Zprávy / Festivalové

Z Tapes festival na trnavském Nádvoří

Z Tapes festival na trnavském Nádvoří

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.08.2019

V sobotu 24. augusta sa v priestoroch trnavského Nádvoria uskutoční druhý ročník Z Tapes Festivalu. Z Tapes je slovenské internetové kazetové vydavateľstvo, ktoré založil Filip Zemčík v roku 2011. Jedno z mála vydavateľstiev tohto typu v našom regióne zoskupuje cez 80 interpretov z celého sveta a vydáva ich albumy v kazetovom formáte. Je zamerané na žánre indie, lo-fi bedroom pop a synthpop, ktoré sa často vyznačujú DIY produkciou, jednoduchými melódiami a prevažne jemnými gitarovými prvkavmi.

Večer v spolupráci s komunitným centrom Kubik prinesie 6 interpretov zo 4 krajín. Čo sa týka zahraničných interpretov, z Nemecka/Malty príde synthpopová trojica SUPERLOVE. Nemecká hudobníčka Rebecca Theuma s projektom Hearts Beating in Time odhalí svoju jemnú elektroniku a melancholický dream folk v podaní Amiga Herz poteší tých, ktorí majú radi akustické gitarovky. Na miesto činu sa po roku vráti aj austrálčan Andy Burns. Ten už raz na Nádvorí hral, spolu so slovenským pesničkárom Homes, ktorý tiež doplní tohtoročný lineup. Práve Homes stihol za posledný rok spolupracovať s Benom Cristovao či Egom. Na Nádvorí predstaví svoje zasnívané skladby aj ukážky z novej tvorby. Zostavu doplnia dreampopoví Billow z Moravy, ktorí sú známi svojimi nežnými melódiami a atmosferickými koncertami.

Info

Z Tapes Festival 2019
24. 8. 2019 18:00
Nádvorie, Trnava
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Struny podzimu zveřejnily první část doprovodného programu

redakce 16.09.2019

Týden americké hudby přinese hudební maraton či křest knihy skladatele Johna Cage.

Zimní verze Hradeckého slunovratu ve znamení vozíku pro paní Helu

redakce 15.09.2019

„Umožněme paní Hele přijet na Hradecký slunovrat“. S tímto mottem probíhá crowdfundingový projekt, organizovaný týmem festivalu Hradecký slunovrat a Charitou Opava.

Signal Festival bude provázet téma revoluce

redakce 14.09.2019

Chystá největší instalaci ve své historii i světelné dílo od architektky Evy Jiřičné.

Bubeník Chris „Daddy“ Dave zesílí ozvěny JazzFestu Brno

redakce 13.09.2019

Kromě moderního jazzu a hip-hopu hraje kapela coververze inspirované motivy ze skladeb Jimiho Hendrixe, Radiohead, Waynea Shortera a mnoha dalších.

Den architektury zve do nejen zaniklých klubů

redakce 13.09.2019

V rámci četných procházek a exkurzí se mohou vydat první říjnový víkend hned dvakrát po stopách zaniklých pražských klubů.

Léto patří Varům, podzim Praze (3kino)

redakce 12.09.2019

Největší festival středoevropského filmu 3Kino už po šesté představí filmové novinky i legendy polské, české, maďarské a slovenské kinematografie.

5 LITR aneb knižní veletrh autorských a uměleckých publikací

redakce 11.09.2019

Jádro LITRu tvoří prodejní veletrh, kde se prostřednictvím vlastních stánků představí nezávislí nakladatelé, výtvarníci a umělci.

Nový ročník Family Festu v Novej Cvernovke

redakce 10.09.2019

Family Fest je prvým slovenským metalcore, hardcore, punk a postrockovým festivalom a jeho 5. ročník sa uskutoční v priestoroch kultúrneho a kreatívneho centra Nová Cvernovka.

Hudba a video ruku v ruce: YouTopia

redakce 08.09.2019

Festival pojmenovaný YouTopia připravuje v Trnavě kulturní centrum Malý Berlín, Nádvorie a občanské sdružení Publikum.sk.

Festival Brněnská 16 otevře 60. ročník

redakce 06.09.2019

Programem se tradičně prolíná festivalové motto, které se v letošním 60. roce dotýká různých forem naší budoucnosti.