Britský zpěvák se specificky nakřáplým hlasem Tom Grennan o sobě dal poprvé vědět v roce 2016, kdy hostoval na úspěšném singlu When It All Goes Wrong drum'n'bassovým legendám Chase & Status. Už v té době měl ale v šuplíku několik soulem i indie folkem inspirovaných písní, které o dva roky později vydal na svém debutovém albu, které doputovalo do top pětky britské hitparády. Na své úspěchy plánuje brzy navázat druhým albem, které 20. dubna 2021 představí i pražským fanouškům v klubu Rock Café.
Tom Grennan pochází z britského města Bedford. Než se rozhodl věnovat na sto procent hudební dráze, měl našlápnuto k tomu stát se profesionálním fotbalistou. Během jeho častých akustických koncertů v londýnských klubech jej ale objevil producent Charlie Hugall (Florence + The Machine, Kaiser Chiefs), s kterým Tom nahrál svůj debutový singl Found What I've Been Looking For. Ten si na Spotify dodnes streamovalo více než padesát milionů posluchačů. Díky úspěchu první písně následně podepsal smlouvu s velkým vydavatelstvím Sony Music, pod kterým vydal tři kratší EP a následně i svou první dlouhohrající nahrávku.
Debutová deska Lighting Matches vyšla v roce 2018 a dostala se až na páté místo britské albové hitparády. Magazín NME albu udělil čtyři z pěti hvězd a napsal, že je plné procítěných stylových kytarových bangerů, které i z Tomova rodného stotisícového města Bedford dělají malý britský Hollywood. Pro NME pak sám Tom prozradil, že deska popisuje jeho úspěšný souboj s traumatem poté, co byl ve svých osmnácti letech napaden a déle než rok se potýkal s následky. Na svou druhou desku Evering Road láká singly This Is the Place a Oh Please, který je inspirovaný hip hopem a Tomovou návštěvou New Yorku: „První věc, která se mi při psaní této písně vybavila, byl Brooklynský most, to, jak jsem po něm poprvé přecházel do Manhattanu. V ten moment jsem měl pocit, že nic není nemožné. Byl jsem nadšený z toho, kým vším se můžu stát. Oh Please je skladba, kterou jsem napsal po těžkém rozchodu, není to vyloženě rozchodová píseň, spíš vlastní povzbuzující vzkaz upozorňující na to, abych se vyhnul temným místům a činil ta správná rozhodnutí.“
redakce 07.04.2021
Film nikdy němý nebyl. Ve dvacátých letech ozvučovali filmy klavíristé a hudební tělesa různorodými skladbami více či méně populární hudby.
redakce 06.04.2021
Fóra se zúčastní zahraniční experti na kulturní politiku Pier Luigi Sacco, Jordi Pardo, Ragnar Siil a Michal Hladký.
redakce 29.03.2021
Na nové desce The Underground Youth opustili svůj obvyklý potemnělý kytarový postpunk provoněný shoegazem a přináší jednodušší zvuk.
redakce 28.03.2021
Ve své tvorbě tak často skáče mezi hédonistickým moderním rapem s výraznými refrény a melodickými R&B baladami.
redakce 24.03.2021
Speciální online koncert nazvaný Už jsme doma hrají písně FPB, se bude vysílat z pražského klubu Kaštan.
redakce 23.03.2021
Sytě modrá nostalgie, americký písničkář Nick Waterhouse vystoupí v Praze a červená kapuce a zlomená srdce Girl in Red míří do Prahy poprvé.
redakce 21.03.2021
První tři díly Oscilátoru jsou věnovány 90. létům a prvním akcím a klubům, které v Čechách vznikly.
redakce 21.03.2021
Na festivale vystoupí Teepee, Katarína Máliková, Neřvi mi do ucha, Bare Escape a i další.
redakce 20.03.2021
Když kultuře bylo nejhůř, když ledy opatření ne a ne povolit, když celkové oteplení bylo v nedohlednu, tu vynořil se Ledoborec.
redakce 11.03.2021
Premiéra nového diela Miroslava Tótha, ktorý zložil skladbu pre Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú, premiérovanú Kronos Quartetom na Pohode, prejde online.