Zprávy / Úplňkové

XPlaylist: hudba týdne od 7. do 13. 3. 2016

XPlaylist: hudba týdne od 7. do 13. 3. 2016

redakce | Zprávy / Úplňkové | 08.03.2016

První březnový týden se nese ve znamení vzpomínek. Jeff Buckley platil za velký talent. Ve svém hlase obsáhl rozsah čtyř oktáv a jeho první sólová deska Grace (1994) posbírala všeobecně nadšené kritiky. Jenomže než stihl započít práce na své druhé nahrávce, tragicky utonul v řece Wolf River, ve věku pouhých třiceti let. Aktuální kompilace You and I je ucelenou kolekcí dříve nevydaných studiových nahrávek a coverů. Dotek hlasem, nostalgie, dylanovská Just Like a Woman a mnohé další.

Debutantem týdne je písničkář a rocker Brian Fallon, zakládající člen The Gaslight Anthem. Svou prvotinu pojmenovanou Painkillers vydává u labelu Island Records. Potřetí se připomínají Holy Wave z amerického Austinu, čtveřice, která svou psychedelii tvořivě míchá s typickými postupy surf rocku. Stejný žánrový základ mají i italští Zippo, kteří se však vydávají vstříc těžkým kytarám a progresivnímu stoneru. To "vousatý" melodický metalcore Killswitch Engage vloni oslavil patnáct let na hudební scéně a do šestnáctého roku vstupují s novinkou Incarnate. Opět se svým původním zpěvákem Jesse Leachem, který už na předchozím albu Disarm the Descent (2013) nahradil charismatického Howarda Jonese.


Dílek k dílku, bubeník Jeremy Gara je v pořadí čtvrtým členem kanadských Arcade Fire, který zkouší štěstí se sólovou deskou. Koncem února se do klasického minimalismu pustila houslistka Sarah Neufeld a jak napovídá úvodní singl Divinity, také Gara míní bloudit pocitem i veskrze ambientní atmosférou. Jak moc abstraktní nakonec bude jeho abstraktně zabalené album Limn?

Ve zcela konkrétních výrazových polohách se pohybuje Evan Thomas Weiss aka Into It. Over It., basák chicagských Pet Symmetry. Ten je na své třetí velké desce Standards věrný kolonce emo, potažmo jeho specifické odnoži midwest emo. Žánr, který v průběhu devadesátých let formovali Sunny Day Real Estate, mísí rovným dílem středozápadní indie rock a posthardcorové postupy. Třetí řadovku představí také folková a zároveň anti-folková písničkářka Emmy the Great. Rodačka z Hong Kongu, toho času usídlená v Londýně, vydává svou Second Love na značce Bella Union. Těšit se můžete i na indiepopový kvintet Lucius, plnohodnotný debut electropopových Cardiknox nebo renomovaný černočerný thrash Sarke, v duchu toho jediného a pravého norského. Vše nové, vše (ne)očekávané, XPlaylist = fanoušci sobě.


Alba na týden 7. - 13. 3. 2016

3 Doors Down - Us and the Night
AA Wallace - In Alpha Zones
Asgrauw - Krater
Brian Fallon - Painkillers
Cardiknox - Portrait
Draugnim - Vulturine
El Guincho - Hiperasia
Emmy the Great - Second Love
Gadget - The Great Destroyer
Holy Wave - Freaks of Nurture
Into It. Over It. - Standards
Jeff Buckley - You and I
Jeremy Gara - Limn
Killswitch Engage - Incarnate
Lucius - Good Grief
Northless - Cold Migration
Sarke - Bogefod
Six Reasons to Kill - Rote Erde
Van Canto - Voices of Fire
Zippo - After Us

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #50: Never Sol

redakce 02.12.2020

Zajímá vás, kdo jsou nejoblíbenější hudebníci Never Sol a ze které hudby je naměkko? Poslouchejte Mooncloud.

Full Moon #116: Vzpomínky na alternativní národ

redakce 01.12.2020

Poslední vydání magazínu Full Moon v roce 2020 patří nejen novému albu The Smashing Pumpkins, ale také celému alternativnímu rocku jedné přelomové dekády.

Mooncloud #49: Fvck_Kvlt

redakce 14.11.2020

Fvck_Kvlt sestavil mix oblíbených písní, tedy krasojízdu od hardcorových sypaček až k rapovým hvězdám.

Vánoce s Full Moonem - dva velké balíčky plné dárků!

redakce 11.11.2020

Prodloužit si předplatné a vyřešit vánoční dárky jedním kliknutím? Ano, prosím! Máme dva velké vánoční balíčky.

Full Moon Coffee tentokrát z Nikaraguy

redakce 11.11.2020

Nikaragua ve zpracování kávy patří mezi špičku. Káva Montezumba z regionu Mozonte tentokrát uvnitř každého balíčku Full Moon Coffee.

Full Moon #115 na Spotify

redakce 09.11.2020

Full Moon playlist aneb hudební ochutnávky z aktuálního čísla, které věnujeme Lence Dusilové.

Full Moon #115 – Jako nezkrocená Řeka

redakce 02.11.2020

Řeka je bujná, příjemná i mrazivá, má mnoho tváří a, podobně jako Lenka sama, zůstává nezkrocená. Full Moon #115 a Lenka Dusilová.

Říjnové novinky na portále XPlaylist

redakce 13.10.2020

Říjnové hlasování patří kultovnímu osmdesátkovému metalu. Která kapela podle vás tenkrát vládla? Byli to Slayer, Iron Maiden, Judas Priest, Metallica, Anthrax nebo Megadeath?

Full Moon #114 na Spotify

redakce 11.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, tedy i Spotify.

Full Moon #114 – Technologie v hlavní roli

redakce 01.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, které je stejně staré jako touha člověka po hudební produkci.