Zprávy / Festivalové

Živá ulice láká i na první silent kino v Čechách

Živá ulice láká i na první silent kino v Čechách

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.07.2015

Možná máte pocit, že je letních kin tolik, do kolika stran se podíváte, ale můžeme vám zaručit, že tohle je jiné. Tak jiné, že se za ním vyplatí přijet do Plzně. V rámci multižánrového festivalu Živá ulice se tu v centru Plzně v historické kulise bývalého opevnění bude promítat první silent kino v Čechách. Nasadit sluchátka a přepínat mezi původní hudbou a tou od Freddieho Mercuryho budete moct u filmu Metropolis už 10. srpna od 21:00 hodin. Následující dne se těšte na němé filmy s živou kapelou. Vstup na kino stejně jako na celý festival je zdarma.

"Plzeň ze všech úhlů" má v podtitulu multižánrový festival Živá ulice, který se koná od 10. do 23. srpna v centru Evropského hlavního města kultury. Mimo koncerty, galerii ve veřejném prostoru, food festival, fashion market a další doprovodný program nabídne Živá ulice z jiného úhlu i letní kino.


Pět jedinečných večerů zahájí silent kino, hudebně-filmový experiment, kdy diváci budou při sledování legendárního němého filmu Metropolis moci volit mezi dvěma zvukovými stopami – původní hudbou Gottfrieda Huppertze z roku 1927 a popovou verzí z osmdesátých let, kterou pro film připravil Giergio Moroder ve spolupráci se zpěvákem Freddiem Mercurym. "Díky dvoukanálovým sluchátkům můžou diváci při sledování filmu přepínat mezi jednotlivými stopami. Sluchátka budou k zapůjčení zdarma na místě, jejich počet je však omezen, doporučujeme proto přijít včas," říká Táňa Švehlová, koordinátorka doprovodného programu Živé ulice.

Kino v Proluce pokračuje přehlídkou filmů od králů němé grotesky. Diváci se mohou těšit na grotesku O patro výš, kde se Harold Lloyd snaží zdolat výškovou budovu, s hudebním doprovodem mladé indie kapely Ghost of You, dále na nejlepší film Bustera Keatona Frigo na mašině, ke kterému zahrají alternativně rockový Květy a nakonec na film Charlieho Chaplina Moderní doba s hudebním doprovodem slavné skupiny DVA. Kino v Proluce v pátek 14.8. pak zakončí promítání pásma animovaných filmů, které festival Živá ulice připravil dohromady s plzeňským sdružením Animanie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bardzo fajný festival online u vás doma

redakce 04.12.2020

Můžete se těšit na výběr nových polských dokumentárních filmů, krátké filmy „do nepohody“ z polského festivalu Žubroffka, pohádky nebo workshop.

PAF do vašich obýváků

redakce 03.12.2020

Festivalový stream čítá na čtyři desítky programových bloků a kombinuje živě přenášené audiovizuální performance, online projekce, diskuse a radiové show.

JazzFestBrno oslaví dvacítku

redakce 25.11.2020

Jubilejní 20. sezóna brněnského festivalu začne 7. března a ozdobí ji mistr klavírního tria Chick Corea.

Hudobný festival Next bude virtuálnym 3D zážitkom

redakce 25.11.2020

Live streamy vlakových jázd, zábery z centier veľkých miest, kamerové pasce z chránených prírodných oblastí, ale aj chat roomy, mačacie útulky, konferenčné hovory.

PAF Olomouc ohlašuje první jména

redakce 19.11.2020

V průběhu uplynulých dvou dekád se PAF rozvinul v label zahrnující mezinárodní síť umělců, kurátorů a událostí.

Jazz Dock odvysílá online festival

redakce 15.11.2020

Můžeme se těšit například na Ondřeje Pivce, Vertigo nebo Ondřeje Rumla. Koncerty budou přenášeny několika kamerami a se špičkovým zvukem.

Festival krátkých filmů Brno16 má nové datum konání

redakce 15.11.2020

Diváci se mohou těšit na tradiční mezinárodní soutěž i soutěž pro autory z České a Slovenské republiky, Československou 16.

Le Guess Who? oznamuje kurátory dalšího ročníku

redakce 12.11.2020

Čtrnácté vydání mají ve svých rukou kurátoři John Dwyer (Oh Sees), Lucrecia Dalt, Matana Roberts, Midori Takada a Phil Elverum (Mount Eerie/The Microphones).

Dokumentární Ji.hlava skončila, diváků bylo o polovinu více než loni

redakce 11.11.2020

Čtyřiadvacátý ročník Ji.hlavy je za námi. Proběhl výjimečně online a divácky překonal minulé ročníky

Hradecký slunovrat se pustil do záchrany kostela

redakce 10.11.2020

Crowdfundingová akce si klade za cíl zaplatit opravu brány v gotickém portálu zbylých městských hradeb a nátěr kostelní věže v Opavě.