Zprávy

Z podcastu rádiový pořad: Vysílač na Radio 1

Z podcastu rádiový pořad: Vysílač na Radio 1

redakce | Zprávy | 20.11.2022

Ve vysílání Radia 1 odstartoval 17. listopadu 2022 pořad Vysílač, který před dvěma roky vznikl jako podcast.

Za Vysílačem stojí mladý kolektiv perspektivních moderátorů, kteří otevírají prostor tématům, na něž se často zapomíná. Na Radiu 1 se ob týden střídá s Odvážnými palci, takže k poslechu bude každý sudý čtvrtek od 18 hodin a dále na podcatových platformách. Moderování mají na starost Josef Lamken, Anežka Lindaurová, Julia Pátá, Anna Portešová a Františka Tranová, znělku a zvukový edit Jonáš Kucharský. Autoři pořadu Vysílač si do studia každé dva týdny zvou hosty, se kterými se baví o lokálních společenských tématech. Skrze rozhovory s perspektivními lidmi, kteří problematice rozumí, nahlíží pod povrch a tvoří tak platformu, díky níž si každý může rozšířit obzory a utvořit svůj vlastní názor. Otevřeně, bez diskriminace a předsudků.

Jako první pořad nabídne díl o výzvách vědecké práce v Česku. Moderátorka Anna Portešová v něm hovoří s Adélou Šimkovou z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR a Šárkou Lojdovou z České asociace doktorandek a doktorandů o tom, jaké jsou podmínky doktorského studia v Česku, odkud se berou finance na výzkumy, nebo jak si stojí humanitní a sociovědní obory oproti těm přírodovědným. V dalším připravovaném dílu moderátor Josef Lamken se svými hosty komplexně probere důvody polarizace společnosti v rámci aktuálního dění, problematiku radikalizace a příčiny i důsledky občanské frustrace.

Ke každé epizodě vzniká originální cover od mladých výtvarných umělkyň a umělců, který dále rozšiřuje dané téma. Covery najdete na sociálních sítích Vysílače, k aktuálnímu dílu #47 Začínajícím vědcům systém nepřeje. Za maximální nasazení minimální mzda ho vytvořil Filip Tatýrek.

Info

Radio 1
web rádia

foto © se svolením Radia 1

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zimní pneu. Cudné i maniakální.

redakce 07.12.2022

Pptměšilost dvou vědců ze špatně financované hudební laboratoře, vypočítavost shořela, prim tady tvoří nadšení a snaha dělat hudbu s něžným fakáčem světu po svém

The Blue Stones a drag queen Alyssa Edwards v Praze

redakce 07.12.2022

Americká drag queen, tanečnice a osobnost televizní zábavy Alyssa Edwards přijede poprvé do Prahy. Její život je jeden velký spektákl.

Světlý speciál Insania Pale Ale

redakce 07.12.2022

Brněnští Insania nadělují s pivovorem Duck&Dog.

Shortparis, Fléda, antiválečný hudební rituál

redakce 06.12.2022

Tvorba Shortparis aktualizuje tradici sociopolitické kritiky postpunku o soudobé postupy experimentálního popu.

Synapse Knowledge uzavře online masterclass se Sylvií Simmons

redakce 06.12.2022

Sylvie je redaktorkou prestižního hudebního titulu Mojo a na svém kontě má také řadu biografií.

Slowlick debutují

redakce 06.12.2022

Melancholické a psychedelické harmónie chvíľami prechádzajú do tanečných basov a miestami dokonca do akejsi slowlickovskej verzie súčasného bluegrassu.

Timea, Two blocks away

redakce 05.12.2022

Netají sa tým, že nový singel, ktorý ako prvý vznikal v tejto zostave, je predzvesťou nového smerovania v jej tvorbe.

Predĺžte si jesenný mood skladbou Maja Jenča

redakce 05.12.2022

Po dvoch predchádzajúcich EP ide o vôbec prvú nahrávku vydanú pod pseudonymom Jeseň, na ktorej inštrumentalista spieva po slovensky.

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Mart Avi s novým klipem

redakce 04.12.2022

Samuraj avant-popu vydává nový videoklip.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace