaci. Přispělo přes sto kapel, přispějete i vy? Rozhovor.
su 08.01.2021
Sochař a fotograf Richard Wentworth prohlásil, že cigaretová krabička, podpírající nohu od stolu může mít v sobě větší sílu než sochy Henryho Moorea... Rozhovor.
Michal Pařízek 08.01.2021
Její výstavu Evokativ vyhlásil britský deník The Guardian výstavou roku, většina snímků přitom vznikla před několika desítkami let. Talent a dílo Libuše Jarcovjákové v rozhovoru Michala Pařízka.
Maria Pyatkina 07.01.2021
Právě zážitky ze soudní síně, komunikace s orgány a návštěv milovaného v cele daly vzniknout projektu Aigel, který přinesl do ruského undergroundu nová ostrá témata.
Anna Mašátová 07.01.2021
Co přinesla letošní krize, co musí zvládat kapelník i jaký je stav bigbandové scény hodnotí v následujícícm rozhovoru kapelník Cotatcha Orchestra.
Lukáš Grygar 06.01.2021
"Tomáše jsem potkal v jeho pětadvaceti, teď si ke třicetinám nadělil druhou sólovou desku a navrch debut dvojice Něco něco, kterou tvoří s Alžbětou Trusinovou." Grygar zpovídá Tkáče.