Zprávy / Festivalové

Živá ulice láká i na první silent kino v Čechách

Živá ulice láká i na první silent kino v Čechách

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.07.2015

Možná máte pocit, že je letních kin tolik, do kolika stran se podíváte, ale můžeme vám zaručit, že tohle je jiné. Tak jiné, že se za ním vyplatí přijet do Plzně. V rámci multižánrového festivalu Živá ulice se tu v centru Plzně v historické kulise bývalého opevnění bude promítat první silent kino v Čechách. Nasadit sluchátka a přepínat mezi původní hudbou a tou od Freddieho Mercuryho budete moct u filmu Metropolis už 10. srpna od 21:00 hodin. Následující dne se těšte na němé filmy s živou kapelou. Vstup na kino stejně jako na celý festival je zdarma.

"Plzeň ze všech úhlů" má v podtitulu multižánrový festival Živá ulice, který se koná od 10. do 23. srpna v centru Evropského hlavního města kultury. Mimo koncerty, galerii ve veřejném prostoru, food festival, fashion market a další doprovodný program nabídne Živá ulice z jiného úhlu i letní kino.


Pět jedinečných večerů zahájí silent kino, hudebně-filmový experiment, kdy diváci budou při sledování legendárního němého filmu Metropolis moci volit mezi dvěma zvukovými stopami – původní hudbou Gottfrieda Huppertze z roku 1927 a popovou verzí z osmdesátých let, kterou pro film připravil Giergio Moroder ve spolupráci se zpěvákem Freddiem Mercurym. "Díky dvoukanálovým sluchátkům můžou diváci při sledování filmu přepínat mezi jednotlivými stopami. Sluchátka budou k zapůjčení zdarma na místě, jejich počet je však omezen, doporučujeme proto přijít včas," říká Táňa Švehlová, koordinátorka doprovodného programu Živé ulice.

Kino v Proluce pokračuje přehlídkou filmů od králů němé grotesky. Diváci se mohou těšit na grotesku O patro výš, kde se Harold Lloyd snaží zdolat výškovou budovu, s hudebním doprovodem mladé indie kapely Ghost of You, dále na nejlepší film Bustera Keatona Frigo na mašině, ke kterému zahrají alternativně rockový Květy a nakonec na film Charlieho Chaplina Moderní doba s hudebním doprovodem slavné skupiny DVA. Kino v Proluce v pátek 14.8. pak zakončí promítání pásma animovaných filmů, které festival Živá ulice připravil dohromady s plzeňským sdružením Animanie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tady Vary 21

redakce 30.11.2021

Stejně jako v minulém roce bude každý film v zapojených kinech uveden pouze jednou, a to ve stejný den i čas.

Sziget představuje pro rok 2022

redakce 26.11.2021

Maďarský festival Sziget se vrací po dvouleté pauze ve velkém stylu s první vlnou oznámených hvězd.

Šestinotónové harmonium na Prague Quiet Music Festivalu

redakce 23.11.2021

Vrcholem koncertu bude světová premiéra skladby concord, která je složená speciálně pro tento vzácný nástroj.

Festival Next začne za týden

redakce 16.11.2021

Thurston Moore, talianska experimentátorka Caterina Barbieri, organový koncert Švédky Anny Von Hausswolff a mnoho dalšího.

Rock for People zve na vánoční trojkoncert

redakce 16.11.2021

Vánoční večírek Rock for People rodiny nabídne nabitý hudební program, ale i setkání s celým týmem.

Flohio vystoupí na Metronome Prague

redakce 14.11.2021

Londýnská raperka a textařka s nigerijskými kořeny Flohio již několik posledních let bortí pravidla rapové, hip-hopové a grimové scény.

Kompilace Shotgun Festivalu

redakce 12.11.2021

Shotgun Festival se dvě desetiletí snaží vnést svěží vítr do jinak hudebně zapomenuté hraniční brány tří zemí mezi Českem, Polskem a Německem.

Vítězem 22. Mezipater se stala netradiční lovestory Jumbo

redakce 12.11.2021

Na letošním festivalu s tématem Oslava života se představilo celkem 88 hraných, dokumentárních, celovečerních i krátkých snímků z celkem šesti světadílů.

JazzFestBrno, big bandy a propojování světových hvězd s českými

redakce 11.11.2021

Maria Schneider Orchestra v české premiéře, legendární Clayton-Hamilton Jazz Orchestra exkluzivně s Danem Bártou a mnohem víc.

Důvtipně zařízené Pokoje 2021

redakce 10.11.2021

Každý z vybraných ateliérů má za úkol vytvořit site-specific instalaci navrženou přímo pro konkrétní místo, která musí s místem zároveň komunikovat.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace