Zprávy / Nové desky

Živák Early June Sketches ukazuje trochu jiné Vellocet Roll

Živák Early June Sketches ukazuje trochu jiné Vellocet Roll

redakce | Zprávy / Nové desky | 09.07.2020

Loňské album A Man Asleep bezezbytku potvrdilo naděje vkládané do pražské pětice Vellocet Roll, jejíž pověsti dlouholeté a suverénní koncertní jistoty chyběla jen povedená studiová nahrávka. Vzhledem k tomu, že debut vznikal poměrně dlouho, tak vlastně hned po jeho vydání začali Vellocet Roll pracovat na dalším albu, ale ještě předtím se rozhodli vydat výrazně improvizační set, který zazněl na nedávném červnovém koncertě v pražské MeetFactory. Čtyřskladbová kolekce Early June Sketches představuje Vellocet Roll v trochu jiném světle než jejich obvyklá divoká představení.

„Během absence našeho kytaristy Horťase jsme se rozhodli hrát minimum koncertů a soustředit se na dokončování druhýho alba. Ale chuť si zahrát byla veliká a pauza dlouhá. Tak jsme si na koncert na dvorku MeetFactory přizvali na kytaru našeho kámoše a impresária Štefana Cimu, o kterým vím, že je skvělej na kytaru v krautu a dlouhých psychedelických plochách,“ říká vůdčí postava Vellocet Roll František Převorovský (jinak také Lůza či dříve Johnny the Horse) a doplňuje: „Učit ho náš celý stávající set nedávalo smysl. Rozhodli jsme se pro free formu a zároveň jsme chtěli dát větší prostor Ondrovýmu saxofonu. Hodně teď jedu v jazzu, takže jsem si hned představil něco jako session Milese Davise k albu On the Corner nebo živé improvizace Alexe Zhanga Hungtaie s různými hudebníky. To jsem měl vždycky chuť zkusit.“

Čtyři improvizace zachycené na Early June Sketches ukazují Vellocet Roll v mnohem introspektivnější podobě než obvykle, aniž by ovšem i takto neukotvené a v nejlepším slova smyslu bádavé nahrávce chybělo suverenita a tlak, kterými jsou koncerty pražské skupiny pověstné. „Nahodili jsme si tóniny, řekli si pár poznámek a hlavně si popřáli dobrou zábavu. Výsledkem je zachycení toho, co se nám honilo hlavou začátkem června a jak na sebe navzájem reagujeme. Je to trochu jiný ‚Veločeto‘, ale zároveň jsme to pořád my, jen víc otevření a sebevědomí.“ Early June Sketches vychází ve čtvrtek 9. července na Bandcamp profilu kapely, Vellocet Roll v plné síle budou k vidění například na přelomu července a srpna na festivalu Moody Moon Noize vol. 1 v Mariánských Lázních.

Info

Vellocet Roll
Facebook kapely

foto © Marcela Juříčková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aiko a její svět

redakce 03.08.2020

Expiration Date je krokem, který ji posouvá z hranic bedroom-popu do zvukově bohatšího světa.

Debutové EP vydává rapperka Arleta

redakce 30.07.2020

Holčičí hlas, křehkost a bázeň. Lesní stezka, hledání, klopýtání přes kořeny, animalismus, šamanismus, příroda a poničená květina.

Debutový album kapely Kvaskova

redakce 29.07.2020

Temné a melancholické hudobné plochystriedajú energické pasáže s baladickým nádychom a sugestívny hudobný prejav zdôrazňuje speváčka rusínskeho pôvodu svojim podmanivým hlasom.

První singl písničkáře Hello Incognito

redakce 27.07.2020

Skladba Girls zároveň vyšla i na letní kompilaci oceňovaného slovenského labelu Z Tapes.

Staňte se součástí první kompilace kolektivu Trigger

redakce 26.07.2020

Kolektiv Trigger vydal první sample pack ke stažení zdarma v rámci online rezidence na festivalu DGTL FMNSM a vyzývá další inteprety.

Až se řeky vylijí z břehů, Alen

redakce 25.07.2020

V dětském pokoji, v olomoucké barokní kapli a v pražském studiu Jámor Ondřeje Ježka vznikala deska Až se řeky vylijí z břehů.

Enchanted Lands vydává u Quantum Natives

redakce 20.07.2020

Bára Polcerová aka Enchanted Lands po letech konečně vydává novou desku. Jmenuje se Cryptic Island Eco-Sanctuary.

Duben v Pešti vydávají album u Polí5

redakce 19.07.2020

Nové album obsahuje devět převážně nových písní s výhradně Podlahovými texty a s hudbou, na které se podílí celá kapela.

Vyšel soundtrack Pilgrims Tomáše Dvořáka

redakce 18.07.2020

Minority Records oznamuje vydání soundtracku Pilgrims, krátké sady zvukomalebných a radostných skladeb Tomáše Dvořáka aka Floexe.

FVLCRVM vydáva videoklip k piesni Hate List

redakce 13.07.2020

Video vzniklo ke skladbe Hate List, ktorá je druhým vydaný singlom z pipravovaného EP, ktoré vychádza pod hlavičkou rakúskej Universal Music; presnejšie sublabelom Mom I Made It.