Články / Reporty

Vyprodaná Akropole? John Wolfhooker se hlásí o slovo.

Vyprodaná Akropole? John Wolfhooker se hlásí o slovo.

Kateřina Ondráčková | Články / Reporty | 24.02.2020

John Wolfhooker překvapeně konstatovali, že Palác Akropolis se podařilo vyprodat, což je pro československou alternativně rockovou scénu úspěch. Devízou všech zúčastněných kapel je to, že si během let působení vybudovali fan base složenou z kamarádů muzikantů, v žižkovském klubu jsme tak mohli potkat třeba skupinu Skywalker. U jejich bubeníka Damiana nahráli toho večera předskakující Glad for Today už druhé EP, které vyjde za pár dní.

Otevírat večer s kompletně novou tvorbou nepatří mezi ideální pozice, ale nezdálo se, že by to kapelu nebo publikum trápilo. Glad for Today se během posledních dvou let posunuli od posthardcoru/easycoru k alternativnímu rocku, kam začali směřovat už u předchozího EP Ready for a Show. Po personálních změnách vedoucích k opuštění screamů představili nový zvuk v setu postaveném na aktuální nahrávce Common Noise, Common Voice, která si nese jasný Boston Manor vibe. Frontman Kašpi v jednom loňském rozhovoru přiznal, že se naučil komunikovat s publikem po vzoru Toma Weavera z Casey (budiž jim země lehká), což dodává Glad for Today osobitý charakter. Show nestojí jen na minimalistickém vizuálu a chytlavých refrénech, ale na osobních postojích, které během setu kapela předává publiku.

Slovenská punkrocková formace From Our Hands do poslední chvíle nevěděla, jestli nebude muset účast odříct kvůli zranění kytaristy Matěje, kterého před dvěma měsíci zasáhla do oka prasklá struna. Po téhle události následovala série operací a nejistota, jaký to bude mít dopad na fungování celé kapely. Vše se v dobré obrací, dorazili v kompletní sestavě a pronesli pár adresných postřehů k aktuální politické situaci u nich doma. Není divu. From Our Hands odehráli starší věci včetně hitovek MNYTALKS a Changes, k tomu do setu zařadili pár novinek a slíbili, že po dlouhých letech pracují na vydání nové desky, kterou můžeme očekávat ještě letos.

fotogalerii z koncertu hledejte tady

V dnešní době se žánrová vyhraněnost už moc nenosí, u John Wolfhooker se dlouhodobě osvědčila fúze screama, čistých vokálů, djentu a nově i elektro samplů, které v poslední době zpopularizovali Bring Me the Horizon. Nové album 313 působí uceleným dojmem, kapela je složená z velmi dobrých muzikantů, takže živák zní takřka stejně jako studiovka. Nečekejte žádná přehnaná gesta a efekty, na to si Wolfhookeři moc nepotrpí. Setlist se skládá převážně z novinek, příjemným oživením je song Copycat se zpěvačkou Pam Rabbit, ale zazněly i starší věci jako Monalisa nebo moje srdcovka Chupacabra. Křest byl poněkud netradiční - jedno album hodili do publika a šťastlivec, který ho chytil, křtil. Shodou okolností se jednalo o člověka, který má zkušebnu přímo pod tou Wolfhookerů (podle níž se taky album jmenuje). Náhoda? Nemyslím si.

Pro John Wolfhooker i Glad for Today byl loňský rok úspěšný – ti první mají za sebou supportování Hollywood Undead a Enter Shikari, ti druzí absolvovali díky vítězství v soutěži Planetrox festival a tour po Kanadě s The Ocean Cure, ve Futurum Music Baru pak předskakovali Boston Manor. Po pátku není pochyb o tom, že i tenhle rok by mohl být jejich.

Info

John Wolfhooker + Glad for Today + From Our Hands (sk)
21. 2. 2020 Palác Akropolis, Praha

foto © Kateřina Fialová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Bojišti lítá pohoda (Obscene Extreme 2021)

Radka Bednarzová 19.07.2021

Freak festival, něco blití, naháčů a vůkolní přírody, a hlavně smrtící dávka hudby. Vděčně a s pokorou.

Fitko pod věží (Hotspot)

Veronika Mrázková 17.07.2021

Kde začít? Děsivou bouřkou, scénou v koksárenské baterii, králem diskoték nebo rovnou hlavní hvězdou Axelem Thesleffem? Ten večer měl všechno.

24 hodín (Pohoda on the Ground)

Richard Michalik 11.07.2021

Nevadí nám ani 37 stupňov a takmer žiadny tieň poskytujúci úkryt. Hlavné je, že sme na Pohode. Minulý pandemický rok niečo nemožné. Tentokrát možné len na 24 hodín.

Hradby Samoty: Prímajúci ostrov divnohudby

Lucia Banáková 05.07.2021

Desiaty ročník Hradieb Samoty pomaly, ale isto započal festivalovú sezónu.

Jiné hlasy, jiné (lázeňské) pokoje aneb Luhovaný Vincent

cyril kosak 01.07.2021

O létajících střechách, technických službách, lázeňském programu a Luhovaném Vincentovi, který nutí prožívat město jinak. Nově. O nejzajímavějších festivalu široko daleko.

Odhozené masky (Katarzia)

Michal Pařízek 25.06.2021

Katarzia křest svého Celibátu přesouvala na několikrát a bolestivě, nakonec ani ohledně finálního termínu nebylo nic jednoduché.

Pivo a zmrzlina aneb Krákor 2021

Adéla Polka 22.06.2021

Jestli je v celém okolí Brna úmorné vedro, tady je příjemný chládek, a když se člověk odpoledne zaposlouchá do potůčku, který střídmě teče za strany výčepu...

Nikdy to nikomu neřeknu: tandemová instalace v Galerii Průchod

Minka Dočkalová 01.05.2021

Autoři výstavy jsou partnery a v nově připravené výstavě se rozhodli zúročit svou zkušenost se závažnými zdravotními problémy v dětství.

Pouliční umění na krabicích od pizzy (Jan Vykypěl, Galerie Průchod)

Minka Dočkalová 02.04.2021

Součástí výstavy je kolekce pomalovaných obalů od pizzy. Využití odpadního materiálu ilustruje Vykypělův obvyklý způsob práce, jejíž jádro tkví v procesu tvorby.

Festival na dosah myši - SXSW 2021

David Čajčík, Michal Pařízek, su 25.03.2021

Jaké to je dívat se čtyři dny po nocích na kapely, filmy a moudré diskuze? Přinášíme report z online festivalu SXSW.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace