Zprávy / Nové desky

Vykuchán, vykostěn, zamrazen: katsa.theo

Vykuchán, vykostěn, zamrazen: katsa.theo

redakce | Zprávy / Nové desky | 21.02.2020

Čtyřtrackovým EP Frost, které právě vychází na značce Ressonus Records, se opět hlásí o pozornost český hudební producent Jiří Tilgner tvořící pod jménem katsa.theo. Stejně jako v případě jeho předchozí tvorby, i toto minialbum představuje konceptuální počin, za kterým stojí silné téma.

Po předchozím budovatelském albu bauHAUSmuzak přicházejí nyní ke slovu krize, destrukce a zmar. Status quo ovšem nepostihuje jeho tvorbu. Ačkoliv ve svém tvůrčím postupu zůstává stejná, je založená na vrstvených zvukových kolážích, s touto novinkou do ní vstupují naléhavé, mnohdy až brutální elementy. Především to jsou symbolické útržkovité hlasové deklamace autora, jež repetitivní tracky přibližují k písňové struktuře, současně však budují temnou atmosféru.

Hudební složkou zůstávají ozvěny elektronického industriálu a EBM 80. let a vrstvené field recordings. Agresivnější a noisovější charakter této novinky obnažuje a přirozeně eskaluje uvedené hudební prvky, důmyslně skryté na předešlých deskách. EP Frost vychází v limitované edici 50 kazet s grafickým obalem od Marka Rubce. O mastering se postaral David Rambousek.

Info

katsa.theo
fb interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

God and Eve vydávajú debutové EP

redakce 02.03.2021

Sú mladí, študujú hudobnú kompozíciu a majú radi súčasnú vážnu hudbu, jazz aj art pop.

Jak zní Svět na konci roku nula? Post-hudba s novým albem

redakce 01.03.2021

Popové balady a taneční kompozice si tak na desce podávají ruce s vlivy trapu, experimentální elektroniky i noise rocku.

Oliver Torr vydává první sólovou dlouhohrající desku

redakce 01.03.2021

Zvuk desky nese známky žánrů, které Torra ovlivňují - experimentální hudba, klasická avantgarda, shoegaze, IDM nebo new club music.

Vyjde album Miroslava Tótha s Dystopic Requiem Quartet

redakce 23.02.2021

Zároveň sa v online prenose uskutoční premiéra hudobného diela, ktoré spracúva silný príbeh z minulosti a nesie jasný odkaz súčasnej spoločnosti.

Koreňova Zelenina vydává první desku

redakce 19.02.2021

Bratislavská hudební skupina Koreňova Zelenina vydává svoji první desku.

Popové nahlédnutí do duše Ellie Dandelion

redakce 18.02.2021

První oficiální EP Vivid, vydané pod platformou Agrose, je narozdíl od předchozí tvorby o poznání synthovější a rytmičtějí.

hUSa je mrtvá, ať žije Venera

redakce 18.02.2021

Venera na svém prvním albu servíruje vybrané pochoutky současného pojetí posthardcore, grunge, spacerockové scény.

Teepee vychází WTOB Remixes

redakce 17.02.2021

Čeká vás chill elektronika, house i techno, tracky fanoušky nepochybně donutí tančit i v domácím prostředí.

Tryo debutuje, a to u Kabinet Records

redakce 16.02.2021

V barevném indie projevu kapely, který chvílemi překrývá mlhavý shoegaze háv, jsou cítit nejen vlivy kultů jako Pink Floyd nebo The Doors, ale také jména jako Orville Peck či Real…

Kill the Dandies! vydali novinku Your Blood My Veins

redakce 15.02.2021

Nezapřou okouzlení psychedelií, postpunkem nebo soulem, zároveň ale jejich nahrávka přináší křehké i zasněné momenty s rozmlženými konturami trip hopu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace