Zprávy / Pozvánky

Zero Absolu: postrocková jistota z Lyonu

Zero Absolu: postrocková jistota z Lyonu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.09.2015

"Tak sme po prázdninách, které stejně nemáme, zpět a proč nezačít novou sezonu se starým dobrým Nakem aka Zero Absolu, ne? Rád se sem vrací, všichni ho tu milujeme a tajně doufáme, že sem jednou vezme i bandu učitelů pod krycím názvem Sport že ano. A aby mu nebylo smutno, společnost mu bude dělat duo ze Srbska VVhile, kteří se do Čech podívají vůbec poprvé a vy se tak můžete těšit na kombinaci noise popu se shoegazem ve vašem oblíbeném klubu Anděl!"


Jednočlenej projekt Zero Absolu, který nejednomu z vás loni i předloni v Plzni dokázal, že k tomu, abyste hráli ve svý vysněný kapele, bez kompromisů a hádek opravdu nepotřebujete kapelu! Nak, jak se tento sympaťák z Lyonu jmenuje už totiž jednu klasickou emo punkovou kapelu má – Sport. Jenže mu to je očividně málo a proto se před pár lety pustil do experimentování se zvukem, nástroji a především sám se sebou. Jeho hudba se vyvíjí od ambientních, postrockových vybrnkávaček přes různé elektronické efekty až po postmetalový výbuch se vším všudy. Tedy i se zpěvem. Schválně si pusťte některé z jeho alb a nebudete věřit, že to nahrál jeden člověk. Jo a on to nejenom nahrál, ale přesvědčivě to dokáže vše vrstvit, gradovat a odeřvát i naživo při koncertě!


Kořeny srbských VVhile sahají do roku 2011, kdy se v Bělehradě Andrija Špicanovič a Sevan Cirovič rozhodli založit kapelu a nikoho dalšího do ní nebrat! Z punkrockových začátků se postupně vyprofilovali až někam k noise popu či shoeagazu. Takže melodie, ale pořádně nahlas. V roce 2012 vydali své první EP VVhile is Vanity, které si pod svá křídla vzala vydavatelství od Srbska, přes Německo až do USA. To následovalo plnohodnotné album MORE, vydané celkem u 6 vydavatelství, skvělý recenze napříč spektrem a koncerty po celý Evropě. V Čechách jsme je ještě neviděli a jak to tak často bývá, jejich první zastávkou bude Plzeň, klub Anděl a vy pod podiem žejo.

Info

Místní Borci uvádějí:
Zero Absolu (fr) + VVhile (rs)
7. 9. 2015 20:00
Anděl music bar, Plzeň
Vstupné: 120,- a více

www.facebook.com/events/1601940363391386
www.zeroabsolu.bandcamp.com
www.vvvhile.bandcamp.com
www.facebook.com/Andel-music-bar-Plzen
www.facebook.com/MistniBorci

foto © Veronika Klimonová (Werdza)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Knižní lázně otvírají čtenářský pobyt pro veřejnost

redakce 25.05.2022

Čtenářský pobyt pro veřejnost vznikl vloni jako reakce na pandemii a zároveň upozornění pozitivních dopadů četby a času stráveného v klidném kulturním a lázeňském prostředí.

Nas i Sohn přijedou do Prahy

redakce 24.05.2022

Christopher Michael Taylor se proslavil svým potemnělým projektem Trouble Over Tokyo, v roce 2012 se vydal na vlastní dráhu jako Sohn.

Blockhead s Arms and Sleepers a il:lo v Kabinetu

redakce 23.05.2022

Producent Blockhead odprezentuje eklektický live-set doplněný vizuály a mapující jeho dvacetiletou kariéru.

Nová soulová diva Kovacs i zkušení Hooverphonic v Brně

redakce 23.05.2022

Naléhavý a melancholický nádech orchestrálních smyčců, downtempa a sebevědomého vokálu je i dnes zárukou silného a velkolepého koncertního zážitku.

KoRn v Praze

redakce 23.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace