Zprávy / Festivalové

Z Tapes festival na trnavském Nádvoří

Z Tapes festival na trnavském Nádvoří

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.08.2019

V sobotu 24. augusta sa v priestoroch trnavského Nádvoria uskutoční druhý ročník Z Tapes Festivalu. Z Tapes je slovenské internetové kazetové vydavateľstvo, ktoré založil Filip Zemčík v roku 2011. Jedno z mála vydavateľstiev tohto typu v našom regióne zoskupuje cez 80 interpretov z celého sveta a vydáva ich albumy v kazetovom formáte. Je zamerané na žánre indie, lo-fi bedroom pop a synthpop, ktoré sa často vyznačujú DIY produkciou, jednoduchými melódiami a prevažne jemnými gitarovými prvkavmi.

Večer v spolupráci s komunitným centrom Kubik prinesie 6 interpretov zo 4 krajín. Čo sa týka zahraničných interpretov, z Nemecka/Malty príde synthpopová trojica SUPERLOVE. Nemecká hudobníčka Rebecca Theuma s projektom Hearts Beating in Time odhalí svoju jemnú elektroniku a melancholický dream folk v podaní Amiga Herz poteší tých, ktorí majú radi akustické gitarovky. Na miesto činu sa po roku vráti aj austrálčan Andy Burns. Ten už raz na Nádvorí hral, spolu so slovenským pesničkárom Homes, ktorý tiež doplní tohtoročný lineup. Práve Homes stihol za posledný rok spolupracovať s Benom Cristovao či Egom. Na Nádvorí predstaví svoje zasnívané skladby aj ukážky z novej tvorby. Zostavu doplnia dreampopoví Billow z Moravy, ktorí sú známi svojimi nežnými melódiami a atmosferickými koncertami.

Info

Z Tapes Festival 2019
24. 8. 2019 18:00
Nádvorie, Trnava
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pátý ročník festivalu Šamana Ztráta ve spolupráci s Mood

redakce 07.08.2020

Z velké části je hudební program festivalu Šamana Ztráta složen z elektronické hudby, a to v jejích nejrůznějších podobách.

Hradby Samoty v špeciálnej edícii Mikrohradby Moravany

redakce 06.08.2020

Program bude zahŕňať rôzne hudobné počiny z experimentálnej scény od ambientu, drone, noise, experimentálnej elektroniky, post punk, industrial, neofolk, minimal, neoklasika, techno.

Marienbad Film Festival zveřejňuje program 5. ročníku

redakce 06.08.2020

Festival zahájí snímek s Audrey Hepburn v hlavní roli, kterým bude nezapomenutelná komedie Jak ukrást Venuši režiséra Williama Wylera.

Festival Habrovka slaví osmnáct let

redakce 06.08.2020

Návštěvníci festivalu Habrovka se mohou již tradičně těšit na spoustu skvělé hudby, divadel i na pestrý doprovodný program na téma Improvizace.

Vivat Vila! v Prachaticích

redakce 05.08.2020

Cílem festivalu je kromě inovativního využití funkcionalistické vily také upozornit na fakt, že v Prachaticích je nevyužitý potenciál v podobě různých veřejných míst.

Film, architekturu a hudbu propojí festival Film a architektura

redakce 04.08.2020

Architektura, urbanismus, design, hudba a jejich spojení. Devátý ročník festivalu Film a architektura.

Hudba za klima v Šachtě

redakce 04.08.2020

Na festivalu se budete moci setkat se zástupci několika ekologických hnutí či podepsat petici za klima. Přijďte podpořit zdravé životní prostředí.

Jazz Goes to Town představí stálice i budoucnost českého jazzu

redakce 02.08.2020

Na festival i v letošním roce přijala pozvání známá jména mezinárodní jazzové scény. A hned několik se představí v české premiéře.

Festival Rosnička letos v menší variantě

redakce 02.08.2020

Rosnička 1.0 bude zaměřena čistě na elektronickou taneční hudbu. Zmizí velká koncertní stage i pódium na pláži a celá dvoudenní akce proběhne na jednom pódiu.

Blues Alive je vyprodané

redakce 01.08.2020

Dle momentální situace s povoleným počtem návštěvníků hromadných akcí přidají či nepřidají pořadatelé do prodeje permanentky a jednodenní vstupenky.