Zprávy / Pozvánky

Wakushoppu 8.1: prostor pro improvizaci

Wakushoppu 8.1: prostor pro improvizaci

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.01.2015

Čeho se dočkáte od Wakushoppu s označením 8.1? Kopce improvizací, audiovizuálních i vizuálních, ozvučení němého filmu a spousty dalšího. Začíná se už zítra, vstupné jako obvykle zdarma a tady je menu:

Simon Whetham je britský zvukový umělec a performer. V posledních osmi letech rozvíjí práci s terénními zvukovými nahrávkami jako s výchozí surovinou hudební kompozice. Jedná se nejčastěji o zvuky životního prostředí (ať přírodního nebo industriálního), které zachycuje takovými metodami a technikami, aby dosáhl diskrétnosti zvukových jevů. Odtržením zvuku od jeho přirozeného zdroje a jeho (často značným) zesílením, se zvuk abstrahuje - je nám sice ještě známý, ale je už součástí jiného než běžného předmětného světa. Simon Whetham prezentuje v poslední době svou práci se zvukem v podobě performancí nebo zvukových instalací, kde se prostor samotný a objekty v něm stávají hudebními nástroji.


Simon Whetham publikoval velké množství nahrávek prostřednictvím labelů Touch Music, Cronica, Dragon's Eye, Monochrome Vision and Entr'acte, spolupracoval s hudebníky, malíři, videoartisty, tanečníky, básníky; vedl poslechové workshopy a workshopy terénního nahrávání zvuku ve Velké Británii, Estonsku, Kolumbii, Chile a Austrálii a získal množství ocenění, zejména za projekt "Active Crossover" zahrnující zvukové instalace, performance, spolupráci s lokálními umělci a zvukové workshopy.

Cristina Maldonado, Alexandre Losada, Petr Vrba, Federsel (mex, exp, cz) - performance, video, improvisation.

Žena s kinoaparátem - Audiovizuální improvizace proměňující Vertovovu klasiku Muž s kinoaparátem (1929) v koláž odehrávající se v reálném čase a založenou na geometrických kompozicích ruských suprematistů.

Info

Wakushoppu 8.1
6. 1. 2015 20:00
Café V lese, Praha
Vstupné: zdarma

www.wakushoppu.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nick Cave Alone at Alexandra Palace odhaluje skrytou podstatu jeho písní

redakce 21.09.2020

Forma známých písní se tak obnažuje na jejich podstatu a film nabízí niterný intimní zážitek blízkého spojení s interpretem a jeho hudbou.

Anna Maria Jopek probarví Prahu

redakce 21.09.2020

Pozoruhodné je, že si dokázala v rámci jazzového jazyka a nadnárodních spoluprací zachovat slovanskou muzikantskou osobitost v harmonii, melodice i výrazu.

Do Prahy přijedou Elderbrook a Kid Francescoli

redakce 20.09.2020

Performer, multiinstrumentalista a zpěvák Elderbrook se proslavil díky svým citlivým tanečním bangerům, ve kterých se věnuje třeba psychickému zdraví i otázkám identity.

Nová sezona HaDivadla nese téma Adaptace

redakce 19.09.2020

„Dá se adaptovat bez radosti? Kdy vlastně celá ta krize začala?“ ptá se kolektiv HaDivadla.

Garden of Eden od Metronome Blues vychází u Kabinet Records

redakce 18.09.2020

Album bylo nahráno a produkováno výhradně Braddockem. Obsahuje písně, které vznikly v jeho studiu v Brně a dvě novější.

Hudební ceny Vinyla oslaví deset let

redakce 18.09.2020

Do desátého ročníku vstupují hudební ceny Vinyla a chystají hned devět koncertních večerů.

Mutanti hledaj východisko s Miroslavem Krobotem

redakce 17.09.2020

Klip režíroval Jiří Konvalinka, herec a muzikant, který má na kontě už jednoho Anděla z roku 2013 s kapelou Vložte Kočku.

Tábor s vizí temného ambientního folku a rocku

redakce 16.09.2020

Rituálnost a omamnost středověkých ohňů z rukou sporadicky vystupující smečky členů a členek Or, Vole, Lvmen, Oswaldovi a MaVa. Nová deska.

Jan Pikous v Domě Gustava Mahlera

redakce 16.09.2020

Kdybychom chtěli jedním slovem pojmenovat, co fotografie Jana Pikouse při vší různorodosti zvolených postupů spojuje, možná by se nabízelo slovo „přísvit“.

Rachot uvádí: Radian, David Rothenberg a Das B

redakce 15.09.2020

Rachot zve na blížící se koncerty, hlukové vzorce, hudebníka hrajícího se zvířaty nebo kvartet se členy The Necks a Loto.