Akce

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

Zdeněk Lichnovský + ivy z + něco něco
13. 09. 2024 19:30
Palác Akropolis, Praha

Hudebník Zdeněk Lichnovský známý z kapely Parta vynikajících lidí se dává na sólovou dráhu a ohlašuje debutovou desku. Ta se bude jmenovat Ideálně napořád a vyjde 2. září na komunitním labelu Bad Names. Pokřtěna i s hosty bude 13. září v Paláci Akropolis v rámci koncertní série Pulz, kde vystoupí také něco něco a ivy z.

Na produkci alba se podílel tvůrce klubových kopanců Martin Nouza (nevertouch) a s Lichnovským zpívá také weirdpopová hudebnice a skladatelka Lenka Zbořilová (ivy z). Mix měl na starost Tomáš Havlen, master obstaral Tomáš Tkáč. První singl se jmenuje Zdálo se mi, že jsem se zbláznil a všem to bylo jedno a videoklip k němu dodal Spiral Sadness Video Corporation. Video k písni Zdálo se mi, že jsem se zbláznil a všem to bylo jedno vzniklo v rámci prvního živého showcasu písní k desce v Baru Cíl za doby konání Žižkovské noci. Spiral Sadness ho nasnímal VHS kamerou a následně nechal vyvolat ve fotolabu. Písnička samotná pojednává o příčinách i následcích pocitu vyhoření v pracovních i jiných životních procesech.


Potřeba sólové desky vzešla z nutnosti žánrové rozmanitosti nových písniček, které by do repertoáru celé kapely neseděly. Zvuk a forma desky se krystalizovaly za jednoho produkčního prodlouženého víkendu začátkem roku na chalupě. Hudba Zdeňka Lichnovského se na albu noří do témat nechtěných vzpomínek, duševního zdraví, nutnosti sebekontroly sebe sama a přináší radikálně upřímný mix pravdy a fikce. To vše akcentuje nadžánrovost desky, která od klidných akustických pasáží plynule přechází do eurodanceového třeštění, či velkých glamrockových kytar.

Info

Zdeněk Lichnovský – Ideálně napořád (Bad Names, 2024)
instagram interpreta

Živě:
Zdeněk Lichnovský + ivy z + něco něco
13. 9. 2024 19:30
Palác Akropolis, Praha
Fb událost

foto © Kateřina Lichnovská

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Trhan vydávají desku

redakce 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni v první 12“ vinyl.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Debutové album Oskara Töröka

redakce 08.07.2024

Štyri živly zachytené v čase. Oskar Török Sextet chcú ašpirovať na najlepší jazzový album.

Duo SELENoLAr vydáva debut Dyssimetria

redakce 25.06.2024

Na 12-trackovom projekte vykresľujú kyberneticko-organický experimentálny štýl, kde sa mieša snová atmosféra s tvrdými klubovými beatmi.

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace