Zprávy / Nové desky

Vykuchán, vykostěn, zamrazen: katsa.theo

Vykuchán, vykostěn, zamrazen: katsa.theo

redakce | Zprávy / Nové desky | 21.02.2020

Čtyřtrackovým EP Frost, které právě vychází na značce Ressonus Records, se opět hlásí o pozornost český hudební producent Jiří Tilgner tvořící pod jménem katsa.theo. Stejně jako v případě jeho předchozí tvorby, i toto minialbum představuje konceptuální počin, za kterým stojí silné téma.

Po předchozím budovatelském albu bauHAUSmuzak přicházejí nyní ke slovu krize, destrukce a zmar. Status quo ovšem nepostihuje jeho tvorbu. Ačkoliv ve svém tvůrčím postupu zůstává stejná, je založená na vrstvených zvukových kolážích, s touto novinkou do ní vstupují naléhavé, mnohdy až brutální elementy. Především to jsou symbolické útržkovité hlasové deklamace autora, jež repetitivní tracky přibližují k písňové struktuře, současně však budují temnou atmosféru.

Hudební složkou zůstávají ozvěny elektronického industriálu a EBM 80. let a vrstvené field recordings. Agresivnější a noisovější charakter této novinky obnažuje a přirozeně eskaluje uvedené hudební prvky, důmyslně skryté na předešlých deskách. EP Frost vychází v limitované edici 50 kazet s grafickým obalem od Marka Rubce. O mastering se postaral David Rambousek.

Info

katsa.theo
fb interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Příběh Povodí Ohře pokračuje albem Dva trámy na kříž

redakce 22.09.2020

Povodí Ohře navazují tam, kde minule skončili. Tedy v místech s fatalistickým nádechem, v místech, kde pravděpodobně už nečeká mnoho dobrého.

Člověk krve V kuchyni

redakce 15.09.2020

Člověk krve už více než pět let koncertuje sám s kytarou a plynule navazuje na to nejzajímavější z tradice českého písničkářství.

Science Killer vydávají desku u Kabinet Records

redakce 14.09.2020

Na nové desce najdeme sedm houpavých písní s drsným garážovým nádechem a klasickou psychedelií, kterou u kapely dobře znáte.

Nový objav Michalides vydáva debutové EP

redakce 14.09.2020

Spevák, hudobník a producent **Michalides** je najnovším prírastkom domáceho labelu Gergaz.

Jan Fic aneb westernový příběh s bluesovým hrdinou a otevřeným koncem

redakce 12.09.2020

Novinka je druhou řadovou nahrávkou originálního písničkáře po vstupu na jeho sólovou dráhu a daleko blíže než k bluesrocku má k indie folku.

Živé kvety vydávajú po roku ďalší album

redakce 10.09.2020

Ukázalo sa, že výber odkrýva úplne nový príbeh Živých kvetov a ukazuje radostnejšiu tvár skupiny.

Budoár staré dámy nechává ožívat Kostřičky

redakce 09.09.2020

Deska je plná silných obrazotvorných textů a ať už braných z jeho vydaných sbírek a postmoderně variovaných, či napsaných přímo pro Budoár.

JeN Hovorka a Marek Urbánek debutujú

redakce 06.09.2020

Dvojica českých hudobníkov JeN Hovorka & Marek Urbánek zaznamenala svoju nadžánrovú improvizovanú tvorbu na spoločnej nahrávke.

Vychází první deska rapperky Donnie

redakce 31.08.2020

Tmavé auto, tmavá skla, sluneční brýle a tajemství.

Frontier Guards s Jitkou Charvátovou

redakce 30.08.2020

Brněnský projekt Frontier Guards zažívá přelomový rok.