Akce

Žižkovská noc v horní části čtvrti

Žižkovská noc
22. 09. 2022 16:00 - 24. 09.
, Praha

22. až 24. září oživí Prahu 3 další Žižkovská noc, tentokrát se bude koncentrovat kolem Paláce Akropolis, Hospůdky Nad Viktorkou, Café Pavlač a Puncta v Krásovce. V těchto místech proběhnou desítky koncertů lokálních i zahraničních umělců alternativní hudební scény.

Letošní ročník opět přinese na Žižkov žánrovou všehochuť. Návštěvníci se mohou těšit na punkovou avantgardu v podání Už jsme doma, nepřehlédnutelnou zpěvačku a raperku Annet X, alternativní skupinu Nauzea Orchestra a hardcorové FVTVRE. Nebudou chybět ani zahraniční jména, vystoupí proslavená ukrajinská skladatelka Alina Pash, kanadské ambientní duo Nadja, belgický noise rock 30,000 Monkies a mnoho dalších.

PozorUmění, výtvarná a galerijní sekce, představí v rámci festivalu doprovodný program Galerijního podzimu. Ten je každoroční měsíční přehlídkou současného umění v žižkovských galeriích, komunitních prostorech, kavárnách i prostorech veřejných. Tento rok dává PozorUmění v rámci tématiky „možnosti spolupráce” příležitost vystavovat mladým či méně známým umělcům. Ve čtvrtek 22. září se můžete od 12:00 zúčastnit malířského happeningu skupiny Procesisté v Atriu na Žižkově nebo poté v sobotu zajít na pop-up výstavu a blešák do komunitního Prostoru O na Prokopově náměstí.

Těšit se můžete i na živý díl podcastu Vysílač, který vám už téměř dva roky přináší rozhovory o společenských problémech s lidmi, kteří jim rozumějí, otevřeně a bez diskriminace. Tentokrát epizoda Vysílače vznikne místo ve studiu přímo během festivalu s moderátorkou Františkou Tranovou a vy můžete být u toho. Tématem bude největší národnostní menšina v Česku, kterou tak většinou ale nevnímáme – Slovenky a Slováci. Co pro ně relativně snadný odchod do sousední země znamená? Jaký to má dopad na Slovensko? Chtějí se vrátit zpátky? Přijďte si poslechnout Vysílač live v sobotu 24. září na horní Žižkov.

fotogalerie z loňského ročníku zde

Info

Žižkovská noc
22.–24. 9. 2022
Praha
Fb událost

foto © Tomáš Fiala

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace