Zprávy / Úplňkové

XPlaylist: hudba týdne od 21. do 27. 3. 2016

XPlaylist: hudba týdne od 21. do 27. 3. 2016

redakce | Zprávy / Úplňkové | 20.03.2016

Tento týden se mezi nově vycházejícími deskami sešlo nebývalé množství metalcoru. Walls of Jericho si na nové desce No One Can Save You from Yourself dali záležet a vzkazují: "Najdi co miluješ a nech to tě zabít!" Vydává příznačně Napalm Records. Bob Mould popírá možnost reunionu Hüsker Dü a navazuje na sólové album Beauty & Ruin (2014) novinkou Patch the Sky. Margo Price je známá z country skupiny Buffalo Clover a svou první sólovku vydává pod společností Third Man Records, kterou šéfuje Jack White. Název Midwest Farmer's Daughter mluví za vše. První koncepční deska švédských metalistů Amon Amarth vypráví tragický příběh lásky a pomsty odehrávající se v zemi obývané legendárním řádem žoldnéřských Vikingů. Jomsviking vydává Metal Blade Records/Sony Music. Indie kapela z Oregonu The Thermals se na nové desce We Disappear zamýšlí nad ztrátou lidského soukromí a iracionálním bojem proti nevyhnutelné smrti.


Stoupající finská hvězda Elliphant vydává druhé studiové album Living Life Golden, jehož vydání bylo sice dvakrát odloženo, ale obal je vrchol roztomilosti. Těšit se můžete na její spolupráci se Skrillexem, MØ, Major Lazer, Twin Shadow a dalšími. Svou osobní blues-rockovou evoluci prožívá hudebník Joe Bonamassa na desce Blues of Desperation. Tři roky po hodně oslavované desce Corsica Lemonade vydávají White Denim sedmé album Stiff na Downtown/Sony Red a to poprvé s externím producentem. Stal se jím Ethan Johns, který již spolupracoval s umělci jako jsou Paul McCartney, Laura Marling nebo The Staves. Dalšími nováčky jsou bubeník Joshua Block a kytarista Austin Jenkins. Čtvrté studiové album britské kapely Asking Alexandria s názvem The Black bylo natočeno s novým zpěvákem (Down & Dirty frontmanem) Denisem Shaforostovem známým pod přezdívkou Denis Stoff, který nahradil Dannyho Worsnopa. Ten se rozhodl věnovat své kapela We Are Harlot. Metalcoroví Caliban zahrají letos na Fajtfestu, ale novou deskou Gravity opět nepotěší ty fanoušky, kteří doufají v návrat k deathcore stylu. Svačinku v podobě živáku Battle Cry servírují nesmrtelní Judast Priest.


Alba na týden 21. - 27. 3. 2016
Amon Amarth - Jomsviking
Asking Alexandria - The Black
Blood Ceremony - Lord of Misrule
Bob Mould - Patch the Sky
Caliban - Gravity
Darkestrah / AlNamrood - Akyr Zaman / Tajer Al Punqia
Elliphant - Living Life Golden
Eric Bachmann - Eric Bachmann
Horse Latitudes - Primal Gnosis
Hämatom - Wir sind Gott
Izegrim - The Ferryman's End
Joe Bonamassa - Blues of Desperation
Judas Priest - Battle Cry
Kiran Leonard - Grapefruit
K. Michelle - More Issues Than Vogue
Metal Church - XI
Nibiru - Teloch
Plague Vendor - Bloodsweat
Ragnarok - Psychopathology
Rorcal - Creon
Split Heaven - Death Rider
The Vision Bleak - The Kindred of the Sunset
White Denim - Stiff

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #116: Vzpomínky na alternativní národ

redakce 01.12.2020

Poslední vydání magazínu Full Moon v roce 2020 patří nejen novému albu The Smashing Pumpkins, ale také celému alternativnímu rocku jedné přelomové dekády.

Mooncloud #49: Fvck_Kvlt

redakce 14.11.2020

Fvck_Kvlt sestavil mix oblíbených písní, tedy krasojízdu od hardcorových sypaček až k rapovým hvězdám.

Vánoce s Full Moonem - dva velké balíčky plné dárků!

redakce 11.11.2020

Prodloužit si předplatné a vyřešit vánoční dárky jedním kliknutím? Ano, prosím! Máme dva velké vánoční balíčky.

Full Moon Coffee tentokrát z Nikaraguy

redakce 11.11.2020

Nikaragua ve zpracování kávy patří mezi špičku. Káva Montezumba z regionu Mozonte tentokrát uvnitř každého balíčku Full Moon Coffee.

Full Moon #115 na Spotify

redakce 09.11.2020

Full Moon playlist aneb hudební ochutnávky z aktuálního čísla, které věnujeme Lence Dusilové.

Full Moon #115 – Jako nezkrocená Řeka

redakce 02.11.2020

Řeka je bujná, příjemná i mrazivá, má mnoho tváří a, podobně jako Lenka sama, zůstává nezkrocená. Full Moon #115 a Lenka Dusilová.

Říjnové novinky na portále XPlaylist

redakce 13.10.2020

Říjnové hlasování patří kultovnímu osmdesátkovému metalu. Která kapela podle vás tenkrát vládla? Byli to Slayer, Iron Maiden, Judas Priest, Metallica, Anthrax nebo Megadeath?

Full Moon #114 na Spotify

redakce 11.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, tedy i Spotify.

Full Moon #114 – Technologie v hlavní roli

redakce 01.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, které je stejně staré jako touha člověka po hudební produkci.

Soundtrack: Uprostřed příběhu (Michal Pařízek)

redakce 15.09.2020

U příležitosti desátého výročí založení magazínu Full Moon vychází kniha Michala Pařízka Uprostřed příběhu. Dejte si soundtrack ke knize.