Akce

Zola Jesus v MeetFactory

Zola Jesus (us)
17. 09. 2024 20:00
MeetFactory, Praha

Nika Roza Danilova alias Zola Jesus se v září vrací do MeetFactory v sólovém klavírním koncertu, kterým navazuje na své předloňské EP Alive in Cappadocia. Pohlcující atmosféru nahrávky ZJ přenese do smíchovské továrny, kde zahraje v úterý 17. září. Kapacita je omezená, koncert proběhne v režimu na sezení.

EP zachycuje dechberoucí atmosféru 2000 let staré kaple v turecké Kappadokii, v níž ZJ během své návštěvy nahrála na kost obnažené verze čtyř svých skladeb. Minimalistickému ztvárnění dominují tóny koncertního křídla a autorčin uhrančivý hlas, jehož dynamiku podtrhuje jedinečná akustika do skály vytesaného chrámu v provincii Göreme, která byla klíčovou zastávkou na křižovatce spojující východní a západní větve hedvábné stezky.


Dvě ze skladeb nahrávky se původně objevily na desce ARKHON, v pořadí šestém studiovém albu Zoly Jesus, na němž se podíleli Randall Dunn (Sunn O))), Earth) s rytmickým mistrem, bubeníkem Mattem Chamberlainem (spolupracovníkem Fiony Apple, Boba Dylana či Davida Bowieho).

Info

Zola Jesus (us)
17. 9. 2024 20:00
MeetFactory, Praha
Fb událost

foto © se svolením MeetFactory

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace