Zprávy

WYFE vydávají singl a představují se živě

WYFE vydávají singl a představují se živě

redakce | Zprávy | 05.02.2021

Nová skupina se poskládala z muzikantů, kteří na sebe v různých kapelách naráželi již léta, v rámci prvního jarního lockdownu. Právě z letitých zkušeností čerpají členové WYFE ve své společné tvorbě, která odkazuje na kytarové kapely z počátku milénia, ale přináší do nich současnou produkci.

„Poprvý v životě jsem si u skládání řekl, že zkusím potlačit svůj spasitelský komplex a přestanu songy řešit od první do poslední noty. Soustředil jsem se zkrátka na to, aby to fungovalo v sestavě kytara a zpěv,” prozrazuje frontman Marek Kedzior. Právě v téhle podobě písně předával k produkci, které se chopil interně kytarista kapely Martyn Starý. „Témata písní jsou hlavně mezilidské vztahy, ať už z tý hezký nebo míň povedený stránky. Možná se časem dostane na i na jiný témata, ale prozatím je vztahovej šuplík ještě docela plnej,” doplňuje Kedzior. „To, že jsme celý proces produkce začínali od zpěvu je pro mě největší změna v principu práce a nemůžu si to vynachválit. Všechno se točilo kolem Markova hlasu. Navíc se všechno dělalo v klidu domácího prostředí, bez stresu studia. Všechny songy jsou vlastně produkty z mojí ložnice. Tam vznikaly všecky nápady, tam se nahrávaly všechny nastroje,” přibližuje proces Starý.

Hned z kraje roku se WYFE představili naživo v podobě live session. Jejich vystoupení se natáčelo v kulisách hotelu Mama Shelter, bývalém Parkhotelu, který svým charakterem skvěle dokreslil atmosféru hudby. Vydáním živáku podpořili třetí singl White & Gold, který kapela zveřejnila jako vánoční překvapení mezi svátky. White & Gold je píseň se svatební tematikou a její zveřejnění na sklonku roku 2020 rozhodně není náhoda. Volba právě na tuto píseň padla především proto, že dva ze tří členů kapely měli právě v tomto roce svou svatbu. „Celou kapelu máme pojmenovanou hříčkou na počest našich manželek, protože jsme rádi, že nám to utíkání za muzikou a kámošema tolerují a dokonce nám fandí. Když už jsme jednou WYFE, chtěli jsme symbolicky loňský šílený rok ukončit právě tímhle svatebním songem, abychom nezapomněli, že nás potakaly i hezké věci,“ popisuje kapela. WYFE mají připravenou debutovou desku, s jejímž vydáním vyčkává, až bude moci na její propagaci odjet připravované turné.

Info

WYFE
Fb kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #121 na Spotify

redakce 14.05.2021

Kde začít? Třeba playlistem k aktuálnímu číslu, které je věnováno britské kapele Squid!

Dagmar Voňková dostala k narozeninám nový videoklip

redakce 14.05.2021

Producent a vydavatel jejího posledního alba Archa Petr Ostrouchov jí spolu s režisérkou Majou Hamplovou připravili dárek.

Městský festival Žižkovská noc se rozrůstá

redakce 14.05.2021

Čas, kdy není možné s jistotou plánovat jakékoliv kulturní akce, využil festivalový tým k radikální proměně aktivit pod hlavičkou Žižkovské noci.

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Mooncloud #57: February

redakce 12.05.2021

Největší část playlistu tvoří klasiky indie scény nultých let, dostane se ale také na starší kousky od The Beatles Led Zeppelin nebo čerstvý vítr ve formě Black Country, New…

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

Comeback skupiny Boo pokračuje druhým singlem

redakce 12.05.2021

Tak jako první singl Lockdown Dance je i novinka Things inspirována současnou pandemickou situací.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace