Zprávy / Festivalové

Začal festival Alternativa

Začal festival Alternativa

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.11.2022

Čtyři koncertní večery, jména současné alternativní scény ve společných projektech, experimentální hudba, divný folk, workshopy a fotografcká výstava. To přináší letošní třicátý ročník festivalu hutné hudby Alternativa, který probíhá v Praze 11. až 19. listopadu. V rámci doprovodného programu bude již tradičně k vidění v prostoru Čítárna Unijazz výstava fotografií z minulých ročníků.

více o festivalu zde

Třicátý ročník zahájí v pátek 11. listopadu v Kasárna Karlín večer sestavený z hudebních projektů, které různými způsoby přistupují k tradici lidové hudby a folkloru. Irští Junior Brother zaujmou výbušnou směsí nespoutaného zpěvu, britští Hawthonn záhadností a zálibou v okultismu a magii. V sobotu bude festival pokračovat vystoupeními polské Martyny Basty, ukrajinského soundartisty Nikolaienko či srbského uskupení Rodjenice, kteří zastupují východoevropskou experimentální scénu.

Pro druhý festivalový víkend v Meetfactory (18. až 19. listopadu) jsou připraveny hned čtyři unikátní projekty – kolektiv kolem Luboše Rezka Rouilleux & Guests, sdružení hráčů na syntezátory LyrArkestra+, těleso složené ze zkušených improvizátorů The Big Orange a Becoming Animal in Uruk. V něm se potkají baskytarista Massimo Pupillo, Cindy Sharp a Thighpaulsandra známý svým působením v Coil. Na Alternativu dorazí také improvizátoři Birgit Ulher a Nicolas Collins a elektronický kutil Slumberland (Jochem Baelus) s tuvánskou zpěvačkou Sainkho Namtchylak.


Prostor je letos věnovaný také mladší generaci, která je do festivalu zapojena skrze hudební tvůrčí workshopy, při kterých vznikla například zvuková složka znělky třicátého ročníku. Program, pojmenovaný Alternativní alternativa, završí pásmo věnované mladým talentům domácí scény. Stage v MeetFactory bude 18. listopadu otevřená všem od DJs přes laptop performery*ky až po full hardwarová vystoupení.

Info

Alternativa
11.–12. 11. 2022
Kasárna Karlín, Praha
+
18.–19. 11. 2022
MeetFactory, Praha
web festivalu

foto © se svolením festivalu Alternativa

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace