Články / Rozhovory

Vstupní prohlídka: Sunset Sons (uk/aus)

Vstupní prohlídka: Sunset Sons (uk/aus)

redakce | Články / Rozhovory | 16.10.2019

Singl Heroes od britsko-australských indie rockerů Sunset Sons si odbyl ostře sledovanou premiéru v show Beats1 rádiové persony jménem Zane Lowe. To není zlé na trio surfařů, co vyměnili vlny za festivalová pódia s rostoucí popularitou, která vyústila až v nominaci na cenu AIM za nejlepší živou kapelu nebo ve vyprodaný koncert v britské Alexandria Palace s kapelou Nothing But Thieves. První listopadový den vydávají Sonset Sons druhou desku pojmenovanou Blood Rush Déjà Vu. Nahrávalo se v Londýně a novém útočišti skupiny, ve městě Hossegor na pobřeží Francie, poprvé se zdvojenými kytarami a smyčcovými aranžemi. Nadešel čas vycházející hvězdy indie rocku vyzpovídat.

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Jed: Hudba na nové desce má základ v ročním poflakování se u Roryho v jeho domácím studiu a experimentování s různými nápady a zvuky. Prvních deset skladeb, co jsme složili, znělo, jako by je hrálo deset různých kapel, ale když vznikla píseň The River, všechno to do sebe začalo zapadat a dávat smysl. Tuhle věc nám seslalo samo nebe, udala novému albu směr.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Jed: Surfováním a výukou surfování těch, co to neumí.

Co je nejhoršího na hraní v kapele/hraní bez kapely?
Jed: Nejhorší je, že vždycky zmizí všechen bourbon, když je poblíž Pete. Na druhou stranu, když hraju sám, zní to, jako bych se chystal stavět si srub.

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Rory: K tomu vlastně postačí málo, už ve škole si se mnou učitelky nevěděly rady, udržet pozornost byl holý nesmysl, pořád jsem jen civěl z okna. Rozhodí mě hudba - ať už beat, vokál nebo melodie, když je dost dobrá. To okamžitě přestanu s čímkoliv, co zrovna dělám. Vzpomínám si, jak jsem kdysi ve školním autobuse slyšel poprvé hrát California Love od 2Paca. Byť stydlivý kluk, z plných plic jsem zařval: „Co to kurva hraje za muziku?!“ Poslední dobou se to stává rozhodně méně často, naposledy když jsem poprvé slyšel Andersona .Paaka.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Pete: Okamžitě mě napadne voda, čaj, ovoce a zelenina, ale moje srdce křičí: octové brambůrky a bourbon!

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
Rory: Většinu času spolkne nová tvorba. Plný nadšení začnu s prvotním nápadem, hodiny na něm pracuju, abych pak přesedlal na jiný a začal odznovu. Nebo zaslechnu nový zvuk z nepřeberného množství pluginů a jsem zase na začátku. Nemám páru, co hledám, když nakupuju nové pluginy se zvuky synťáku nebo piána, ale nemá to konce. V tomhle jsem naprostý geek. Umím strávit dny přehrabováním se ve zvucích, aniž bych vymyslel jediný beat nebo melodii. Tohle je moje droga, co žere nejvíc času a peněz.

Jak bys charakterizoval současný svět ve třech větách?
Pete: Svět je z obou stran sevřený nepopsatelnou krásou a nenapravitelnou apatií. Pokud chceme pro Zemi opravdu to nejlepší, musí lidstvo zmizet. Dostali jsme šanci a posrali jsme to!

Info

Sunset Sons (uk/aus)
fb profil

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Karel Spěšný (Festival krátkých filmů Praha): Témata, která hýbou světem

redakce 15.01.2020

Příběhy nepoddajných žen z oblasti Amazonie, filmy reflektující tvorbu švédského režiséra Ingmara Bergmana, kraťasy sekce La Quinzaine z Cannes a fůra dalšího. Rozhovor.

Vstupní prohlídka: Plum Dumplings

redakce 11.01.2020

Tématem desky je ztrácení, ať už se ztrácí zábrany, nebo jen důvěra. Jaká další životní témata jsme z kapely dostali?

Vstupní prohlídka: Sekvoye

redakce 03.01.2020

Po dvou vydaných EPs se rozhodli pro konceptuální album a posun k syrovějšímu a nekompromisnějšímu vyjádření. Co více na sebe řekli?

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Tolerance nestačí. Proměny queer v umění a společnosti

Viktor Palák 02.01.2020

Jaké osobnosti a momenty dopomohly k citlivějšímu vnímání sexuálních identit a práv LGBT+ lidí? Můžeme umění nálepkovat slovem queer? A která díla posouvala hranice?

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Milovníci pokleslých žánrů (Rány těla)

Michal Pařízek 02.01.2020

Tak dlouho jsme hledali na rozhovor s nimi redaktora, až mi nakonec došlo, že to budu muset udělat sám. A že vlastně chci... Rozhovor z edice nejlepší texty Full Moonu…

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Deklarace štěstí v digitálním kapitalismu (Rafani)

Zuzana Krišková 02.01.2020

Během rozhovoru, u kterého chyběl člen skupiny Brody, se pilo a jedlo a členové Rafanů by byli rádi, kdyby zde bylo řečeno, že se mají jako prasata v žitě. Print…

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Daleko od babičky (Awali + Margo)

Vadim Petrov 02.01.2020

Jedním z nejlepších rozhovorů z magazínu Full Moon za loňský rok je tandemový seskok, tedy rozhovor s dvojicí Awali - Margo. Dáváme k dispozici online.

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Tati, můžeš mi vysvětlit, proč nehrajou tvrdej rap? (Affro)

Jakub Šíma 02.01.2020

Affro je již takřka dvacet let jednou z nejvýraznějších postav zákulisí české rapové scény. Rozhovor s ním pochází z tištěného Full Moonu a v rámci výběru toho nejlepšího je nyní…

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Bude to fantastický kolaps (Lias Saoudi, Fat White Family)

Jakub Peřina 02.01.2020

Je dost pravděpodobné, že Fat White Family buď neznáte nebo nesnášíte. Můžou si za to sami... Rozhovor a jeden z "nej" textů Full Moonu v loňském roce, které dáváme k…

David Krásný, Jakub Novotný: Bezpočet novejch přátelství (Skate Over All Barriers)

waghiss666 30.12.2019

Integrální součástí skateboardingu je objevování novejch terénů a opouštění komfortní zóny. A poznávání novejch míst - ne skrze běžný turistický trasy, ale odspodu, na ulici. Rozhovor.