Zprávy / Pozvánky

Zrní proti jadernému odpadu

Zrní proti jadernému odpadu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.06.2021

Kladenská skupina Zrní, která propojuje svět folku, popu, rocku a elektroniky s poetickým filozofováním o vztahu člověka k přírodě, k sobě samému a životu, zahraje koncert, jímž upozorní na skutečnost, že vláda České republiky chystá na svém území výstavbu hlubinného úložiště jaderného, tedy radioaktivního odpadu. A přitom nikde na světě žádné podobné zařízení v provozu dosud není. Řada zemí od jaderné energie ustupuje, např. sousední Německo z provozu odstavuje jednu atomovou elektrárnu za druhou. Proč ČR razí opačný trend? A ještě k tomu s tak obrovskými bezpečnostními riziky a nedozírnými následky pro krajinu a vůbec život v celém regionu, kde by úložiště vzniklo?

Koncert pro Česko bez úložiště jaderného odpadu a jeho doprovodný odpolední program proběhne na louce u lesa při malebné vesničce Maňovice, jež leží v srdci jedné z pro úložiště vytipovaných lokalit – na Březovém potoce v okrese Klatovy na jihu Plzeňského kraje mezi městečky Nepomuk a Horažďovice. Akci ze sousedního Pačejova od vlakového nádraží (samozřejmě s cílem v Maňovicích) odstartuje již 18. ročník tradičního protestního pochodu a cyklojízdy Memoriál Miloslava Šimka, pojmenovaný po proslulém komikovi, slavném místním „lufťákovi“, jenž zde ještě za svého života založil občanský spolek Jaderný odpad? Děkujeme nechceme!

V Maňovicích poté proběhne moderovaná panelová diskuse na téma státem plánované výstavby inkriminovaného úložiště na území ČR. Účastníky budou na tuto problematiku nejrůznější odborníci i představitelé veřejného a politického života. Na odpoledne je mezitím připraven bohatý program pro děti a jejich rodiče. Illegumova divadelní společnost zde 2x předvede loutkové představení Malá mořská víla, připraveny jsou nejrůznější hry a soutěže. Dospělí i děti si budou moci na místě sami natisknout trička sítotiskem. A večer, jak již bylo naznačeno, kapela Zrní zahraje Koncert pro Česko bez úložiště jaderného odpadu. Akci spíše chilloutově završí známý DJ Růžový partner.

Info

Koncert pro Česko bez úložiště jaderného odpadu
10. 7. 2021 14:00
Maňovice u Pačejova
Fb událost

foto © se svolením kapely Zrní

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Madhouse Express se speciálním setem v Crossu

redakce 04.08.2021

Bude to první veřejný koncert kapely na domácí půdě od září 2020 a „Express do blázince“ pro tuto příležitost připravuje výjimečně dlouhý set.

Intimní svět Natalie Perkof

redakce 03.08.2021

Natalie Perkof pracuje s působivou poetikou „momentek“, s útržky každodenních situací a přátelských setkání.

Fvlcrvm a Tea Sofia na společném koncertě

redakce 30.07.2021

Tea se ve svých vlastních textech nebojí nepříjemných témat, která dokáže díky svému jedinečnému hlasu posluchačům emotivně naservírovat.

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace