PLAYER FM

Články / Offtopic / Komix

Komix

Obcování se zatracenými (Lucifer: Vlk pod stromem)

Obcování se zatracenými (Lucifer: Vlk pod stromem)

|

Bůh chraň, abychom vypadali jako držgrešle.

Konec světa se blíží. Noviny nebo fikce, čteme o tom dnes a budeme o tom číst i za rok nebo dva. Vlny uprchlíků se pomalu valí ze světa stvořeného pekelným knížetem a hledají své místo v našem světě. Jsou vyhnáni z ráje, tak bylo psáno v knize Exodus. Vlk však přichází a připraven pozřít jak první kosmos, tak i ten druhý, nedává životu šanci. Setkání s Osudem je na místě. Tak bylo psáno. Konec světa se blíží.

Možná jsem byla stvořena pro Adama, ale žiju pro sebe. A to je smysl života.

Osmý díl Lucifera začíná osvětlením existence národa, kterému nyní říkáme Lilith. Ženy, zdroj veškeré krásy i utrpení hrají prim v příběhu o neopětované lásce vedené chtíčem a hloupostí anděla, který podcenil moc ženy. Lilith byl v Careyho sérii o Luciferovi vždy národem opředeným nejrůznějšími dohady, stejně jako původ Mazikeen, hrdé válečnice, jejich vládkyně a Luciferovy pravé ruky zůstával obestřen tajemstvím. Careyho vhled do začátků legend o první matce ukazuje nečistá spojení, která dala vzniknout dětem Lilith, když jejich matka ulehla s démony a přízraky.

Jistě, lidské samičky jsou pro mě asi tak zajímavé jako bavlněné žmolky.

Druhý akt: Člověk jako zasedačka pro jednání démonů… John vede nudný život, plný čísel, plný strachu ze ztráty zaměstnání. Zaměstnání, které nemá rád. Poslouchá šéfa, kterého se bojí. Ve svých volných chvílích zpívá v hodně špatné punkové kapele nazvané Genitální bradavice. Nikoho nezajímá, nikomu nebude chybět. Mike Carey s bravurou črtá život lidské trosky, kterou si zvolí démoni za neutrální půdu pro setkání s Luciferem, aby probrali nedávné změny ve vedení. Johnovu kontrolu převezme démon Unagor a dopřeje mu trochu toho dobrodružství. Náhodný sex, honičky s policií, vražda šéfa. Myšlenka pomáhajícího démona je lákavá, ale John ji nedokáže ocenit. Chutná jednohubka, která ukazuje sílu Luciferova světa vtkát obyčejné lidské příběhy do širšího kontextu. Slouží jako předehra k osudovému setkání.

Použil jsem vyklepávací kladivo, protože bolest uvízla mezi zdmi.

Až nyní se rozjíždí hlavní příběhová linie navazující na Exodus. Setkání hlavních hráčů s Osudem se prolíná se zpovědí vraha, který svou rodinu umlátil kladivem, aniž by o tom věděl, a příchodem Vlka samozřejmě. Toho, který chce pozřít světy. Ragnarok! Vlk pod stromem může působit jako vata, až do velkého finále, ale síla oné vaty je nesmírná a často předčí hlavní linii. Carey umí fantasticky vyprávět a nic tu není zbytečně. Ukazuje to hlavně příběh zmíněného vraha, který se ukáže být klíčem ke všemu.

…měl bych být šťastný. Ale připadá mi to jako konec světa.

Vše samozřejmě končí v nejlepším a zbývající tři knihy série napovídají, že s tím koncem světa Carey minimálně po tuhle dobu počká. I když u něj člověk nikdy neví. Vizuální stránka je opět na vysoké úrovni s tím rozdílem, že první příběh o Lilith fantastickým způsobem oživil P. Craig Russel, takže je ještě na trochu vyšší úrovni než obvykle. Ve skvělém překladu Štěpána Kopřivy vydalo nakladatelství Crew roku 2015.

Info

Mike Carey, Craig P. Russel, Peter Gross - Lucifer 8: The Wolf Beneath the Tree (Crew, 2015)
www.crew.cz/vydali-jsme-detail.php?id=708&pro=d

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komix

Růžová (Temná věž 3: Zrada)

Růžová (Temná věž 3: Zrada)

3DDI3 |
Nejen King dokáže mistrovským způsobem děsit, ničit všechny naděje, a velké rámečky se zmrazenými momenty se vypálí do mozku hrdiny, i čtenáře.
Psycho (Sága 4)

Psycho (Sága 4)

3DDI3 |
Čtvrtá Sága nabízí nový rozjezd plný slibných zápletek. Hrdinové si odpočinuli a moc jim to nesedlo, tak Vaughan v závěru šlape na plyn a navnazuje na pokračování.

xp recenze

Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art
Actress - AZD 80% Actress - AZD
Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo 100% Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo
Neil Young - The Promise 80% Neil Young - The Promise
Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon? 80% Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon?
Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim 100% Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim
Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Elton John - Diamonds (deluxe version) 100% Elton John - Diamonds (deluxe version)

Akce

We All 18

Klubovna 2. patro, Praha
franz ferdinand (do 9/3)
thelma (do 14/1)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
Animal Music (do