Zprávy / Pozvánky

Who the fuck is Nylon Jail?

Who the fuck is Nylon Jail?

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.01.2013

"Chladná něha, prach divokého západu a svět jedniček a nul v jednom." Nový hudební objev? Nylon Jail je hudební projekt založený na kombinaci akustické a elektronické hudby. V jejich skladbách se mísí řada prvků, které jsou často ve vzájemném protipólu - v podání Nylon Jail se však stávají harmonickou hudbou plnou energie a různorodosti. Ústřední duch Nylon Jail se opírá o atmosféru a osobitost divokého západu do které jsou záměrně přidávány prvky moderní doby. Kapela, zformovaná roku 2012 v Olomouci, ve své tvorbě kombinuje zdánlivě nekombinovatelné a úspěšně vyvrací mýty žánrového škatulkování. Více na www.nylonjail.com nebo www.facebook.com/nylonjail.

Populární trojrozměrné projekce přestávají být výsadou 3D filmů a přesouvají se i na koncertní pódia. Olomoucká hudební formace Nylon Jail se rozhodla obohatit svá živá vystoupení originálním obrazovým doprovodem. Za pomocí nejmodernějších 3D technologií a ve spolupráci s režisérem a producentem Davidem Menclem a fotografem Ondřejem Hruškou natočila kapela hrané sekvence, které budou úzce vázány na obsah a formu jednotlivých skladeb. „Chceme divákům zprostředkovat skutečně plnohodnotný trojrozměrný zážitek, proto budeme mít pro všechny návštěvníky koncertu připravené speciální 3D brýle,“ vysvětluje koncept projektu frontman kapely Jiří Jirák.

Nylon Jail svou koncepcí navazují na dnes již běžnou praxi kombinování hudby a obrazu na koncertních vystoupeních. Doposud byli diváci zvyklí vídat pouze klasickou 2D projekci nebo VJing. Novátorské využití trojrozměrné technologie však slibuje skutečně ojedinělý zážitek. Olomouckým koncertem v rámci festivalu VZÁŘÍ kapela odstartovala celorepublikové turné, při kterém od ledna do dubna 2013 zavítá do řady kamenných kinosálů a klubů ČR. Poté kapela plánuje s audiovizuálním programem vystoupit také na Slovensku, případně v dalších zemích Evropy. V jednání je také miniturné po USA. V hudbě Nylon Jail se originálním způsobem prolínají vlivy zemitého country s abstrakcí elektronických poloh. Tato zdánlivě neobvyklá kombinace by se měla odrazit i v podobě jednotlivých projekcí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

I fotografie má svůj svátek

redakce 24.09.2019

Fotoexpo představí to nejlepší ze současné fotografické tvorby, fotografické techniky a příslušenství, ale hlavně spoustu inspirace a zábavy.

Kanaďané Half Moon Run v Praze představí novou desku

redakce 24.09.2019

Třetí album Half Moon Run o síle přátelství, na které je spoleh, i když se vše kolem mění, vychází 1. listopadu.

Vrbaak zve na vernisáž projektu LO.VE!

redakce 23.09.2019

Vernisáž k výstavě fotografií k nové tanečně/pohybové inscenaci LO.VE!, která vzniká ve spolupráci Motion Hub a BuranTeatr.

Simply Red oznamují turné a novou desku

redakce 23.09.2019

Krátce po oznámení, že nové album Blue Eyed Soul vyjde zkraje listopadu, Simply Red dnes odtajnili detaily chystaného turné.

6. ročník přehlídky Be2Can představí profil Fatiha Akina

redakce 23.09.2019

Letos v rámci sekce Be2Can Fokus dostane prostor tvorba německo-tureckého režiséra Fatiha Akina i jeho kontroverzní portréte sériového vraha ve snímku U Zlaté Rukavice.

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.