Zprávy / Festivalové

Výklopný světlomety se na Colours of Ostrava rozzáří v exkluzivním módu

Výklopný světlomety se na Colours of Ostrava rozzáří v exkluzivním módu

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.07.2023

Album Výklopný světlomety digitálního písničkáře Toyoty Vangelise vyšlo začátkem roku 2023 ve spolupráci labelu Full Moon Forum a platformy Future Jiskří a sklidilo mnoho pozitivních recenzí. Toyota Vangelis desku představil na křtech v Praze a v Brně nebo na festivalech Sharpe či Rosnička, v rámci letošního ročníku Colours of Ostrava se chystá jeho speciální uvedení, které bude obsahovat řadu výjimečných hostů.

V Praze usazený hudebník Václav Peloušek vystupuje coby Toyota Vangelis pátým rokem a vydal řadu singlů a EP. Na debutovém albu Výklopný světlomety prozkoumává svou křehkou mužskost a zranitelnost. Snaží se pojmenovat nové pocity z polo-digitálního života a prohledává spektrum své identity, zároveň pátrá po východiscích z všudypřítomné temnoty, aby pronikl nicotou a znovu naleznul euforii. K tomu mu na nahrávce dopomáhá řada hudebnic a hudebníků, kteří se samozřejmě nemohou představit na jednotlivých klubových koncertech. Uvedení alba Výklopný světlomety na festivalu Colours of Ostrava ale vybízelo k něčemu výjimečnému, což potvrzuje i Václav Peloušek: „Protože rád tvořím hudbu s dalšími hudebníky, tak jsme show na Colours of Ostrava pojali jako možnost udělat delší pásmo, kde se můj koncert prolne se songy mých spolupracovníků. Nebudou chybět nové skladby, unikátní edity, live backing vokály, kytara ani drum pady.

Show Toyoty Vangelise bude obsahovat více než dvacet skladeb, ve kterých se s Václavem Pelouškem exkluzivně představí hned osm dalších vystupujících. Tradiční parťačku Tokyo Drift doplní například brněnská raperka Wodehn, litterbin, dvided21, Wierdsky nebo Sxilence, chybět nebudou ani slovinské umělkyně Sahareya či Zevin, s oběma natočil Toyota Vangelis hned několik tracků. Vystoupení Toyoty Vangelise proběhne na Full Moon Stagi v rámci Colours of Ostrava v pátek 21. července o půlnoci, šéfredaktor magazínu Michal Pařízek k tomu dodává: „Obecně na českých festivalech dlouhodobě postrádám vystoupení zajímavých mladých domácích umělců v prestižních časech a po loňském úspěchu slovenského producenta Fvlcrvma jsme se rozhodli páteční půlnoční slot takto pojmout. Toyotu Vangelise jsem s nápadem na extravagantní show plnou hostů oslovil pár dní po skončení minulého ročníku festivalu, z následné debaty vyšlo najevo, že chystá dlouhohrající desku v podobném duchu. Výklopný světlomety nakonec Full Moon na svém labelu také vydal, vystoupením na Colours se uzavře kruh.“


V rámci koncertu zazní nejen skladby z alba Výklopný světlomety, ale i další hity Toyoty Vangelise, někteří z vystupujících představí své vlastní skladby. Výklopný světlomety se tak na Colours of Ostrava rozzáří v extravagantním a naprosto exkluzivním módu.

Info

Toyota Vangelis
Bandcamp hudebníka

Živě:
Colours of Ostrava
19.–⁠22. 7. 2023
Dolní Vítkovice, Ostrava
Fb událost

foto © Toyota Vangelis

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Na Pohode 2024 vystúpi James Blake, Pendulum, Jockstrap alebo The Armed

redakce 17.11.2023

Na trenčianskom letisku v júli vystúpi v kompletnej kapelovej live zostave Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Queens of the Stone Age na Colours of Ostrava

redakce 15.11.2023

Po turbulentním období plném zdrcujících osobních výzev se kapela navrátila ke svým kořenům.

Hradby Samoty s podtitulom Bratislava Intermezzo

redakce 14.11.2023

Gnaw Their Tongues nie je nič ľahké na strávenie – kombináciou black metalu, noisu, industrialu a jeho extrémneho sonického vystúpenia dostáva poslucháčov do katarzie.

Brutal Assault zahušťuje sestavu

redakce 12.11.2023

Norská ikona Satyricon v létě po osmi letech v pevnosti. V rámci festivalu Brutal Assault.

Chrámové varhany a elektronika U Salvátora

redakce 10.11.2023

Na akci Organic II vystoupí dva české projekty Katta/Vox Organi a duo Trans Organic.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace