Zprávy / Úplňkové

XPLAYMIX zakulacuje a po dvacáté mixuje DJ Nois

redakce | Zprávy / Úplňkové | 21.07.2015

Ani to nebolelo a naše podcastová série XLPLAYMIX dovršila dvě desítky mixů. Celkem jsme na náš účet na serveru Mixcloud nahráli bezmála dvacet hodin hudby, kterou pro nás smíchali domácí i zahraniční producenti, hudebníci, djové a další, kteří mají s hudbou tak či onak něco do činění. Pro některé z nich šlo o první zkušenost s formátem podcastů, jiní využili příležitosti k vyzkoušení něčeho mimo svůj obvyklý akční rádius.

Takový je i náš jubilejní dvacátý podcast, který pro nás připravil brněnský DJ Nois. Ve svých osmadvaceti letech je Zdeněk Okáč, jak se jmenuje vlastním jménem, ostříleným matadorem, jehož pseudonym pravidelně najdete v line-upu těch největších tanečních parties nejen v Jihomoravském kraji. Vystupuje na brněnských halovkách Apokalypsa, slyšet jste ho mohli na festivalech jako Summer of Love nebo Creamfields, v domovském Brně je pak rezidentním DJem klubu Perpetuum.


Zasvěcení už tuší, že Noisovým vyvoleným žánrem je techno, které nejen hraje coby DJ, ale nově též skládá s kolegou Spiriakosem pod hlavičkou Tools Project. Jejich společná vystoupení jsou kombinací živého hraní a digitálního DJingu a ti, kdo s nimi měli tu čest, mluví obvykle o výjimečném zážitku. Na vlastní kůži se o pravdivosti těchto fám budete moct přesvědčit například 24.7. na festivalu Rosnička ve Svitavách případně 7.8. na nepřízní osudu stíhaném AIR Festivalu v Hradci Králové.

Navnadit by vás mohl i Noisův podcast, který obsahuje na jeho poměry nezvyklé množství melodických tech-houseových skladeb. Nějakou dobu ale trvá, než se melodie prosadí - přesně v nejlepší tradici elektronické taneční hudby, v níž nejde ani tak o samotný zážitek „tady a teď“, jako spíš o kombinaci všech zážitků onomu "tady a teď" předcházejících. Tracklist tentokrát absentuje, vzhledem ke své vytíženosti nestihl Nois ani odpovědět na zaslané otázky. Nechť za něj tedy mluví hudba, kterou vybral.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon Stage na Colours of Ostrava 2021 je kompletní!

redakce 03.12.2020

Pestrý program je žánrově rozpřažený od unikátního dialogu akustických kytar přes hutné noiseové běsnění až k taneční elektronice.

Mooncloud #50: Never Sol

redakce 02.12.2020

Zajímá vás, kdo jsou nejoblíbenější hudebníci Never Sol a ze které hudby je naměkko? Poslouchejte Mooncloud.

Full Moon #116: Vzpomínky na alternativní národ

redakce 01.12.2020

Poslední vydání magazínu Full Moon v roce 2020 patří nejen novému albu The Smashing Pumpkins, ale také celému alternativnímu rocku jedné přelomové dekády.

Mooncloud #49: Fvck_Kvlt

redakce 14.11.2020

Fvck_Kvlt sestavil mix oblíbených písní, tedy krasojízdu od hardcorových sypaček až k rapovým hvězdám.

Vánoce s Full Moonem - dva velké balíčky plné dárků!

redakce 11.11.2020

Prodloužit si předplatné a vyřešit vánoční dárky jedním kliknutím? Ano, prosím! Máme dva velké vánoční balíčky.

Full Moon Coffee tentokrát z Nikaraguy

redakce 11.11.2020

Nikaragua ve zpracování kávy patří mezi špičku. Káva Montezumba z regionu Mozonte tentokrát uvnitř každého balíčku Full Moon Coffee.

Full Moon #115 na Spotify

redakce 09.11.2020

Full Moon playlist aneb hudební ochutnávky z aktuálního čísla, které věnujeme Lence Dusilové.

Full Moon #115 – Jako nezkrocená Řeka

redakce 02.11.2020

Řeka je bujná, příjemná i mrazivá, má mnoho tváří a, podobně jako Lenka sama, zůstává nezkrocená. Full Moon #115 a Lenka Dusilová.

Říjnové novinky na portále XPlaylist

redakce 13.10.2020

Říjnové hlasování patří kultovnímu osmdesátkovému metalu. Která kapela podle vás tenkrát vládla? Byli to Slayer, Iron Maiden, Judas Priest, Metallica, Anthrax nebo Megadeath?

Full Moon #114 na Spotify

redakce 11.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, tedy i Spotify.