Články / Sloupky/Blogy

Jazzkaar Moon 2018

Jazzkaar Moon 2018

Barka Fabiánová | Články / Sloupky/Blogy | 15.04.2018

Duben patří jazzu a spoustu zajímavého z této hudby bude možné slyšet na festivalu Jazzkaar v estonském Tallinnu. Program je nadmíru lákavý, zdaleka nesází jen na jazz, a tak vedle amerických jazzmanů The Bad Plus, funkových šílenců seskupených kolem amerického multiinstrumentalisty Coryho Henryho a britské jazzové superskupiny Sons of Kemet, bude šance zajít si třeba na norský vokální ansámbl Trondheim Voices, anglickou zpěvačku se sametovým hlasem Lauru Mvulu nebo jejího krajana, soulového zpěváka Mylese Sanka.


Kdo neholduje zpěvu, určitě bude potěšen až rockovou hrou kytaristy Dominica Millera, zklidnění pak nabídne dánské duo Bremer/McCoy s minimalistickými melodiemi s výrazným severským feelingem. Bohatá je i nabídka na poli elektronické hudby, dá se očekávat, že řadu kapel budeme mít možnost časem slyšet i třeba na českých festivalech. Prostor dostanou i estonští hudebníci, v rámci showcase koncertů se jich představí celá řada.

Atmosféru koncertů jistě umocní i místo, kde bude festival probíhat. Kreativní centrum Telliskivi Loomelinnak vzniklo na místě bývalého továrního komplexu a je to takové nezávislé město ve městě. Nabízí kluby, restaurace, galerie, divadla i spoustu zajímavých zákoutí. Tallinn navíc leží na břehu Baltského moře a jaro tam bývá sice krátké, ale velmi intenzivní.

Info

Festival Jazzkaar 2018
20. - 29. 4. 2018
Tallinn, Estonsko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články