Zprávy / Pozvánky

Vypusťte vzteklého psa na Děti deště a Nusle

Vypusťte vzteklého psa na Děti deště a Nusle

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.02.2020

Kreas zvou na trojici kapel aneb jaro v Underdogs'. PR jako osobní vyznání:

Early Graves se dali dokupy v Kalifornii roku 2007 jako pětičlenná úderka. Rok 2008 pro ně byl ve znamení debutového alba, rovnou na etablovaných Metal Blade Records. Vypusťte do ulic velkoměsta vzteklýho psa, kterej od lidí nepoznal nic jinýho než hlad a bití, a koukejte co se bude dít. Pokud první deska vyložila s jakýma kartama se bude hrát, tak druhé album Goner docela zásadně pravidla oné hry změnilo. Přestože základní poměr metalu a HC zůstal, razantně se přitvrdilo jak ve zvuku, který je sludgeový a totálně devastující, tak v celkově mnohem agresivnějším attacku na posluchače. Není od věci v souvislosti s touto deskou zmínit takové krutosti jako Nails, nebo třeba Trap Them.

Bohužel těsně po dokončení desky na následném americkém turné tragicky umírá zpěvák Makh Daniels a Early Graves tak přichází o charakteristický vokál. Zdálo by se, že dílo zkázy je tímto dokonáno, ovšem kapela to nepokládá a v roce 2012 s Johnem Strachanem za mikrofonem vyrukují s třetí velkou deskou Red Horse. Deskou, která potvrzuje vše výše napsané, avšak tentokrát se zcela logicky nebojí pomalejších a depresivnějších pasáží a celkově více crustového, černo černého zvukového hávu. Red Horse je dodnes poslední studiovka a Early Graves po jejím vydání vpodstatě ukončili činnost. Nyní, deset let po svém kultovním albu Goner, vyráží poprvé a naposledy do Evropy, kde jej celé odehrají live, jako závěrečnou kapitolu své existence.

Je to beznadějnej únik z propasti hluku, je to exploze barbarských riffů a krvelačnej útok paleolitickou zbraní. Je to, když ti město udělí bodyček metrovou traverzou, před Smíchovským nádražím - Slapy jsou rázem v nedohlednu. Děti deště jsou u nás ztělesněním noise rocku a rock and rollový show v tom pravým slova smyslu - polib si, čau! Dvacet let hluku a relativně čerstvě s třetí deskou ... v bytě nad řekou. Vetři letní škváru do otevřený rány a kopni vodku na lačno. Večírek zahájí noise rock panzerfaust Nusle Sound System. Po loňským Welcome To The Dopíči je aktuálně venku novej digitální release Čau Lidi, Nusle Calling, očekávej plnej zásobník noisy žalmů. Filosofie prakem, punk je na vrcholu hitparády prokletých.

fotogalerie z vystoupení Dětí deště v Klubovně zde

Info

Early Graves (us) + Děti deště + Nusle Sound System
9. 4. 2020 21:00
Underdogs', Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hurts. Nová deska, pak tour.

redakce 09.08.2020

Deska Faith je pro duo počátkem nové éry. Po období tvůrčího tápání se Hurts vracejí posíleni.

Britská formace Neck Deep v MeetFactory

redakce 09.08.2020

Koncepčně bohatá nová deska řeší téma odloučení, existenciálního zmatku a hledání smyslu života pohledem dvou imaginárních osob Jetta a Alice.

Nujazzová lahůdka Skalpel v Paláci Akropolis

redakce 08.08.2020

Do Paláce Akropolis přichází dvojice ostřílených producentů Marcin Cichy a Igor Pudlo s projektem Skalpel, se kterým představí nejnovější album Highlight.

Návrat v plné síle, úderné duo The Score znovu v Praze

redakce 07.08.2020

The Score se katapultovali do čela současného pop-rocku díky pulzujícímu hudebnímu stylu a inovativním nápadům.

Bilej kluk na terase před Fuchsem

redakce 05.08.2020

V roce 2018 získal bilej kluk cenu Vinyla za objev roku. Přítomen je i v DJském kolektivu Blazin Bullets a v pražské digitální platformě BCAA system.

Radio and Juliet, Shakespeare a Radiohead

redakce 05.08.2020

Radio and Juliet spojuje tanec s nejslavnějším milostným příběhem všech dob a se skupinou Radiohead, jednou z nejúspěšnějších kapel současné anglické alternativní rockové scény.

Jednota vyhlíží z Kalvárie světlé zítřky – s mezinárodním lineupem i noční party

redakce 04.08.2020

Dva roky po úspěšné akci v broumovském Soulkostele se Jednota chystá na další místo, které teď namísto duchovních poutníků navštěvují hledači nezapomenutelných míst.

Islanďanka Sóley s novým albem do Futura

redakce 03.08.2020

Vydání alba bude doprovázena rozsáhlým evropským turné, jehož jednou ze zastávek bude také Praha.

Nadechněte se pro Zažít město jinak

redakce 03.08.2020

Burza vinylů, soutěž pomazánek, komentovaná procházka po okolí… Nejen do těchto aktivit se zapojí účastníci zářijových slavností.

Fu Manchu ve Futuru oslaví 30 let na scéně

redakce 02.08.2020

Vzhledem k nucené přestávce se oslavy ke třiceti letům trvání kapely Fu Manchu v Evropě uskuteční až v příštím roce.