Zprávy / Úplňkové

XPlaylist: hudba týdne od 14. do 20. 3. 2016

XPlaylist: hudba týdne od 14. do 20. 3. 2016

redakce | Zprávy / Úplňkové | 15.03.2016

Bohatá březnová úroda na poli nových hudebních nosičů pokračuje vydáním desky No One Deserves Happiness těžkotonážního noise-doomového dua The Body. Výjimečně se nejedná o kolaboraci, vokály nazpívala Maralie Armstrong z Humanbeast a má jít o “nejhrubší popovou desku všech dob”. (Naživo si to můžete vyzkoušet v pondělí 18. 4. 2016 v pražském klubu 007 na Strahově, více na www.tjpraha.cz.)

Finále trilogie započaté albem Maraqopa (2012) dotočil indie písničkář ze Seatllu Damien Jurado. Dílo se jmenuje Visions of us on the Land a zdobí jej mrož. Ze Skotska se po třech letech od vydání More Light ozývají rockeři Primal Scream s LP Chaosmosis a hostuje jim Linda Thompson, Lovefoxx, Lykke Li a Josh Homme z Queens of the Stone Age. Ten si upekl celé album s Iggy Popem a jmenuje se příznačně Post Pop Depression. Šlachovitá legenda Iggy tvrdí, že to bude jeho poslední deska. I ti, kteří ho znají především jako autora hitu Lust for Life ze soundracku k filmu Trainspotting, doufají při poslechu titulní skladby Break Into Your Heart v opak. Z feťácké klasiky těžily dlouhá léta i Underworld, kteří mají po pěti letech rovněž novinku. Originální název Barbara Barbara, We Face a Shining Future láká fanoušky elektroniky a zajímavého vizuálu na letošní festival Colours of Ostrava.


Inovátoři Boris a Merzbow se svou kolaborací rozhodli zdronovat svět albem Gensho (japonsky “fenomén”), vydaným jako 2xCD/4xLP u Relapse Records. Dlouhohrající debut Full Circle si připravilo londýnské dreampopové trio HÆLOS a sólovou desku natočil taky bývalý frontman indierockové kapely Smith Westerns Cullen Omori. Jeho New Misery vychází ze zážitků z drhnutí hnusů v nemocnici za poslechu rádia Top 40. Vydává Sub Pop.

PS.: A na konec tu máme ještě Gwen Stefani s novou nahrávkou This Is What the Truth Feels Like. K ní není co dodávat, snad jen že její singl Make Me Like You si podali redaktoři magazínu Full Moon v kritickém klubu Rejžák.


Alba na týden 14. - 20. 3. 2016

AJ Cornell & Tim Darcy - Too Significant to Ignore
Bitchin Bajas and Bonnie Prince Billy - Epic Jammers and Fortunate Little Ditties
Boris with Merzbow – Gensho
Cullen Omori - New Misery
Damien Jurado - Visions of Us on the Land
Glenn Jones – Fleeting
Gun Outfit - Two Way Player
HÆLOS - Full Circle
Iggy Pop and Josh Homme - Post Pop Depression
James - Girl at the End of the World
Lust for Youth – Compassion
M. Ward - More Rain
Mick Barr - Blespac 7"
MMOTHS - Luneworks
Primal Scream – Chaosmosis
Public Memory - Wuthering Drum
The Body - No One Deserves Happiness
Underworld - Barbara Barbara, We Face a Shining Future

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #57: February

redakce 12.05.2021

Největší část playlistu tvoří klasiky indie scény nultých let, dostane se ale také na starší kousky od The Beatles Led Zeppelin nebo čerstvý vítr ve formě Black Country, New…

Full Moon #121: Všechno, co jste chtěli a nechtěli vědět o postpunku (a Squid)

redakce 09.05.2021

Aktuální číslo Full Moonu představují Jiří Špičák, Miloš Hroch a Matylda.

Full Moon #121 – Kreativitou proti stereotypům

redakce 28.04.2021

Kapely jako Squid, kteří ovládli titulní téma květnového Full Moonu, porušují snad všechny zavedené vzorce žánrů i byznysu.

SingleMoon: Něco něco - Vlny

Aneta Martínková 26.04.2021

Co štve Bětku na Psích vojácích a jak se stalo, že udělali merch jenom pro holky?

Kunsthistorička Petra Juráčková představuje Full Moon #120

redakce 13.04.2021

Číslo věnované výtvarnici Toyen představuje kunsthistorička, která vedla rozhovor s kurátorkou výstavy v Národní galerii.

Mooncloud #56: Sound44

redakce 10.04.2021

Výběr tracků Sound44 vychází ze zájmu o oduševnělou hudbu, pramenící z žánrové různorodosti. Na co se tančí na jižní Moravě?

Full Moon #120 na Spotify

redakce 08.04.2021

Čtěte s playlistem! Aktuální Full Moon je věnován především výtvarnému umění, nechybí ale ani pravidelný přísun nové hudby.

Full Moon #120: S Toyen do hlubin noci

redakce 31.03.2021

Další výtvarná výprava Full Moonu, tentokrát do širokého řečiště imaginace Toyen.

Mooncloud #55: The Corona Lantern

redakce 27.03.2021

Popové fláky nasáklé osmdesátkami i hrubozrnné formace. Takový je mixtape doommetalových The Corona Lantern.

Mooncloud #54: Severní nástupiště

redakce 13.03.2021

Kapela sice voní jehličím, písně, které vybrali do následujícího playlistu si od táboráku nejspíš nepamatujete. Elton John vedle Aphexe Twina, Bedřich Smetana vedle Deftones... Kolik takových znáte?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace