Zprávy / Nové desky

Zapomělsem vydává nové EP

Zapomělsem vydává nové EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.10.2021

Alternativně folkový projekt Zapomělsem, za kterým stojí jesenický písničkář Aleš Macenauer, vydává nové EP s názvem Měsíc zatím. EP vyšlo digitálně u vydavatelství Indies MG 10. října 2021.


Nový počin se skládá ze čtyř skladeb, které byly napsány a nahrány ve stejné době, jako letošní deska Měsíc ve váze, která vyšla na jaře a sklidila kladné ohlasy ze strany kritiků i posluchačů. Tyto čtyři skladby sice nezapadaly do nálady desky, společně však tvoří kompaktní a svébytný celek a doplňují celou desku o jiný úhel pohledu. Vrhají na příběh, tam kdesi pod nebem nad zemí, jiné světlo. „Měsíc ve váze jsem psal zhruba rok. Bylo to pro mě velmi kreativní období, ve kterém vznikla hromada písniček. Nahrávat jsem pak začal asi s pětadvaceti jakžtakž hotovýma věcma. Navostro jsem jich dokončil osmnáct, na mix do Jámoru jich šlo patnáct s tím, že uvidíme, jak to pak k sobě zapadne. Na desku se jich nakonec vlezlo jedenáct. Mezi vyřazenými, které teď vychází jako takové zbytkové EP, je třeba i můj oblíbený Říjen, se kterým by už ale Měsíc ve váze byl až moc temnej. Další věc vypadla kvůli tomu, že byla moc velká, uřvanej refrén, výrazně víc elektroniky,“ říká o novém EP Aleš Macenauer.

Vydání EP a symbolické zakončení měsíčního příběhu zároveň předznamenává podzimní křty Měsíce ve váze a jeho následné vydání na vinylu. Deska bude mít dva kmotry. V Jeseníku ji 16. října pokřtí Jaromír 99 a v Brně 27. října Kittchen, který je zároveň autorem grafik provázejících album i EP. Vinyl pak vyjde na přelomu listopadu a prosince.

více o Alešovi zde

Info

Zapomělsem – Měsíc zatím (Indies MG, 2021)
Fb interpreta

foto © Vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Debut skupiny Tamara vyjde co nevidět

redakce 01.08.2022

Album Anderson zachycuje nadšení i zklamání z přátelství a rodinných vztahů, neopětovaných i vyčpělých lásek.

A Sense of Destiny: David Kollar + Arve Henriksen

redakce 26.07.2022

Základy k dvanástim skladbám albumu vznikli za krátkych desať dní, nasledovala však viac ako šesťmesačná komunikácia na linke medzi Prešovom a švédskym mestečkom Mölnlycke.

Novým releasem Wetlschmerzen je Ondrej Zajac

redakce 25.07.2022

Zajac neustále mení svoj zvuk aj prístup, nestačí mu ľahko ohúriť či zveličovať: práve v úprimnosti, krehkosti a integrite jeho tvorby počujeme Zajaca v najväčšej sile.

Kakktus na Na hrbatým koni

redakce 22.07.2022

Hrací automaty blikají a laciný pivo teče proudem, zatímco za nonstopem jako každou sobotu cvakaj zuby o patník.

Ladislav Zensor jako Oblaka

redakce 21.07.2022

Ladislav Zensor čerpá vlivy ze součásné hybrid-klubové scény, experimentuje s různými hudebními směry, aby vytvořil nadžánrový zvuk.

Barbora Hora debutuje

redakce 12.07.2022

Barbora Hora na EP představuje minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky s autentickým vokálním projevem.

Irreality, nová deska Island Mint

redakce 12.07.2022

Poznávacím znamením Island Mint je slunečná nálada a propojení psychedelie šedesátých let s indie rockem.

Trio Dorůžka – Wyleżoł – Ballard vydává album

redakce 11.07.2022

Zvuk kapely se opírá především o analogové elektronické nástroje, jednoduché melodie a složité groovy.

Miss Petty vydala Slay

redakce 10.07.2022

Miss Petty na poli pěti nových skladeb řeší s nadhledem slávu, vztahy, a jednu skladbu napsala i pro své mladší já.

Pesničkár Nany Hudák vydáva nový album

redakce 10.07.2022

Žije v obytnom aute, ktoré je zároveň jeho ateliérom a nahrávacím štúdiom. Tam vznikol aj najnovší album Mramorové slnko.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace