Zprávy / Festivalové

 Začíná Lunchmeat Festival

Začíná Lunchmeat Festival

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.09.2021

Mezinárodní akce věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění se koná tento týden ve čtyřech lokacích po celé Praze. Šestidenní program nabídne přes třicítku umělců – mezi nimi je i pionýr dubstepu Kode9, inovátorka futuristického folku Lyra Pramuk nebo královna techna Helena Hauff. Stejně jako každý rok festival přiváží světové premiéry vystoupení výjimečných současných umělců, pečlivě kurátorovaný výběr audiovizuálních představení, které hýbou aktuální mezinárodní scénou, nadčasové legendy a také silné zástupce lokální scény. Program začíná v pondělí v CAMPu s dvojicí Frank Bretschneider a Byetone, spoluzakladateli legendárního německého labelu raster. Společně na Lunchmeatu oslaví 25. narozeniny jednoho z nejdůležitějších vydavatelství pro experimentální elektroniku

Úterní večer v Ankali nabídne hlučný experimentální rap dvojice Prison Religion. Jejich hip hop z budoucnosti čerpá vlivy z hardcore punku a extrémního metalu. Ve středu se Lunchmeat přesouvá do Divadla Archa, kde se uskuteční noc Mechanical Encounters, v rámci ní uvede Collectif Coin svůj nejnovější projekt MA, úchvatný mix světelného designu a elektroniky. Český vynálezce a filmař Jan Kulka zde představí svoji Pramítačku – speciální opto-mechanický přístroj pro živé koncertní performance, který přináší radikálně odlišné způsoby vnímání, chápání a práce s filmovým materiálem.

Jako už tradičně vyvrcholí festival v betonovém podzemí Veletržního paláce. Ve čtvrtek se zde vystoupí hned čtyři hudebníci spojení se slavným vydavatelstvím Hyperdub, jedním z nejdůležitějších labelů pro klubovou elektroniku 21. století. Zakladatel Hyperdubu a praotec dubstepu Kode9 sebou přiváží trio AYA, Loraine James a Lee Gamble – aktuální hvězdy svého labelu. Pátek je věnovaný audiovizuálním zážitkům, pro které je Lunchmeat známý po celém světě. Legenda klubové hudby Oscar Mulero se spojí s vizuálním umělcem Javierem Bejaranem a uvedou strhující mix obrazů, efektů a taneční hudby. Dadub a VJ Andrea Familiari si v Praze odbydou světovou premiéru svého projektu Hypersynchronous.

Eric Raynaud aka Fraction vůbec poprvé představí Ritual for a Dying Planet, nekompromisní dílo minimalistických vizuálů a dark ambientu. Jako pokaždé i letos přiváží Lunchmeat Festival do Prahy talentované hudebníky, kteří mění podobu současné alternativní hudby. Experimentátorka Lyra Pramuk používá svůj hlas jako nástroj a ve svém futuristickém folku propojuje minulost a budoucnost, tradici a modernitu. V sobotním line-upu se k ní přidají třeba zásadní postava berlínské klubové scény Opium Hum, který provozuje noc v Berghainu a spolukurátoruje Boiler Room. Producent a DJ Aquarian bude míchat dystopické electro s old school jungle a grimem a na programu je také inovátor bass music a tvůrce klubových bangerů Pearson Sound.

Info

Lunchmeat Festival
27. 9. - 2. 10. 2021
Praha
web festivalu

foto © se svolením Heleny Hauff

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Groove Brno startuje

redakce 14.10.2021

Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

Mezinárodní festival jazzového piana nabídne recitály hráčů z celého světa

redakce 14.10.2021

Objevná cesta po jazzových klaviaturách pokračuje. Již 26. ročník pražského festivalu bude po sedm večerů hostit klavírní hvězdy.

Nouvelle Prague 2021 se blíží

redakce 13.10.2021

Jaká témata vás letos na konferenci Nouvelle Prague čekají?

Festival krátkých filmů Brno16 je za dveřmi

redakce 12.10.2021

Mezinárodní filmový festival krátkého filmu Brno16 patří k nejstarším filmovým festivalům u nás.

Eurosonic Noorderslag odhaluje program

redakce 11.10.2021

Mezi potvrzenými vystupujícími nechybí ani domácí zástupci - vítězka soutěže 1band2play Amelie Siba a slovenští Bulp.

Hradecký slunovrat se stěhuje

redakce 10.10.2021

Celý pořadatelský tým bere přesun do Opavy jako velkou výzvu a motivaci, což se již teď pozitivně projevilo ve skladbě programu zimní verze Hradeckého slunovratu.

Aerovka Jazz Fest představí Kopřivnici jazzové hvězdy

redakce 08.10.2021

Aerovka bude hostinou jazzových i multižánrových pochoutek, potěší zkušené jazzové mazáky i jazzem nepolíbené začátečníky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace