Zprávy / Pozvánky

Vydání nové desky teepee umocnili surfařským klipem

Vydání nové desky teepee umocnili surfařským klipem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.02.2020

Druhé album Where the Ocean Breaks u berlínského labelu Springstoff vydávají dreampopoví teepee. Nahrávali ho ve vídeňských Aurora Studios ve spolupráci s britským producentem Tomem O. Marshem. Křest v pětičlenné sestavě i s hostující cellistkou chystají na 5. února do pražského Lucerna Music Baru, dále zahrají také v Brně a Plzni. Současně kapela zveřejnila videoklip k singlu Parallel World.

Spolupráce s producentem Tomem O. Marshem, který v minulosti působil v kapelách HVOB nebo IAMX, byla pro oba protagonisty teepee, Terezu Lavičkou i Miroslava Patočku, velkou inspirací. Významně se projevila na výsledném zvuku i podobě alba. Videoklip ke skladbě Parallel World pro kapelu natočilo britské studio Twin Fin, které sídlí ve městě Falmouth na jihu Anglie. Stojí za ním zejména talentovaný fotograf, kameraman a surfař Adam Watson, jehož základní vizí je přispívat k ochraně světových oceánů skrze tvorbu filmů, které propagují mezinárodní výhody chráněných mořských oblastí. Nahrávka Where the Ocean Breaks zachycuje celou škálu témat. Je deskou o naději, smíření, lásce, změnách, ale také o nerovnostech ve společnosti a kontaktu s přírodou. Některé ze skladeb popisují velmi těžké osobní zážitky (Hazel Trees či Heavenly Gates), jiné představují kritiku současné společnosti (Around It, No Reason či Starving Hands), tématem dalších je transformace myšlení a životní perspektivy (Parallel World a Running Around) a nechybí ani písně o lásce (Moonlight Rainbow, Closer, Only One či Halfway Gone).

Křest nové desky teepee chystají na 5. února do pražského Lucerna Music Baru, 3. února zahrají v brněnském Kabinetu Múz a 7. února v plzeňském Anděl Café. Na všech třech místech vystoupí v rozšířené koncertní sestavě i s bubeníkem Antonínem Procházkou, multiinstrumentalistou Prokopem Korbem a hostující cellistkou Klárou Sasovou.

soutěž (pro registrované) o dvě vstupenky na pražský křest teepee probíhá do 2. února 2020 zde

Info

teepee
5. 2. 2020 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
fb událost

foto © Lindsay Oliver

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.

Elektronické duo Bratři procestuje šestnáct evropských zemí

redakce 19.05.2020

Během více než měsíčního online showcase projektu budou představeny kapely, které formují budoucnost evropské hudby. Liveurope.