Zprávy / Pozvánky

Výměnný pobyt Lealoo: z holešovického Crossu do Lipska a zase zpátky

Výměnný pobyt Lealoo: z holešovického Crossu do Lipska a zase zpátky

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.01.2013

Na podium pražsko-holešovického klubu Cross se v úterý 15. ledna vrací triphopová formace Lealoo. Jako hosta si pro tento večer přizvali elektro-popové Mollin z Lipska, s nimiž o několik dní později (v pátek 18. ledna) vystoupí na scéně lipského klubu Spinnwerk.

Lealoo charakterizuje zasněně melancholický a jindy expresivně exaltovaný zvuk. V jejich skladbách se mísí elektronický rytmus s živelností a přirozeností živých nástrojů a nad tím vším ční nezaměnitelný ženský hlas. Škatulky jsou této kapele těsné a někteří jí přisuzují nálepku dream-pop. Naživo je snová atmosféra podtržena i novou minimalistickou projekcí, která využívá techniky videomappingu. V roce 2011 vytvořili videoklip k písni Breathe In, která se také současně umístila v hitparádě Radia 1. V loňském roce přizvali ke spolupráci na koncertech violoncellistku a vystoupili například jako předkapela amerických Whisper in the Noise v Brně na Flédě či na festivalu Next Wave v pražském NoD. Nyní připravují materiál na novou desku.

V uplynulých letech vystoupili Lealoo také na WGT festivalu v Německu nebo ve Francii. Skladby z jejich alba Period (2009) produkovaného Filipem Míškem zazněly v mnoha zahraničních FM rádiích (ve Francii, Belgii, Itálii, Švýcarsku, Chile či německém Radio Eins). Magazíne Musicserver zařadil Lealoo do "nejvíce nedoceněných kapel", Freemusic mluví o "snivých pasážích naplněné svůdným erosem a zvukových labyrintech".

Mladá elektro-popová kapela Mollin z Lipska na sebe upozornila v roce 2011 účastní na soutěži „Velká cena 2011“ v Lipsku. Na konci loňského roku vydali své první EP Colours. Vystupovali jako předkapela francouzské elektronické skupiny Slove na jejich koncertu v Lipsku, který se uskutečnil v rámci jejich německého turné. Hudba Mollin je odpovědí na tvorbu podobných švédských projektů, která se spojuje s vlivy elektroniky 80. let.

www.lealoo.cz
www.mollinmusic.com

foto (c) Lucie Michnová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vrbaak zve na vernisáž projektu LO.VE!

redakce 23.09.2019

Vernisáž k výstavě fotografií k nové tanečně/pohybové inscenaci LO.VE!, která vzniká ve spolupráci Motion Hub a BuranTeatr.

Simply Red oznamují turné a novou desku

redakce 23.09.2019

Krátce po oznámení, že nové album Blue Eyed Soul vyjde zkraje listopadu, Simply Red dnes odtajnili detaily chystaného turné.

6. ročník přehlídky Be2Can představí profil Fatiha Akina

redakce 23.09.2019

Letos v rámci sekce Be2Can Fokus dostane prostor tvorba německo-tureckého režiséra Fatiha Akina i jeho kontroverzní portréte sériového vraha ve snímku U Zlaté Rukavice.

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Floex pokřtí remixy Machinaria

redakce 19.09.2019

Křest remixového alba Machinarium Remixed, kterým počítačová hra Machinarium studia Amanita Design oslaví své 10. narozeniny.