Zprávy / Úplňkové

XPlaylist: hudba týdne od 11. do 17. 4. 2016

XPlaylist: hudba týdne od 11. do 17. 4. 2016

redakce | Zprávy / Úplňkové | 11.04.2016

Pěkné dubnové počasí, dětský pláč, ranní rosa a dědicovo kulhání nemívají dlouhého trvání. Další hvězdami nabitý týden nových desek na XPlaylistu rockem i rapem zavání.

Polly Jean Harvey stvořila své nové album The Hope Six Demolition Project u příležitosti veřejné multimediální exhibice v londýnském muzeu. Při psaní písniček (stejně jako u knihy poezie The Hollow of the Hand) procestovala Kosovo, Afghánistán a Washington D.C. spolu s fotografem a režisérem Seamusem Murphym, díky tomu můžete spoustu silně emotivních záběrů shlédnut v aktuálním klipu The Wheel. Návštěvníci trenčínské Pohody se navíc můžou na krásnou PJH těšit 7. července 2016, kdy na festivalu vystoupí. A čtenáři magazínu Full Moon se zas můžou těšit na obsáhlý tematický materiál v čísle 60.

Vládci experimentálního rapu Dälek našli nový domov u heavy labelu Profound Lore a kultovní noisy trio tak může vydat desku Asphalt for Eden, první dlouhohrající od Gutter Tactics (2009). Na artworku zapracoval Paul Romano, jehož tvorbu v minulosti využili i Mastodon nebo Trivium.


John Frusciante, bývalý kytarista Red Hot Chili Peppers, který se dal na dráhu synthpopu, ohlašuje zrození dalšího sólového EP Foregrow, které je mimo jiné ovlivněno prací legendárního horrorového režiséra a skladatele Johna Carpentera. Ten shodou okolností vydává ve stejnou dobu pokračování loňské desky Lost Themes I. Dvojka s názvem Lost Themes II. je opět rodinnou spluprací, tentokrát se ale John se svým synem Codym a vnukem Danielem sešli v jednom městě a čerstvou hudbu složili společně, nikoliv na dálku, jako tomu bylo u jedničky. Naživo je tento electro prog rock možno zažít na barcelonském Primavera Sound festivalu.

Nejen u nás koncertně dost známá polská stoner/doomová Sunnata podniká kosmickou jízdu s albem Zorya, které je hlubší, přímočařejší, tvrdší a navíc inspirované slovanskými mýty a legendami. Duben hojný vodou, říjen pivem, tak zase za týden.


Alba na týden 11. – 17. 4. 2016

Cate Le Bon - Crab Day
Dälek - Asphalt for Eden
Edward Sharpe & the Magnetic Zeros - PersonA
Graham Nash - This Path Tonight
John Carpenter - Lost Themes II
John Frusciante - Foregrow
Kevin Morby - Singing Saw
Lush - Blind Spot
PJ Harvey - The Hope Six Demolition Project
Prism Tats - Prism Tats
Sunnata - Zorya
Suuns - Hold/Still
The Coathangers - Nosebleed Weekend

Info

Další aktuální desky a tisíce dalších čekají na vaše hodnocení a komentáře na hudební databázi XPlaylist, dle hesla Fanoušci sobě.
www.xplaylist.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #49: Fvck_Kvlt

redakce 14.11.2020

Fvck_Kvlt sestavil mix oblíbených písní, tedy krasojízdu od hardcorových sypaček až k rapovým hvězdám.

Vánoce s Full Moonem - dva velké balíčky plné dárků!

redakce 11.11.2020

Prodloužit si předplatné a vyřešit vánoční dárky jedním kliknutím? Ano, prosím! Máme dva velké vánoční balíčky.

Full Moon Coffee tentokrát z Nikaraguy

redakce 11.11.2020

Nikaragua ve zpracování kávy patří mezi špičku. Káva Montezumba z regionu Mozonte tentokrát uvnitř každého balíčku Full Moon Coffee.

Full Moon #115 na Spotify

redakce 09.11.2020

Full Moon playlist aneb hudební ochutnávky z aktuálního čísla, které věnujeme Lence Dusilové.

Full Moon #115 – Jako nezkrocená Řeka

redakce 02.11.2020

Řeka je bujná, příjemná i mrazivá, má mnoho tváří a, podobně jako Lenka sama, zůstává nezkrocená. Full Moon #115 a Lenka Dusilová.

Říjnové novinky na portále XPlaylist

redakce 13.10.2020

Říjnové hlasování patří kultovnímu osmdesátkovému metalu. Která kapela podle vás tenkrát vládla? Byli to Slayer, Iron Maiden, Judas Priest, Metallica, Anthrax nebo Megadeath?

Full Moon #114 na Spotify

redakce 11.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, tedy i Spotify.

Full Moon #114 – Technologie v hlavní roli

redakce 01.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, které je stejně staré jako touha člověka po hudební produkci.

Soundtrack: Uprostřed příběhu (Michal Pařízek)

redakce 15.09.2020

U příležitosti desátého výročí založení magazínu Full Moon vychází kniha Michala Pařízka Uprostřed příběhu. Dejte si soundtrack ke knize.

Full Moon #113 na Spotify

redakce 13.09.2020

K četbě nového čísla s Idles na obálce doporučujeme jako přílohu soundtrack na Spotify!