Zprávy

Zuzanu Mikulcovou a Petera Lipu spojil Nenápadný nápad

Zuzanu Mikulcovou a Petera Lipu spojil Nenápadný nápad

redakce | Zprávy | 04.05.2021

Mezinárodní audiovizuální projekt Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové představuje další spojení. Po slovensko-českých spolupracích s Danem Bártou, Barborou Mochowou a skladbě Whisper se syrskou zpěvačkou Larou Abou Hamdan teď přichází slovenské mezigenerační hudební setkání s Peterem Lipou.

„Ze čtvrté ‚fúzie‘ s Peterem Lipou mám velkou radost. Peter mě už několikrát přizval ke spolupráci a teď jsem ho s radostí pozvala já. Poznali jsme se už v roce 2009 na soutěži Nové tváře slovenského jazzu. Od té doby jsme si spolu několikrát zazpívali při různých příležitostech. A máme už i dvě společné nahrávky. Jednu z nich jsme se na album Fúzie rozhodli předělat a nahrát trochu jinak,“ říká o motivaci k nové verzi společné písničky Zuzana.

Skladba Nenápadný nápad vyšla původně v roce 2019 na albu Peter Lipa: Dobré meno. Její nová verze vznikla v produkci Andreje Hrušky. „Velmi mě potěšilo, když mi Zuzka zavolala, že uděláme novou verzi Nenápadného nápadu. A když mi řekla, že je nahrávání spojené s natáčením, tak mě to potěšilo ještě víc. Klipy se totiž většinou dělají tak, že zpíváme v jiném prostředí a jen na playback. Tohle bylo jedinečné, protože tam byla celá kapela a hráli jsme to živě. Bylo to velmi příjemné a aspoň na chvíli mě to doslova vytrhlo z té pandemické krize. Já se doma snažím také něco dělat, ale jsem tam na to jen sám. Se Zuzkou jsem spolupracoval už několikrát a vždy z mé iniciativy. Tentokrát oslovili oni mě. S výsledkem jsem velmi spokojen. Doufám, že stejně spokojeni budou i posluchači a diváci,“ doplňuje o spolupráci Peter Lipa.

Zvuk a obraz všech skladeb projektu Fúzie vzniká vždy najednou a živě. Nahrávání skladby Nenápadný nápad proběhlo v polovině března v SMT Studiu v Bernolákove, které sídlí v místním kulturáku. Atmosféru výjimečného hudebního setkání Zuzany Mikulcové a Petera Lipy s hudebníky Michalem Šelepem, Gáborem Tokárem, Martinem „Majlem“ Štefánikem a producentem Andrejem Hruškou obrazem zachytil Dominik Janovský. „Nálada při natáčení této live verze byla opravdu skvělá, Peter je velký profesionál a všichni jsme se ze zázraku, jakým pro nás živé hraní vždy je, alespoň na chvíli velmi těšili a dokonale jsme si ho užívali. Píseň dostala nový a tanečnější šat, který jí podle mě velmi svědčí,“ popisuje atmosféru natáčení Zuzana Mikulcová.

více o projektu Fúzie zde

Info

Zuzana Mikulcová
web interpretky

foto © Dominik Janovský

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Mooncloud #57: February

redakce 12.05.2021

Největší část playlistu tvoří klasiky indie scény nultých let, dostane se ale také na starší kousky od The Beatles Led Zeppelin nebo čerstvý vítr ve formě Black Country, New…

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

Comeback skupiny Boo pokračuje druhým singlem

redakce 12.05.2021

Tak jako první singl Lockdown Dance je i novinka Things inspirována současnou pandemickou situací.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Pohoda on the Ground

redakce 11.05.2021

Pohoda on the Ground prinesie počas piatich dní na trenčianske letisko desiatky kapiel umelcov a umelkýň.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace