Zprávy / Nové desky

Zasněné listopadové Free Mondays

Zasněné listopadové Free Mondays

redakce | Zprávy / Nové desky | 06.11.2016

S nástupem podzimu přichystaly Free Mondays pro fanoušky koncertů mix českých a zahraničních kapel. Jako první pokřtí svou novou desku rock popoví Holden. Britská formace Alma ohromí všechny postrockové fanoušky svými ambientními melodiemi. Rakouští Farewell Dear Ghost zase povzbudí indie popovými počiny z jejich nového EP a celý měsíc zakončíme s českou popovou kapelou Make My Heart Explode.

7/11 Free Mondays w/ Holden (křest desky), support: Known as Brooklyn
Po dvou letech od předchozího alba Hopetown se Holden znovu ozývají - tentokrát v češtině. Jak sami říkají, změna jazyka na mateřský je pro ně tou nejpříjemnější změnou v historii kapely. První ochutnávkou z alba byl singl Nesmíš se zlobit. Za produkcí alba stojí britský producent Tom Marsh, známý především z u nás populární kapely IAMX. Oproti předchozímu albu jsou písně nyní víc popovější a přímočařejší.


14/11 Free Mondays w/ Alma (UK), support: Little Husky (CZ) @ NoD
Jsi srdcař, milovník postrocku a atmosferických, ambientních melodií? Pokud ano, zamiluješ si určitě i dvoučlennou londýnskou formaci Alma, při jejímž poslechu ti zamrazí podobně jako u skladeb Thoma Yorka. Na scéně se pohybují teprve od minulého roku, ale už si vysloužili pěknou řádku kladných recenzí a hlavně vydali stejnojmenné mini album. Z něj jako první představili singl The Great Escape, který je takovou ambietní vesmírnou explozí. Je to skvělá nahrávka, se kterou se budete dívat do nebe a rozjímat, co tam nahoře je. S vesmírem je spojuje i jejich jméno, které je zkratkou velmi silného teleskopu. Alma je projekt, kterému by všichni fanoušci Explosion In The Sky, Atoms for Peace nebo 65 Days Of Static měli věnovat pozornost.


21/11 Free Mondays w/ Farewell Dear Ghost (AT), support: Free Swim
Co původně začalo jako projekt jednoho písničkáře se postupem času přeneslo do plnohodnotné indie rockové formace Farewell Dear Ghost, kde je každý člen naplno zahrnut do procesu. Před třemi lety vydali debutové album We Colour the Night a na začátku tohoto roku nové EP Skin, ve kterém každý song udává jiný pocit. Vždy ale storpocentně pozitivní, který posluchače příjemně povzbudí. Jednou je to euforie, odhodlání, zamyšlenost, podruhé zase radost a spokojenost. Farewell Dear Ghost jsou svou tvorbou blízko ke svým krajanům Like Elephants a Bilderbuch, ale také slavnějším formacím jako Editors, The Paper Kites nebo Of Monsters and Man. Jejich projev je velmi profesionální a tak je jasné, že mají před sebou ještě slibnou budoucnost.


28/11 Free Mondays w/ Make My Heart Explode, support: Lukas Landa
Chytlavé melodie, snové synth plochy a výrazná rytmika - tak by se dala charakterizovat hudba pražské kapely Make My Heart Explode. Eponymní debutovou desku si kapela produkovala sama, je ovlivněná space-rockovou hudbou 70. a 80. let, stejně tak jako současnou popovou. Kapela Make My Heart Explode vznikla v polovině roku 2011 a o rok později vydali debutové album inspirované vlnou současné moderní synth popové hudby. Od svého vzniku toho stihli docela dost. Jejich singly se chytly v rádiích a televizích, také si zahráli na Grape festivalu, jako předkapela britské senzace HURTS nebo s českými Lake Malawi.

Info

Holden - křest desky
Support: Known as Brooklyn
7. 11. 2016 20:00
Roxy, Praha

www.facebook.com/events/610095555828788

Alma (uk)
Support: Little Husky
14. 11. 2016 20:00
NoD, Praha

www.facebook.com/events/313352789053963

Farewell Dear Ghost (at)
Support: Free Swim
21. 11. 2016 20:00
Roxy, Praha

www.facebook.com/events/175328236247305

Make My Heart Explode
Support: Lukas Landa
28. 11. 2016 20:00
Roxy, Praha

www.facebook.com/events/1743535095910254
www.facebook.com/freemondaysatroxy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hvozd nahrali poctu Filipovi Topolovi

redakce 27.01.2023

Novinka Krehkou krajinou posúva poetickú kombináciu šanzónu a kabaretu s punkovými koreňmi o niečo ďalej.

Nové EP Běž Pryč! Pána Nuslí

redakce 25.01.2023

Setkáte se s nuselskými legendami a s putykami, které neodvratně podléhají útokům ze strany developerů, baristů a výběrové kávy.

The Compositions 1960

redakce 13.01.2023

V posledním dvojčísle bulletinu Jazz byla nalepená dopisní obálka s partiturou amerického umělce La Monte Younga nazvaná Composition 1960 #9.

BCAA system s projektem Awoo

redakce 11.01.2023

Release alba je doprovázen příběhem o přeměně hudebníka Bílej kluk do virtuální postavy Awoo uvězněné v paralelní dimenzi a jeho snaze o návrat do naší reality.

FDK se vrací po třinácti letech

redakce 10.01.2023

V temném postmetalu FDK je prostor pro mělencholické odstíny, deska ale stejně jako ty minulé umí tnout do živého a zejména zavalit svou imponující hutností.

Místa kam se nechystáš podle Audio Attaché

redakce 09.01.2023

Kapela se přiklonila ke zvuku svých dávných vzorů i současných hrdinů, žánrově na pomezí indie, shoegazu někde snad až postpunku.

Jihočeští ŁŪT a NĀV vydali splitko

redakce 08.01.2023

Celý split byl nahrán a smíchán tradičně v Low Resolution studiu a vyjde i na kazetách pod značkou NAAB.

Smrad v síni tradic větrá Ctib

redakce 04.01.2023

Deska obsahuje čtrnáct podvratných disco-ego-punkových vypalovaček plných divných a znervózňujících zvuků.

Debut chalapeño vyjde v lednu na vinylu

redakce 02.01.2023

Album Endless Iridescence zve posluchače do vod vlnících se lo-fi samplů a analogových perkusí.

Nová deska brněnských Levantadores

redakce 01.01.2023

Kdo je Don Vajumi a co je aquaboogie v názvu alba? To se snad dozvíme v jejich budoucí tvorbě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace