Zprávy / Pozvánky

Závěr Synapse Knowledge 2021

Závěr Synapse Knowledge 2021

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.12.2021

Letošní edice Synapse Knowledge míří do cílové rovinky a zve vás na nabité vzdělávací hudební odpoledne v MeetFactory. Synapse Knowledge je nabitý vzdělávací program, který si klade za cíl dlouhodobou podporu domácího i evropského hudebního podhoubí a nezávislé scény skrze série přednášek, workshopů, poslechových sessions a masterclassů.

Po květnové online přednášce s Emikou, britskou hudebnicí s českými kořeny, která letos slaví desáté výročí od vydání svého eponymního debutu, následoval workshop ve studiu Golden Hive. Ten účastníky provedl celým studiovým nahrávacím procesem od preprodukce přes technické přípravy, nastavení nahrávání, produkci, postprodukci až po samotný mixing a mastering. V září již tradičně proběhl hlavní bod programu, dvoudenní vzdělávací konference s českými i zahraničními hosty, Rasmusem Stolbergem z tria Efterklang, Katarzií, Marií Bláhovcovou, Tomášem Havlenem, Lucií Štěpánkovou (Avsluta) a dalšími.

Letošní edici Synapse Knowledge 11. prosince uzavře panelová diskuze s Bárou Ungerovou (výtvarnicí & polovičkou kapely DVA) a Jazem Colemanem (frontmanem kapely Killing Joke), kteří budou hovořit o svém přístupu k utváření umělecké identity. Promluví o tom, co krom hudby kapela dělá a proč na tom záleží, i o tom, jaký vliv má na vnímání hudebníka v zahraničí obecné povědomí o zemi, z níž pochází, jakou kulturní zátěž si veze s sebou, nebo co mu naopak může pomoci otevírat dveře. Diskuzi bude moderovat Pavel Turek z kulturní rubriky týdeníku Respekt. Následovat bude workshop s promotérem a manažerem Koenem Terem Heedgem na téma mezinárodní spolupráce a DIY touring.

Info

Synapse Knowledge 2021
11. 12. 2021 16:00
MeetFactory, Praha
web akce

foto © se svolením Synapse Knowledge

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

A2 s Jednotou uvedou Lorenza Abattoira a Mariu Komarovou

redakce 11.01.2022

Zdánlivá primitivita a repetitivnost soundscapu přenáší posluchače do světa mentolových bzučáků, jednookých sirén, citronových pulců, zázvorových tygrů, plastových brouků...

Sérii Tvůrčích intervencí v HaDivadle

redakce 10.01.2022

Řada inscenací na repertoáru studiové scény v Alfa pasáži se dočká v následujících měsících dalších uměleckých zásahů či doprovodných programů.

C’mon C’mon vstoupí do kin

redakce 08.01.2022

Dospívající dostali prostor říct, jak si představují buducnost. Jak bude vypadat příroda? Jak se změní město? Co vám zůstane a na co zapomenete?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace