Zprávy / Festivalové

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.08.2019

Další ročník Bystřické alternativy pořádané již tradičně městem Bystřice pod Hostýnem, je za dveřmi a organizátorům se podařilo na sobotu 17. srpna, stejně jako v minulých letech, přivézt opět zásadní tváře alternativní hudební scény. Letošní program je zcela internacionální a prochází napříč žánry, přičemž jasným tahákem jsou především crossoveroví Waltari z Finska a také slovenští punkáči Davová psychóza.

Promotéři festivalu upozorňují na výjimečnost letošního festivalu, kdy obě hlavní kapely současně slaví 30 let na scéně. Slováci, kteří formovali československou punkovou a hardcoreovou scénu hrají výjimečně a nárazově. Zároveň Finové, kteří jsou v Česku velmi populární již od 90 let, vystoupí ve svém jediném letním koncertě ve střední Evropě. Tahákem určitě bude i sestava, kterou, kromě lídra a zakládajícího člena kapely Kärtsy Hatakku, doplňuje i Sami Yli-Sirniö, současný kytarista slavných Kreator.

Legendy v programu dále doplní česko-anglické garážové duo Arrogant Twins a afrobubenícká skupina Kubuku z Nového Jičína. Nádvoří bystřického zámku bude návštěvníkům Letní alternativy v sobotu 17. srpna otevřeno od 19 hodin.

Info

Letní Alternativa 2019
17. 8. 2019 19:30
zámek, Bystřice Pod Hostýnem
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Le Guess Who? 2019 oznamuje program

redakce 20.09.2019

Nejprogresivnější holandský festival, který se soustředí na bourání hranic a hudbu definující žánry celého světa, oznamuje kompletní soupisku pro letošní ročník.

Letošní Ji.hlava bude rozmanitá

redakce 20.09.2019

V nabitém programu nebudou chybět české a zahraniční premiéry, velká přehlídka erotiky v dokumentu i retrospektiva Mana Raye.

Moravský podzim jubiluje i se Suzanne Vega

redakce 19.09.2019

Posluchačům během tří týdnů předkládá festival mix devatenácti pestrých akcí prezentujících hudbu od 17. století po současnost.

RefuFest i letos

redakce 17.09.2019

Festival RefuFest vytváří prostor pro setkání lidí ze všech koutů světa a vyjadřuje solidaritu s uprchlíky.

Struny podzimu zveřejnily první část doprovodného programu

redakce 16.09.2019

Týden americké hudby přinese hudební maraton či křest knihy skladatele Johna Cage.

Zimní verze Hradeckého slunovratu ve znamení vozíku pro paní Helu

redakce 15.09.2019

„Umožněme paní Hele přijet na Hradecký slunovrat“. S tímto mottem probíhá crowdfundingový projekt, organizovaný týmem festivalu Hradecký slunovrat a Charitou Opava.

Signal Festival bude provázet téma revoluce

redakce 14.09.2019

Chystá největší instalaci ve své historii i světelné dílo od architektky Evy Jiřičné.

Bubeník Chris „Daddy“ Dave zesílí ozvěny JazzFestu Brno

redakce 13.09.2019

Kromě moderního jazzu a hip-hopu hraje kapela coververze inspirované motivy ze skladeb Jimiho Hendrixe, Radiohead, Waynea Shortera a mnoha dalších.

Den architektury zve do nejen zaniklých klubů

redakce 13.09.2019

V rámci četných procházek a exkurzí se mohou vydat první říjnový víkend hned dvakrát po stopách zaniklých pražských klubů.

Léto patří Varům, podzim Praze (3kino)

redakce 12.09.2019

Největší festival středoevropského filmu 3Kino už po šesté představí filmové novinky i legendy polské, české, maďarské a slovenské kinematografie.