Zprávy / Úplňkové

XPlaylist: hudba týdne od 8. do 14. 2. 2016

redakce | Zprávy / Úplňkové | 08.02.2016

"Soul mates become soulless. When it's over it's over. And bitch, I'm back out my coma," dával před třemi lety, kritici nešetřili chválou a z desky Yeezus se stala naprostá jednička žebříčku Billboard 200. Jasným typem XPlaylistu pro tento týden je bezesporu Kanye West. Nová, v pořadí sedmá řadová deska nese název Waves a od hiphopového experimentátora můžete čekat jedenáct aktuálních songů. To manželský pár Mint Julep tvoří v mnohém nenápadnější žánrovkou. Keith Kenniff je znám z projektů jako Goldmund nebo Helios a se svou ženou se hudebně pohybuje na křehkém pomezí dream popu a shoegaze. Novinka Broken Devotion se pokusí navázat na předchozí, kladně přijatou desku Save Your Season (2011). A do třetice žánrový protipól. Powerviolence je disharmonickou, extrémní polohou odvozenou od hardcore punku a kromě prověřených Nails nabízí i jejich krajany Magrudergrind. U Relapse Records vědí, kde hledat kvalitu a nové album stroze pojmenované II je zkrátka sázkou na jistotu.


Islanďané Árstídir platí za emotivní, komorní folk. Osobitý, jak se pro zemi původu a její hudbu patří. Začátkem května zavítají do pražského Lucerna Music Baru a aktuálně vydávají kolaboraci Verloren Verleden, na které spolupracovali s Holanďankou Anneke van Giersbergen, svého času frontmankou zásadních The Gathering. Na scénu se vrací i dancepunkoví You Say Party (dříve You Say Party! We Say Die!). Jejich eponymní novinka přichází po sedmi letech. A rozhodně si nenechejte ujít ani novinku dark metalových Rotting Christ, debutovku psychedeliků James Supercave nebo americké indíčko Radiation City. Tyto a spoustu dalších hudebních typů najdete každý týden v kalendáři XPlaylistu. Protože XPlaylist = fanoušci sobě.


Alba na týden 8. - 14. 2. 2016
Árstíðir / Anneke van Giersbergen - Verloren Verleden
Atretic Intestine - Trail of Entrails
Beyond the Black - Lost in Forever
Bloodbound - One Night of Blood
Doom Architect - Sententia Prima
Illusions Dead - Celestial Decadence
James Supercave - Better Strange
Kokomo - Monochrome Noise Love
Lacey Mosley - Life Screams
Lissie - My Wild West
Lost Society - Braindead
Magrudergrind - II
Mint Julep - Broken Devotion
Myrath - Legacy
Nitai Hershkovits - I Asked You a Question
Onslaught - Live at the Slaughterhouse
Pinegrove - Cardinal
Radiation City - Synesthetica
Rotting Christ - Rituals
Section A - Wall of Silence
The Jezabels - Sythia
The Record Company - Give It Back to You
The Skiffle Players - Skifflin'
Throne of Heresy - Antioch
Within Destruction - Void
You Say Party - You Say Party

Info

XPlaylist: hudba týdne od 8. do 14. 2. 2016

www.facebook.com/xplaylist
www.xplaylist.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Říjnové novinky na portále XPlaylist

redakce 13.10.2020

Říjnové hlasování patří kultovnímu osmdesátkovému metalu. Která kapela podle vás tenkrát vládla? Byli to Slayer, Iron Maiden, Judas Priest, Metallica, Anthrax nebo Megadeath?

Full Moon #114 na Spotify

redakce 11.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, tedy i Spotify.

Full Moon #114 – Technologie v hlavní roli

redakce 01.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, které je stejně staré jako touha člověka po hudební produkci.

Soundtrack: Uprostřed příběhu (Michal Pařízek)

redakce 15.09.2020

U příležitosti desátého výročí založení magazínu Full Moon vychází kniha Michala Pařízka Uprostřed příběhu. Dejte si soundtrack ke knize.

Full Moon #113 na Spotify

redakce 13.09.2020

K četbě nového čísla s Idles na obálce doporučujeme jako přílohu soundtrack na Spotify!

Uprostřed příběhu (nejen) Michala Pařízka

redakce 09.09.2020

U příležitosti desátého výročí založení magazínu Full Moon vychází kniha Michala Pařízka Uprostřed příběhu. Křest proběhne 23. září 2020 v pražském klubu Underdogs‘.

Full Moon #113 – Idles volí brutální upřímnost

redakce 02.09.2020

Zářijový Full Moon patří bristolské formaci Idles. Během pár let se vytáhli na samou špičku ostrovní scény a jejich novinka Ultra Mono patří mezi nejočekávanější desky letošního roku.

Full Moon #111-112 na Spotify

redakce 01.08.2020

Letní vydání je sice zasvěceno fotografii, ale to neznamená, že by hudební zaměření bylo potlačované, naopak. Ochutnávku hledejte v následujícím playlistu.

Mooncloud #48: Veselý Hroch: Všechny kočky jsou šedé

redakce 24.07.2020

Proč dnes zní populární hudba tak smutně, kde se vzaly deprese v rocku a dá se dnešních hitech vůbec slyšet nějaká naděje? Hudební publicisté Karel Veselý a Miloš Hroch nabízí…

Mooncloud #47: Malagelo

redakce 22.07.2020

Meg Janderová vystoupí v Mariánských Lázních coby DJka Malagelo a sdílí své srdcovky plné postpunku, synthpunku a dalších bizárů.