Zprávy / Pozvánky

Vystoupení DJ Shadowa & Cut Chemista se rychle blíží

Vystoupení DJ Shadowa & Cut Chemista se rychle blíží

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.01.2015

Datum pražského vystoupení ikon světového turntablismu se rychle blíží. Již 10. února se můžete těšit na společné vystoupení Dje Shadowa a Cut Chemista v rámci světového Renegades of Rhythm Tour v klubu Roxy. Večer zahájí špička českého djingu Trouble team a o pokračování v rytmu funky a broken beats se postará rezident Paláce Akropolis Mr. Funky Machine za doprovodu kytaristy Igora Ochepovskeho.

DJ Shadow, Cut Chemist a Afrika Bambaataa. Tři ikony, které se spojí během exkluzivního turné Renegades of Rythm, které má 10. února zastávku i v Praze. Spolupráce DJe Shadowa a Cut Chemista sahá hluboko do minulosti a pro fanoušky je jejich společný návrat na jedno pódium opravdovou událostí, o to víc, že ve speciálním setu hrají pouze vinyly a navíc převážně z pokladů sbírky Afriky Bambaaty. Během jejich vystoupení se můžete těšit na dokonalou selekci hiphopu, funky, disca a soulu v neopakovatelném mixu s typickým zvukem DJ Shadowa a Cut Chemista.


Celý večer ale nebude spočívat pouze na bedrech pozvaných hvězd. Pódium pro osobnosti světového turntablismu rozehřejí zástupci domácí scény, které mají právě DJ Shadowa a Cut Chemista za své vzory. Prvními z nich bude dvojice Trouble Team - tedy DJ's Friky a Flux. I oni se oklopují na svých vystoupeních horou gramofonů, mixpultů a spousty dalšího DJského nádobíčka, aby původním podkladům dodali novou, šťavnatou a často překvapivou podobu.


Není divu, že jejich umění jim vyneslo světové finále DJských soutěží DMC v Anglii nebo IDA v Polsku. V sólo kategorii se stal DJ Flux absolutním vítězem soutěže DJ Masters v roce 2009 a společně s Frikym pak jako Trouble Team třikrát po sobě vyhráli na domácím DMC kategorii teamů a na světovém finále v Londýně dosáhli na solidní 5. místo. Takže o kvalitní úvod večera bude postaráno!

Ale ani to ještě není vše. Nelehkou úlohu štafety po hlavních hostech večera převezme rezident Paláce Akropolis Mr. Funky Machine, který je znám svými Ghetto Funk a Funk you večírky, které patří v Akropoli k těm vůbec nejnavštěvovanějším! V Roxy ho doprovodí kytarista Igor Ochepovski.

Info

Rengades of Rythm Tour
DJ Shadow & Cut Chemist (us)
10. 2. 2015 20:00
Roxy, Praha
Vstupné: 690,-

www.facebook.com/events/390211387808153
www.unitedislands.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Beata Hlavenková pokřtí šestou sólovku

redakce 28.01.2022

Hlavenková během křtu představí repertoár nového alba Žijutě, zazní i písně z předešlé nahrávky Sně i kus z hudebního doprovodu Zátopka.

Groove Brno pokračuje jarní edicí

redakce 23.01.2022

V Metru vystoupí světové hvězdy Dean Brown, Victor Wooten, Dennis Chambers a Eric Marienthal.

Animal Collective v Praze

redakce 21.01.2022

Dlouhých jedenáct let. Tak dlouho trval návrat Animal Collective do MeetFactory.

Aries přijede poprvé do Prahy, Low Roar představí své křehké světy

redakce 20.01.2022

Do pražského Rock Café se vrací Low Roar s novou tajuplnou nahrávkou Maybe Tomorrow… A Aries pojede turné k druhé desce.

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace