Zprávy / Festivalové

Změny za pět dvanáct. Algiers na letošním OFFu!

Změny za pět dvanáct. Algiers na letošním OFFu!

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.07.2015

Odjeli tour s ** Interpol**, své debutové album vydali na Matador Records a skrze nadšené recenze byli přirovnáváni k sedmdesátkovým Motown, proto-punkovým MC5 nebo k syntezátorovému primitivismu Suicide. Tohle atlantské trio je zkrátka na startu zajímavé kariéry a debutová deska to pouze dokládá. O kom že je řeč?

Algiers nahrazují v programu letošního OFF Festivalu místo uvolněné The Budos Band, kteří byli nuceni zrušil své evropské turné. Podle stručného prohlášení poskytnutého kapelou, prý z důvodu nešťastných okolností. Budos Band se do Evropy vrátí až v roce 2016.

Mistr** Hailu Mergia**, jeden z průkopníků etiopského jazzu, informoval, že jej bude při jeho vystoutení doprovázet katowická rytmická sekce - Mike Majkowski (basa) a Paweł Szpura (bicí). Fanouškům improvizované hudby není třeba jméno Szpura představovat. Osobitý bubeník hrál s Mikołajem Trzaskou, Raphaelem Roginskim a byl členem kapel Lotto, Hera, Cukunft a Wovoka.


Kwadrofonik dává ve známost, že na OFFu vystoupí se speciálním hostem, zpěvákem a básníkem Adamem Strugou. Jejich společné působení na jednom pódiu je známkou, že bude ku slyšení materiál z alba Requiem Ludowe, které Struga a Kwadrofonik vydali letos v dubnu.

Poslední z aktuálních novinek se týká ** Peaking Lights **. Indra Dunis, ta hezčí polovina tohoto dua, musí z osobních důvodů zůstat ve Spojených státech. Aaron Doyes ale svou cestu do Evropy neruší, pouze své sety (včetně festivalového) odehraje se svým sólovým projektem ** Peaking Lights Acid Test**, který je jakousi instrumentální disco dub verzí hlavního projektu. Čas a místo vystoupení se nemění - pátek 21:50, Trojka Stage.

S programem tak bohatým, jako nabízí letošní OFF Festival jsou však zcela nevyhnutelné konflikty hracích časů některých velmi oblíbených kapel. Avšak proto, že spousta lidí považovala kryjící se vystoupení Sunn O))) a Deana Blunta za velmi nešťastné, rozhodli se organizátoři ponechat dronující slunce v původním čase (pátek v 23:10) zatímco Dean Blunt vystoupí až v 1:40.

Info

OFF Festival 2015
7. - 9. 8. 2015
Dolina Trzech Stawów, Polsko

www.facebook.com/events/1588996128004247
www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Začal festival Alternativa

redakce 11.11.2022

Prostor je letos věnovaný také mladší generaci, která je do festivalu zapojena skrze hudební tvůrčí workshopy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace