Zprávy / Nové desky

Xavier Baumaxa vydává osmou studiovou desku Pijano

redakce | Zprávy / Nové desky | 06.04.2015

Na apríla v lichý rok, jak je jeho zvykem, vydává Xavier Baumaxa již osmou studiovou desku s názvem PIJANO. Tentokrát s kapelou v sestavě: Pavel Bady Zbořil - bicí, Rasťo Uhrík - kontrabas, Miroslav Lacko - piano a Jan "JJ" Jirucha - trombón. Naživo je kapela doplněna ještě o trumpetistu Radka Němce a kytaristu Michala Pelanta.

Na otázku, proč má v kapele kytaristu, Baumaxa vysvětluje, že nejde o žádný apríl: "Sotva jsem natočil s kapelou desku, na kterou se mi složili fanoušci, tak mi pes málem ukousl prst, takže momentálně se z tohoto nepříjemného zranění zotavuji." Jedním dechem dodává: "Jsem dement, předloni ta samá situace, ale s utrženou achilovkou. Napřesrok už asi budu vypisovat konkurs na zpěváka a budu to koučovat z playbacku jako Franta Janeček."


Na desce PIJANO se přesto sešlo 12 velmi silných písní, jejichž coververze již začínají kolovat internetem. "Udělal jsem z recese cover Hallelujah od Leonarda Cohena a teď lidi hrajou cover toho coveru," směje se Baumaxa. Ostatní, nutno dodat velmi silné a osobní, písně však pocházejí z vlastní dílny. "Myslím, že tak polovina písní má potenciál rádiového hitu, ale jsou tam sprostá slova, takže to ti pokakánci samozřejmě hrát nebudou," chechtá se zraněný Baumaxa a na otázku, zda vůbec bude pokračovat v tour, odpovídá: "Snažím se plnit sliby a koncerty odjet s někým z kapely, kdo mi na pódiu pomůže. Jelikož se deska jmenuje PIJANO, jezdím hlavně s pianistou."

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Monochrome, nové EP Marka Dadoka

redakce 24.05.2022

Grafik a producent z nejprogresivnějšího tuzemského dnb labelu Sinful Maze Recordings nechal po pandemii neurofunkových vykrucovadel a ostrých 2stepů.

Jaromír 99. Letní kapela je Mimosezóna

redakce 22.05.2022

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody.

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Holy Fanda & The Reverends vydávají album

redakce 15.05.2022

Dopisy v lahvi v produkci Martina Tvrdého je nabité silnými písněmi, originálním zvukem a výpovědí, která překypuje emocemi.

Lucie Redlová dozrála k lidovkám

redakce 13.05.2022

Valašská písničkářka posílená Jiřím Hradilem i horňáckými hudci vzdala hold svým kořenům, Jitce Šuranské i Davidu Stypkovi.

Duhan prichádza s projektom Wave Rider

redakce 11.05.2022

Tanečnosť, melodickosť a moderný nádych naberá oproti jeho predchádzajúcej tvorbe tvrdší a miestami cinematický charakter.

Nové album Filipa Míška u Weltschmerzen

redakce 09.05.2022

Podmanivé nálady, ASMR šuchoty, dronovo-ladené basové tóny, ostrý zvuk aj prekvapivé výbuchy zvukovej farebnosti.

Insania: Vejška života ví, že Země je placatá

redakce 05.05.2022

Insania si v novém klipu střílí z absolventů vysoké školy života a konečně vydává nové album GRRRotesky i digitálně.

Raritka Michael’s Uncle vyšla u Papagájova Hlasatele

redakce 04.05.2022

Na koncertě zazněla i zcela unikátní skladba Světlo, při jejímž provedení se k Michael´s Uncle připojila improvizovaná dechová sekce složená ze členů kapel Už Jsme Doma a Extempore.

Zbytečný luxus vydávají debutové album

redakce 29.04.2022

Album obsahuje jedenáct Petrových autorských písní – existenciálních zpovědí stárnoucího muže, tak trochu ztraceného v životě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace