Akce

Z festivalu Letiště se stává LET

LET24
18. 07. 2024 18:00 - 21. 07.
, Hranice

Hranický festival Letiště zkracuje svůj název na LET, rozšiřuje se v prostoru a zachovává programovou linku plnou hudby, workshopů a divadelních performance.

Areál v centru města nabídne živou hudbu na hlavním pódiu a atraktivní doprovodný program pro všechny věkové kategorie a hudební workshopy zaměřené na rodiny s dětmi. Elektronická stage se vrátí k drahotušskému letišti, místu svého vzniku. Divadelní performance se bude odehrávat i v ulicích města a naváže na nový koncept divadelní residence.

K žánrovým škatulkám jazz a elektronická hudba se letos přidají další hudební žánry. Vystoupí objev českého indie Midnight Swimmers, čerstvá držitelka ceny Anděl za folk Marie Puttnerová se svým triem a páteční večer živé hudby uzavře Lenka Dusilová se svým sólo setem. Sobotní program zahájí jazzový saxofonista Jan Fečo v doprovodu rytmické sekce 2127sounds. Pokračovat bude pop-jazzový projekt MarZ zpěvačky Markéty Zdeňkové. Moravský objev Moře dní zahraje při západu slunce a s areálem ve městě se rozloučí kapela s hranickými kořeny Midi Lidi, jejíž členové se představí již ve čtvrtek ve formaci Dekadentní divadlo Beruška.


V open air areálu vystoupí electro rap duo Fuha, slovenský producent Fvlcrvm se svým DJ setem, zástupci brněnského AVA kolektivu, hudebník Kiri Yak, švédská zpěvačka Tilda Allie, Londýnská DJka Shenaaz. Sobotní prime time bude patřit virtuální zpěvačce Nivva a po ní zahraje svůj DJ set Aid Kid. Dále bude noc patřit zpěvačce Ashley Abrman s late night jam session.

Na neděli 21. července je naplánováno kontrolované převzetí festivalové dramaturgie agenturou SPFM (Spectakuläre Production & Fantastische Management), pořadatelem bratislavské techno party Nočná, se showcasem jejího fresh rosteru, který nastoupí v sestavě Oliver Torr, SJ yellow, greyArea, Matwe, Miklei a tmk. Denní rave party pojede od 12 do 22 hodin, kdy festival LET24 definitivně skončí.

Info

LET24
18.–⁠21. 7. 2024
Hranice, Drahotuše
web festivalu

foto © Veronika Musilová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace