Zprávy / Nové desky

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce | Zprávy / Nové desky | 11.04.2021

Alternativně folkový projekt Zapomělsem Aleše Macenauera pouští do světa svou druhou dlouhohrající desku s názvem Měsíc ve váze. Album vychází u vydavatelství Indies MG, digitálně je dostupné od 3. dubna, fyzicky vyjde na konci téhož měsíce.

Deska byla stejně jako předloňský debut nahrávána v domácích podmínkách, finálního mixu a masteru se však tentokrát ujal Ondřej Ježek (Jámor studio). Novinkou je i minimalistická elektronika, která obklopuje akustické základy skladeb. Písně si přesto zachovávají svou introvertní nostalgickou atmosféru, vycházející z Macenauerova zastřeného hlasového projevu a autentické poetiky. Na albu se rovněž objevuje několik hostujících muzikantů, konkrétně Zdeněk Jurčík (Priessnitz, Kafka Band), Lukáš Morávek (Priessnitz), Tadeáš Polák (Severní nástupiště) a Lucie Krpalová (Prune).

„Měsíc ve váze je deska o loučení. O nekonečným vesmíru vnitřním i vnějším, o nebi nad Jeseníkem, o měsíci na něm, o měsíci uvnitř. Nahrát to byla terapie,“ říká o nové nahrávce Aleš Macenauer. Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění. Jsou spíše intimní výpovědí osobního příběhu, přes který však prosakují hlubší a obecnější motivy. Mezi řádky rezonují například témata věčnosti a osudovosti. Kulisy textů se tak mnohde posunuly z jesenických lesů a severních plání někam do meziplanetárního prostoru. Samotný název desky je narážkou na astrologické postavení měsíce ve znamení vah.

více o singlu Kdesi zde

Info

Zapomělsem – Měsíc ve váze (Indies MG, 2021)
web vydavatelství

foto © archiv interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Malé lesní ukolébavky Tomáše Háčka

redakce 09.05.2021

Ambientní struktury plné pestrých atmosférických nálad, melodických střípků a hudebních nápadů, které bez přestání tepou na bránu vaší fantazie.

Marián Slávka vydáva odtlačok svojej duše s číslom dva

redakce 09.05.2021

Líniu intímnej klavírnej tvorby kombinovanej s elektronikou rozvíja Marián Slávka v ôsmich nových skladbách na albume Vláska 2.

Ticho před pandemickou bouří podle Plusminusnula

redakce 07.05.2021

Čtveřice Plusminusnula přichází po čtyřech letech s novým albem. Jmenuje se Nový zprávy žádný a zachycuje atmosféru společnosti konce desátých let.

Banausoi vydávají debutové album Imagines

redakce 06.05.2021

Kolekce zvukových příběhů je utkána tkanivem radikální improvizace a mytologie antického Řecka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace