Zprávy / Úplňkové

XPlaylist: hudba týdne od 21. do 27. 3. 2016

XPlaylist: hudba týdne od 21. do 27. 3. 2016

redakce | Zprávy / Úplňkové | 20.03.2016

Tento týden se mezi nově vycházejícími deskami sešlo nebývalé množství metalcoru. Walls of Jericho si na nové desce No One Can Save You from Yourself dali záležet a vzkazují: "Najdi co miluješ a nech to tě zabít!" Vydává příznačně Napalm Records. Bob Mould popírá možnost reunionu Hüsker Dü a navazuje na sólové album Beauty & Ruin (2014) novinkou Patch the Sky. Margo Price je známá z country skupiny Buffalo Clover a svou první sólovku vydává pod společností Third Man Records, kterou šéfuje Jack White. Název Midwest Farmer's Daughter mluví za vše. První koncepční deska švédských metalistů Amon Amarth vypráví tragický příběh lásky a pomsty odehrávající se v zemi obývané legendárním řádem žoldnéřských Vikingů. Jomsviking vydává Metal Blade Records/Sony Music. Indie kapela z Oregonu The Thermals se na nové desce We Disappear zamýšlí nad ztrátou lidského soukromí a iracionálním bojem proti nevyhnutelné smrti.


Stoupající finská hvězda Elliphant vydává druhé studiové album Living Life Golden, jehož vydání bylo sice dvakrát odloženo, ale obal je vrchol roztomilosti. Těšit se můžete na její spolupráci se Skrillexem, MØ, Major Lazer, Twin Shadow a dalšími. Svou osobní blues-rockovou evoluci prožívá hudebník Joe Bonamassa na desce Blues of Desperation. Tři roky po hodně oslavované desce Corsica Lemonade vydávají White Denim sedmé album Stiff na Downtown/Sony Red a to poprvé s externím producentem. Stal se jím Ethan Johns, který již spolupracoval s umělci jako jsou Paul McCartney, Laura Marling nebo The Staves. Dalšími nováčky jsou bubeník Joshua Block a kytarista Austin Jenkins. Čtvrté studiové album britské kapely Asking Alexandria s názvem The Black bylo natočeno s novým zpěvákem (Down & Dirty frontmanem) Denisem Shaforostovem známým pod přezdívkou Denis Stoff, který nahradil Dannyho Worsnopa. Ten se rozhodl věnovat své kapela We Are Harlot. Metalcoroví Caliban zahrají letos na Fajtfestu, ale novou deskou Gravity opět nepotěší ty fanoušky, kteří doufají v návrat k deathcore stylu. Svačinku v podobě živáku Battle Cry servírují nesmrtelní Judast Priest.


Alba na týden 21. - 27. 3. 2016
Amon Amarth - Jomsviking
Asking Alexandria - The Black
Blood Ceremony - Lord of Misrule
Bob Mould - Patch the Sky
Caliban - Gravity
Darkestrah / AlNamrood - Akyr Zaman / Tajer Al Punqia
Elliphant - Living Life Golden
Eric Bachmann - Eric Bachmann
Horse Latitudes - Primal Gnosis
Hämatom - Wir sind Gott
Izegrim - The Ferryman's End
Joe Bonamassa - Blues of Desperation
Judas Priest - Battle Cry
Kiran Leonard - Grapefruit
K. Michelle - More Issues Than Vogue
Metal Church - XI
Nibiru - Teloch
Plague Vendor - Bloodsweat
Ragnarok - Psychopathology
Rorcal - Creon
Split Heaven - Death Rider
The Vision Bleak - The Kindred of the Sunset
White Denim - Stiff

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #57: February

redakce 12.05.2021

Největší část playlistu tvoří klasiky indie scény nultých let, dostane se ale také na starší kousky od The Beatles Led Zeppelin nebo čerstvý vítr ve formě Black Country, New…

Full Moon #121: Všechno, co jste chtěli a nechtěli vědět o postpunku (a Squid)

redakce 09.05.2021

Aktuální číslo Full Moonu představují Jiří Špičák, Miloš Hroch a Matylda.

Full Moon #121 – Kreativitou proti stereotypům

redakce 28.04.2021

Kapely jako Squid, kteří ovládli titulní téma květnového Full Moonu, porušují snad všechny zavedené vzorce žánrů i byznysu.

SingleMoon: Něco něco - Vlny

Aneta Martínková 26.04.2021

Co štve Bětku na Psích vojácích a jak se stalo, že udělali merch jenom pro holky?

Kunsthistorička Petra Juráčková představuje Full Moon #120

redakce 13.04.2021

Číslo věnované výtvarnici Toyen představuje kunsthistorička, která vedla rozhovor s kurátorkou výstavy v Národní galerii.

Mooncloud #56: Sound44

redakce 10.04.2021

Výběr tracků Sound44 vychází ze zájmu o oduševnělou hudbu, pramenící z žánrové různorodosti. Na co se tančí na jižní Moravě?

Full Moon #120 na Spotify

redakce 08.04.2021

Čtěte s playlistem! Aktuální Full Moon je věnován především výtvarnému umění, nechybí ale ani pravidelný přísun nové hudby.

Full Moon #120: S Toyen do hlubin noci

redakce 31.03.2021

Další výtvarná výprava Full Moonu, tentokrát do širokého řečiště imaginace Toyen.

Mooncloud #55: The Corona Lantern

redakce 27.03.2021

Popové fláky nasáklé osmdesátkami i hrubozrnné formace. Takový je mixtape doommetalových The Corona Lantern.

Mooncloud #54: Severní nástupiště

redakce 13.03.2021

Kapela sice voní jehličím, písně, které vybrali do následujícího playlistu si od táboráku nejspíš nepamatujete. Elton John vedle Aphexe Twina, Bedřich Smetana vedle Deftones... Kolik takových znáte?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace