Zprávy / Pozvánky

Výstava Black'n'White v Prostoru 39

Výstava Black'n'White v Prostoru 39

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.10.2019

Nový projekt fotografky Wendy Drahotušské spatří světlo světa dne 30. listopadu 2019 v pražském multifunkčním Prostoru 39 na Žižkově. Otvírat jej bude vernisáží o dvanácti dílech. Každý počin, který představí v sobě ukrývá hluboké emoce a vyjadřuje životní styl. K vidění budou ne jen samotné snímky, ale také jejich aplikace na bavlnu, plátno, tvorba s akrylem s příchuťí aluminia v doprovodu přírodních materiálů. Celý večer odstartuje v 18 hodin.

Těšit se můžete na tóny experimentální elektronické hudby, která večerem bude znít. Elektronika se dokonale zrcadlí v jejich fotografiích, které jsou potemnělé a každý v nich může nalézt svou životní cestu, promítat vlastní příběh. Dynamika a napětí projevující se v tónech, půjdou ruku v ruce s černobílou kompozicí fotografie a malby. Projekt Black'n'White vznikl v návaznosti na předešlé projekty People a Nature. Je jakousi osou autorčina života na Moravě a dnes již už několik let působící v Praze.

Partnerem výstavy je francouzský kreativec Florence Maulemann aka moiCflo, která se postarala o design plakátu a banneru k výstavě. Wendy s Florence spolupracovala na více projektech pro Les Charades Élektroniques, které se promítko například v poskytnutí fotografie na pozadí plakátu aj. Celá výstava potrvá až do 4. ledna 2020, tudíž máte časový prostor na prohlédnutí děl, spojené s šálkem kávy nebo vína, které si v galerii Prostoru 39 můžete zakoupit a vychutnat si tak předvánoční čas. Všechny fotografie a obrazy budou prodejné.

Info

Wendy Drahotušská: Black'n'White (vernisáž)
30. 11. 2019 18:00
Prostor39, Praha
fb událost

Foto © Wendy Drahotušská

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Velebné muzikantství Flook

redakce 12.11.2019

Instrumentální mistrovství čtyř hráčů a vynalézavá, brilantní schopnost reagovat na sebe navzájem.

Tom Holliston zahraje v Kaštanu

redakce 12.11.2019

Jeho písničky jsou udivující neokázalostí a prostotou, takže napoprvé posluchači ani “nedocvakne”, jak originální a pečlivě dynamicky vystavěné jsou.

Jeden obrat za druhým. Turnover v Praze.

redakce 12.11.2019

Nebyli by to Turnover, kdyby jejich novinka nepředstavovala další obrat: „Na tomhle albu jsme si víc než kdy dřív užívali krásu psaní populární hudby,“ popsal zpěvák Austin Getz.

Akustický šleh: Gwenifer Raymond podruhé u nás

redakce 11.11.2019

Její syrový zvuk a rychlá hra v lecčem připomene rané nahrávky od Johna Faheyho. Můžete se těšit na barvitou instrumentální hudbu, vracející zpátky v čase.

Od vzpomínek k současnosti. I Kaštan slaví 30 let svobody

redakce 11.11.2019

Sérií pořadů, vztahujících se ke kulatému výročí Listopadu 1989, se chce i klub Kaštan připojit k poděkování za třicet let svobodného fungování společnosti.

Dánští Efterklang se po šesti letech vracejí do Prahy

redakce 11.11.2019

Indie pop, indie rock, synthpop, elektornická hudba, dark wave nebo glitch – takto média definují styl této populární skupiny.

Vitalic přiveze na Flédu Kompromat

redakce 10.11.2019

Originální mix berlínského techna, postpunku a osmdesátkového synthpopu je výsledkem spolupráce s nekonvenční hudebnicí Rebekou Warrior.

NTS trio oslaví deset let své existence

redakce 10.11.2019

NTS trio (Nejtek, Tichý, Smetáček), to je volná improvizace i důmyslná kompozice, současná hudba, alternativní jazz rock, psychedelické plochy.

Herec Keifer Sutherland do Prahy přiveze své letošní album

redakce 10.11.2019

Srdcem alba Reckless & Me je country music, ale slyšíme na něm i vlivy folku, rocku, blues a jiných žánrů.

Soundtrack of Prague nejen o Pragerovi

redakce 09.11.2019

Projekt SPAM - Karel Gott Prager je volným útvarem, který bourá klišé kolem Karla Pragera a nastavuje jiný úhel pohledu na jeho odkaz a tvorbu. Dukla, ±0 i Vladimír 518.